رسته‌ها

جامه دان پر و پیمان: پیرامون امام حسین (ع) و عاشورا

جامه دان پر و پیمان: پیرامون امام حسین (ع) و عاشورا
امتیاز دهید
5 / 4.1
با 22 رای
نویسنده:
درباره:
امام حسین
امتیاز دهید
5 / 4.1
با 22 رای
کتابچه جیبی «جامه‌دان پر و پیمان» مشتمل بر متن سه سخنرانی از هدی صابر درباره امام حسین و عاشورا منتشر شد. هر سه سخنرانی در ماه محرم و در سال‌های ۱۳۸۶، ۱۳۸۷ و ۱۳۸۸ انجام گرفته‌اند.
سخنرانی نخست با عنوان «جامه‌دان پر و پیمان» در تاریخ ۷ بهمن ۱۳۸۶ در منزل آقای طاهر احمدزاده در مشهد انجام شده است. این مراسم به همت جمعی از انجمن‌های اسلامی دانشگاه‌های شرق کشور و با مشارکت جمعی از اعضای شعبه‌ی خراسان سازمان دانش آموختگان ایران اسلامی ادوار تحکیم وحدت در تاریخ ۶-۴ بهمن (۱۷-۱۵ محرم) در مشهد برگزار شد و طی آن علاوه بر آقای طاهر احمدزاده، مرحوم احمد قابل، آقای حامد علوی، استاد احمد طهماسبی، شهید هدی صابر و آقای تقی رحمانی نیز به ایراد سخنرانی پرداختند.
دومین سخنرانی در محرم (دی‌ماه) ۱۳۸۷ انجام گرفته و عنوان اصلی آن، «جامه‌دان پر و پیمان» و از لحاظ مضمون نیز مشابه سخنرانی قبلی (مشهد) است که با تفصیل و افزودن نکاتی تازه طرح شده است. برای اینکه عناوین این دو سخنرانی مجزا باشند، عنوان «آموزش عاشورا؛ دینامیسم سه‌گانه» برگزیده شده که ماخوذ از متن بحث شهید صابر است.
سومین متن نیز سخنرانی شهید هدی صابر در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در دهه‌ی اول محرم (یک‌شنبه ۲۹ آذر) ۱۳۸۸ ، مقارن با روز درگذشت مرحوم آیت‌الله منتظری است.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
116
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
a_h_allame
a_h_allame
1393/08/26

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی جامه دان پر و پیمان: پیرامون امام حسین (ع) و عاشورا

تعداد دیدگاه‌ها:
1
جامه دان پر و پیمان: پیرامون امام حسین (ع) و عاشورا
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک