Hiweb

رامایانا (اسطوره های خاور دور)

نویسنده:
«رامایانا همانند ایلیاد بر فرهنگ مردم مخاطب خویش تاثیری محسوس داشت . هر یک از این دو داستان حماسی با ارئهٴ نمونه هایی چند ، از رفتار قهرمانانهٴ بشر برای نسلهایی بی شمار از افراد ، در جوامع مخاطب خویش ارزشهای خاص بوجود آورده اند . قرنهای بسیار رامایانا بخشی لاینفک از برنامهٴ تعلیم و تربیت کودکان هندی به شمار می رفت، از آن رو که تعلیمات اخلاقی را در قالب داستانی سراسر حادثه وماجرا باز می گفت.»

«همهٴ ما هرگاه کسانی را می بینیم که در شرایطی سخت و دشوار تلاش می کنند و رفتاری درست دارند ، احساس شادی و سرخوشی می کنیم ، از این رو که رفتار درست ، اشخاص را و به تبع آن نسل بشر را تعالی می بخشد . ما نیز همانند مردم هند باستان ، عشق و دوستی ، وفاداری و فداکاری و ایثار را ارزشهای متعالی می دانیم . ما می دانیم که تبعات رشک و حسد و آز چیست و در زندگی خویش لحظاتی داشته ایم که در اندوه و رنج سپری گشته است . در شرایط دشوار که همهٴ ما وسوسه می شویم قدمی نادرست برداریم ندایی درونی می گوید که تلاش کنیم و درست ترین گام را برداریم .»

یادداشت مترجم
این کتاب گزارش اساطیر خاور دور به روایت خانم دونا روزنبرگ ، از چهره های سرشناس اسطوره شناسی غرب است . روایت او از اساطیر ملل مختلف در این کتاب ، گرچه حکایت های حماسی دراز را تخلیص کرده ، ولی طرح اصلی حکایت و سبک و شخصیت پردازی آنها دقیقا به گونه ای است که در متون اصلی آمده . خانم دونا روزنبرگ در این کتاب از اسطوره های ملل دور برداشتی خاص دارد و روایت خود را از این اساطیر بر پایه ی تقسیم بندی مشخصی نقل کرده و بعلاوه از لحاظ مضامین اصلی وجوه مشترکی در میان آنها پیدا کرده است . کتاب حاظر در واقع ترجمه ی بخشی از کتاب پرحجم ومفصل اساطیر جهان است که پیش از این بخش دیگری از آن به نام « اسطوره های یونان » انتشارت ترانه منتشر کرده است .در ترجمه ی نامها و اسامی اشخاص و مکانها معادل فارسی این واژگان را به گونه ای که در فارسی رایج تر بوده و احیانا پیش از این در کتابها ومقالاتی مربوط به اساطیر ملل خاور دور آمده است به کار برده ایم.
حق تکثیر: م‍ش‍ه‍د: ت‍ران‍ه‌، ۱۳۷۵.

» کتابناکهای مرتبط:
فرهنگ نمادها (جلد پنجم)
تاریخ و اساطیر تطبیقی ایران باستان (جلد چهارم)
Encyclopedia of Greek and Roman Mythology

نسخه ها
PDF
حجم: 489 کیلوبایت
دریافت ها:
تعداد صفحات: 61
4.3 / 5
با 247 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 8
۱۳۸۸/۰۸/۲۵


پاسخنگارش دیدگاه
saeedsparta
Member
خوب راست میگه دیگه!
نقل قول  
darya77
Member
من میگم کتاب هایی که قابل دانلود نیستن را جدا از بقیه بزارن تا هم وقت ادم گرفته نشه و هم امتیازمون هدر نره برای چند صفحه الکی بدرد نخور چون بعضی از کتاب ها فقط چند صفحه از شون گذاشتن و کامل نیستن اینجا جای خرید و فروش کتاب نیست باید جای کتاب هایی باشه که رایگان مخلصا لله در اختیار خوانندگان و تشنگان علم قرار میگیره باشه مطمئن باشید اونایی که باید بخونن میخونن و قدر دان هستند بعضی ناشرا الان کتاب 100 صفحه ای رو 20 هزار تومان یا بیشتر زدن و این ظلمه در حق کسانی که مجبورن کتاب رو بخرن سایت هایی مثل این که خالصانه کار میکنن عالی هستن تا هم ...این ناشرا ...بشه اونم از راه درستش نه خلاف قانون که بهانه دست اونا بیاد و دردسر براشون درست کنن و هم خانندگان به کتاب های مورد علاقشون برسن درضمن من اینقدر کتاب دارم که دیگه جایی تو خونه برای خریدن یه کتاب اضافی ندارن و پی دی اف این کتاب ها عالیست ممنون از همه عزیزان

این دیدگاه در تاریخ 1392/10/23 توسط sagaro ویرایش شده است

نقل قول  
darya77
Member
خوشبختانه شهرناز راس میگه
نقل قول  
bpapillon
Member
نقل قول از naikan2:
متأسفانه شهرناز راست میگه!

موافقم
نقل قول  
naikan2
Member
متأسفانه شهرناز راست میگه!
نقل قول  
Shahrnaz
Member
80 درصد از کتابایی که از لیست 100 کتاب برتر اینجا هست، قابل دانلود نیست. ممنون از معرفی کتاب ها، اما حقیقت اینه که خلاصه یا توضیحات درباره ی کتاب هیچ کمکی به کسی که تصمیم به خوندنش رو داره ،نمی کنه!!!
نقل قول  
arashonline
Member
دنبال کتاب مهابهاراتا بودم که اگر چه پیدا نشد اما خوندن رامایانا برای امروز کفایت می کنه
نقل قول  
srmoghaddami
Member
كتاب در زمينه اسطوره شناسي در سايت كم است با تشكر از شما
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You