رسته‌ها
م‍ارک‍س‌
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 51 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 51 رای
.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
hanieh
آپلود شده توسط: hanieh
۱۳۹۴/۰۱/۰۷
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
138
فرمت:
PDF
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی م‍ارک‍س‌

تعداد دیدگاه‌ها:
9
یکی از ویژگی های شما آنارشیسم ها اینه که دنبال یک فرد افسانه ای میگردید!! و همیشه فکر میکنید کسی میتونه الگوی یک جامعه در عرصه مبارزه برای رسیدن به آزادی باشه که یک قهرمان همه فن حریف و یا بدون خطا باشه!! اتفاقا من با این چیزی که شما گفتید مشکل دارم ما دنبال یک یگانه ی نیکی نیستیم !! این شمایید که فکر میکنید کسی میتونه الگو باشه که: 1.در خانواده ای فقیر به دنیا اومده باشه 2.در مدرسه شاگرد ممتاز باشه 3.هیچ وقت مشروب نخورده باشه 4.در خیابان اربده نکشیده باشه . . . باتوجه به نظرتون در رابطه با کتاب آنارشیسم این موارد رو نوشتم یک داعشی آزاده که یک داعشی باشه و به همون اندازه من هم آزادم که تشنه انتقام از جنایات یک داعشی باشم واسه من هیچ اهمیتی نداره که مارکس در سن جوانی گیاهخوار یا گوشتخوار باشه!!!!! الکل مصرف میکنه یانه!! شب ها در خیابون بی حال و مست اربده میکشیده یا نه?!!!! این مهمه که چی گفت?? و چیزی گفت درست بود یا نه?? وکسانیکه به پیروی از مارکس حکومت هایی رو به پا کردند تا چه حد پیر و و تاچه حد مخالف بودند??! خواهش میکنم دنبال یه آدم رو یایی نباشید ، مارکس هم یک انسان بود مثل من و شما، اگر کارهایی که شما گفتید خیلی هم زشت باشه اصلا اهمیتی نداره چون خطا و اشتباه جزء جدانشدنی ما انسان هاست اما ... اما هر اشتباهی یک بازخوردی داره ما آززززززززززادیم که اشتباه کنیم غیر ممکنه بدون اشتباه چیزی یاد بگیریم، اما قدرت تعقل و تفکر ما قادر به سنجیدن این هست که کجا باید محتاط باشیم اگر جایی و در سرزمینی اسلحه به دست گرفتی باید بسنجی که کارت عاقلانست یا نه?!! و در هرصورت هر جوابی پیدا کردی فقط یک نفر میتونه مسؤولیتشو قبول کنه!! فقط خودت و بس.
یه سوال از mpm7030 منظور شما از جریان شمال دقیقا کدوم جریان بود? منظورتون همون گروه های پیشاهنگ و پیشتاز هستش??
نمیدونم چرا این موضع گیری شما همینطور ادامه داره??!! قبلا گفته بودم باید نقد مستقیما به مارکس وارد بشه. بهتره اینجا یه مطلب روشن کنم: قبل از انقلاب خیلی از گروه های مارکسیستی افرادی داشتند که نماز میخوندند!!!!!!! حالا شما این تناقض رو نگاه کن ... ببین از چه کسانی انتقاد میکنی!!! امیدوارم متوجه شده باشین که چرا میگم نقد باید مستقیما به مارکس وارد بشه هرچند اون گروه ها بعدا دیگه فرد نمازخونی نداشتند اما این نشان دهنده ی این نیست که انگیزه ی این افراد مبارزه با استبداد زمان شاه بوده نه تنها مارکسیست بودن البته یک مارکسیست هم مبارزه میکنه... اما افرادی بودند که به خاطر انگیزه ی بالای مبارزه با شاهنشاهی جذب این نیروها شدند بدون اینکه چیزی از مارکس بودند ... اما بعدها تازه در حین مبارزه و مطالعات فراوان عقاید مارکسیستی پیدا کردند دوست من به اصل موضوع باید توجه کرد، نه آنچه دیگران ، خصوصا کسانیکه قصد تخریب این اندیشه ها رو دارن
دوستان خواهش می کنم و قتی بحثی رو مطرح‌می کنید گریز نکنید و درست چاسخ بدید. در زمینه کارل مارکس و روش فکری‌پر مارکس گفت و شنود گسترده گفته شده و ما نمی توانیم به گونه این که یکی از دوستان کتابی رو منتشر‌کرده مارکس رو یگانه نیکی معرفی کنیم.به یاد داشته باشید که کشور ما در کارنامه گذشتگان خود هناییده از جریانات فزون گرای مارکسیستی قرار اشته و مارکس و همفرکان او جز خسران دستاورد و بازدهی دیگری برای ایران نداشته اند.جریان‌ شمال از این نکته‌ها است.(!)
دقیقا حق با دوست خوبمون بهروزه حکومت مارکسیستی از حکومت لنین و استالین و مائو ناشی نمیشه بلکه این حکومت ها بر اساس الهام گرفتن این افراد از آرمان های مارکس ناشی شده تو این سایت چند قسمت دراین رابطه نظراتی رو خوندم که برای تحلیل مارکس به تحلیل استالین میپردازند همونطور که یکسری از مسلمونا میگن ما به اسلام حقیقی معتقدیم و اعمال یکسری مسلمان نما رو به دین خودمون نسبت نمیدیم باید بگم در رابطه با موضوع مارکسیسم هم همین نگاه وجود دارد، کاری به غلط بودن یا درست بودن نگاه مسلمونا ندارم، اما مارکس متعلق به 1400سال پیش نیست متعلق به یکی دو قرن پیش است و بررسی این موضوع کار خیلی سختی نمیتونه باشه از لحاظ منابع بلکه از لحاظ شناخت به کاپیتال و مبارزه با کاپیتالیسم کمی مشکل به وجود میاد
تا زمانی که کتاب‌خوان‌ها و اندیشمندان ما ایده‌های «مارکسیستی» خود را (بر له یا علیه آن) از مفسران مارکس و نه خود آثار مارکس / انگلس می‌گیرند به جایی نخواهیم رسید! از مشروطیت تا ده یا بیست سال پیش اکثر آراء «مارکسیستی» منتشره در ایران ساخت انستیتوی استالینی شوروی بود و الان هم مدتی‌ست مفسرین «مارکسیستی» غربی شدند منابع ما!! مخالف کتاب‌هایی «درباره‌ی» این و آن نیستم ولی باور کنید خوندن خود آثار اصلی مارکس / انگلس باعث شوک قلبی و مغزی هیچکی نمی‌شه ولی حداقل متون دست اول رو خوندید و اگه هم نقدی یا ایرادی می‌گیرین به اصل موضوع می‌پردازین نه به تفسیرهایی که خوندین یا شنیدین!
[quote='amanasgariamanasgari']مادر مارکس در جایی گفته است : اگر کارل به جای نوشته های طولانیدر باره ی " سرمایه " میتوانست " سرمایه " ی بزرگی بدست آورد ، خیلی بهتر می شد. به امید روزی که حتی با خواندن مارکس بتوانیم سرمایه ی بزرگتری بدست آوریم تا درآینده مثل مادر مارکس فکر نکنیم.پیتر سینگر نویسنده ای زبردست و محمد اسکندری مترجمی توانا والبته انتشارات طرح نو انتشاراتی مطرح در دوره ی اصلاحات وکارل مارکس نیز نگفتنی. گفته اند اگر می خواهید فلسفه ی غرب را بیاموزید باید ابتدا حساب خود را با نیچه ومارکس روشن کنید. تا نابرابری هست ظاهرآ روشن شدن حساب با مارکس امکان پذیر نسیت .[/quote] زنده باد
مادر مارکس در جایی گفته است : اگر کارل به جای نوشته های طولانیدر باره ی " سرمایه " میتوانست " سرمایه " ی بزرگی بدست آورد ، خیلی بهتر می شد. به امید روزی که حتی با خواندن مارکس بتوانیم سرمایه ی بزرگتری بدست آوریم تا درآینده مثل مادر مارکس فکر نکنیم.
پیتر سینگر نویسنده ای زبردست و محمد اسکندری مترجمی توانا والبته انتشارات طرح نو انتشاراتی مطرح در دوره ی اصلاحات وکارل مارکس نیز نگفتنی. گفته اند اگر می خواهید فلسفه ی غرب را بیاموزید باید ابتدا حساب خود را با نیچه ومارکس روشن کنید. تا نابرابری هست ظاهرآ روشن شدن حساب با مارکس امکان پذیر نسیت .
PDF
3 مگابایت
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file