ساعت ها

ساعت ها

نویسنده:
✔️ این رمان، در زمان انتشارش، از دو منظر قابل توجه بود؛ نخست این‌که کریستی، بعد از مدت‌ها، به سوی روایت اول شخص، باز می‌گردد و داستان ماجراجویی‌های هرکول پوآرو را بدین گونه روایت می‌کند. دلیل دوم این است که پوآرو در این اثر، هیچ‌گاه به صحنه جرم نمی‌آید و با شاهدان ماجرا برخوردی ندارد. وی معتقد است این معما، به گونه‌ای است که تنها باید با تفکر بدان پاسخ داد.
داستان این کتاب از جایی آغاز می‌شود که یکی از شخصیت‌های اصلی داستان، به نام شیلا، با جسدی روبه‌رو می‌شود و از ترس به خیابان فرار می‌کند. در همان‌جا است که با مرد جوان غریبه‌ای مواجه می‌شود و او نقشی کلیدی در تحقیقات بعدی، پیرامون این قتل ایفا می‌کند.

در بخشی از این داستان می‌خوانیم:
«شیلا لبخند کم‌جانی زد و رفت نزدیک کاناپه. یک‌باره ایستاد و عقب رفت. مردی کف اتاق افتاده بود. چشمانش نیمه‌باز و بی‌فروغ بود. لکه قرمزی روی کت خاکستری‌اش دیده می‌شد. شیلا ناخواسته خم شد. دست گذاشت روی گونه‌های مرد. یخ بود. دست‌هایش هم همین‌طور. دست کشید روی لکه کتش و بعد دستش را با وحشت عقب کشید. در همین موقع صدای در حیاط را شنید... در باز شد و زنی مسن و قد بلند آمد تو... شیلا صدای خفه‌ای از خود بیرون داد. چیزی شبیه به خرخر. زن آمد نزدیک‌تر و با صدای بلند گفت: کسی اینجاست؟ زن آمد کنارش و صدای شیلا برید. بعد جیغ زد: ـ نه، نه. مواظب باش. لگدش کردی... بیا این طرف... مرده.»

در این داستان، بیش از بیست شخصیت حضور دارند. با اقتباس از این داستان فیلمی سینمایی نیز ساخته شده که کارگردان اثر، تغییراتی جزیی در متن داستان ایجاد کرده بود.

حق تکثیر: ت‍ه‍ران‌: ک‍وش‍ش‌‏‫، ۱۳۷۵

» کتابناکهای مرتبط:
Armadale
Manalive
مگره دام می گسترد

نسخه ها
PDF
حجم: 2 مگابایت
تعداد صفحات: 174
4.6 / 5
با 37 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 3
۱۳۹۳/۰۸/۲۶


پاسخنگارش دیدگاه
zahra_alavi_e
Member
خوب است بخونید
بیشتر بنویسم اسپویل میشه
نقل قول  
somayyehc
Member
هنوز این کتاب رو نخوندم ولی خیلی از اثار این نویسنده رو خوندم و بهشون علاقه مندم
نقل قول  
پس چی
Member
من این کتاب را هنوز نخوانده ام. پس از خواندنش نظرم را مینویسم. البته به طور کلی نسبت به آثار آگاتا کریستی علاقمندم آن ها را برخلاف ظاهر عوام پسندانه شان دارای جذابیت هنری میدانم.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You