رسته‌ها

پیامبر - جلد اول: پگاه

پیامبر - جلد اول: پگاه
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 57 رای
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 57 رای
.
پیامبر - جلد دوم: از بعثت تا هجرت:
http://ketabnak.com/comment.php?dlid=61292

پیامبر - جلد سوم: رحلت:
http://ketabnak.com/comment.php?dlid=61293

کتاب «پیامبر» در سه جلد به قلم استاد و دانشمند بزرگ زین العابدین رهنما در سال 1316 در دمشق سوریه به چاپ رسید از آن زمان تا سال 1348 بیست بار تجدید چاپ شد.
دانشمندانی همچون هانری ماسه مستشرق فرانسوی، دکتر رضا توفیق دانشمند ترک، سعید عقل شاعر لبنانی و سعید نفیسی استاد دانشگاه و دکتر مهدی پرهام بر این کتاب مقدمه نوشته اند.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
a_h_allame
آپلود شده توسط: a_h_allame
۱۳۹۳/۰۷/۱۸
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
290
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی پیامبر - جلد اول: پگاه

تعداد دیدگاه‌ها:
9
چرا هیچکدوم از سه جلد دانلود نمیشه! لطفا بررسی کنید :((
بنام خالق توانا بخوان بنام پروردگارت......... پادشاه عالم از پشت هزار پردهٔ غیب ناگهان بی پرده با آدمیان سخن میگوید: این یک صیحهٔ آسمانیست ،از ژرفای هستی که : ای انسان بر گزیده،ای مصطفای عالم، بخوان کتاب آفرینش را به نام من که آفریدگار جهانم، منم که تو را ................... آری بخوان که پروردگاری بس با کرامت نقش تو را رقم زده است، اوست که هم تو را انگشت داد تا قلم به دست گیری و هم با قلم خویش بر صفحهٔ دلت نگاشت هر آنچه را که نمی دانستی، این آیات الهی است که در غار حرا بر پیامبر اکرم نازل شده، آن پیامبری که به گفتهٔ سعدی همهٔ عالم طور او و غار حرای اوست، می فرماید« بخوان» واین فرمانی است به همهٔ آدمیان که« کتاب آفرینش» رابخوانند، و در آن با دیدهٔ بصیرت نظر کنند،که همهٔ کتابخانه های جهان شرح مختصر ی از این کتاب آفرینش است، دوم آنکه ای کتاب را اگر که بفهمند باید به نام پروردگار ، یعنی به خاطر کشف زیبایی و دانایی و نیکویی مطالعه کنند، نه آنکه مقصود ها و سود ها واغراض شخصی خود را در آن ملاحظه نمایند، زیرا همین نگاه شخصی است که هزاران انحراف در علم و عمل ایجاد میکند و اگر امروز بشریت گرفتار مشکلات محیط زیست شده است،بخاطر همین است که کتاب را بنام خود وصرفا برای مطامع و منافع خود خوانده است،نه بنام پروردگار و نه بنام خوبی وزیبایی و حق و حقیقت و گرنه منابع طبیعی را که متعلق به تمام بشریت است برای افزایش اندک سودی برای گروه محدودی صرف نمی کرد، بقول سعدی حکیم ای که در روی زمینی ،همه وقت آن تو نیست دیگران در شکم مادر و پشت پدرند. از خصوصیات آن پروردگار خالقیت اعطای صورت است به ماده که بدیع ترین آن در تبدیل علق یعنی همان مادهٔ ظاهرا بی شکل و آشفته و درهم است که نقش انسان را ظرف نه ماه خداوند بر آن تصویر میکند، و دیگر آنکه پروردگار کریم ترین کریمان است و بر ترین کرامت او این است که به آدمی زبان و هنر نوشتن عطا کردو آنچه را که نمی دانست به او تعلیم فرمود و بدین سان کرامتی برتر از علم و دانایی نیست. در کلمه علق اشارتی به حقیقت علمی آفرینش انسان است، یک ذره بودی،چون شدی!؟ وانگه چنین موزون شدی پیش من آ ای آدمی تا ز ینت موزون تر کنم. و باز بقول سعدی دهد نطفه را صورتی چون پری که کرده است بر آب صورتگری ا ز ۳۶۵روز در صحبت قرآن استاد قمشه ای این نور هدایت بر هستی مبارک
با سلام عشق جوشد بحر را مانند دیگ ***عشق. ساید کوه را مانند ریگ عشق بشکافد فلک را صد شکاف ***عشق لرزاند زمین را بس گزاف با «محمد» بود عشق پاک جفت ***بحرعشق او را خدا«لولاک»گفت مولانا تولد حضرت ختمی مرتبت را به تمام رهروان پاکش تبریک عرض میکنم، به امید لحظه های شکوفایی عشق گوش جهان حلقه کش« میم»اوست ***هر دو جهان حلقه تسلیم اوست.
نسخه ی تصحیح شده ی کتاب جایگزین شد با تشکر از جناب khar tu khar
"... وشاهکارش ترچمه قران کریم بنا برقول بهاالدین خرمشاهی سابقا بدلیل حمایت و چاپ آن از سوی دربار اکنون چاپ نمیشود" خیر این طور نیست. اولا ترجمه خدابیامرز استاد پاینده خیلی شاهکار نیست (اگر دوست داشتید دلایلش را بخواهید خواهم گفت). از ترجمه های قرآن نمونه های زیادی داریم که دیگر چاپ نمی شود و دلیل اش این نیست که دربار چاپ کرده، پس دیگر نباید چاپ شود. کسی سرمایه گذاری روی این ترجمه نمیکند. البته بعد از انقلاب هم این ترجمه توسط انتشارات جاویدان به شماره 19 (نوزدهمین قرآنی که این انتشارات چاپ کرده) منتشر شد و هیچ گیر و گوری هم توی کار نبود. نمیدونم چرا بعضی افراد دوست دارن جو بدن! از a_h_allame هم خیلی ممنون.
ایت الله جعفر سبحانی انتقادات تندی به کتاب پیامبر رهنما دارد و منابع آنرا ار آثار مستشرقین ونویسندگان مغرض غربی میداند و سبک و موصوعات کتاب را در شان بیامبر اسلام ص نمیداند و... و امارهمنا نویسنده ای داناو توانا و خوش قلم بود وشاهکارش ترچمه قران کریم بنا برقول بهاالدین خرمشاهی سابقا بدلیل حمایت و چاپ آن از سوی دربار اکنون چاپ نمیشود امیدوارم صاحب همتی پیدا شود و این اثر گرانقدر را اسکن و نشر و جاودانه کند.
این کتاب برای اسلام شناسان ، بسیار ارزشمند است . ولی متاسفانه چون به جای اسکن عکس برداری شده ، کیفیت پایین و حجم بالایی دارد . مهر ورزیده ، بصورت اسکن شده و در کیفیت بالاتری این کتاب را ارائه بدهید . سپاس بی کران .
به قول استاد سعید عقل رهنما از تمام زندگی ختمی مرتبت،بیشتر یک قسمت رامورد بحث قرار داده ویک جنبه از هزاران جنبه ی او را برشته ی تحریر بر آورده وآن «قلب »پاک آن حضرت است. قلب حضرت که بهترین قسمتهای وجود اوست ،واز همین جزو تمام وجود او را نشان داده است.این جزیی که بر آن کل پرتو افشانی می کند. قلم این دانشمند گرامی وبزرگوار چقدر خلاق وچه حیات بخش است برای اینکه نور خود رااز آسمان ها می گیرد و در زمین ما پرتو افکن می سازد.بر هر مسلمانی لازم است که پیامبر خود را از کتاب استاد رهنما بشناسد. روحش شاد و هزاران سپاس از سایت خوبمان
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file