رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 4 رای

سر نی ، نقد و شرح تحلیلی و تطبیقی مثنوی (جلد دوم)

.
دکتر عبدالحسین زرین‌کوب این کتاب را در بین سال های 1360 – 1362 در پاریس نوشته است. دکتر زرین کوب در مقدمه این کتاب اشاره می کند که درست است که این کتاب شرح مثنوی در مفهوم عادی و بر مبنای توالی ابیات متن نیست، اما ضمن تقسیم طبقه‌بندی مباحث مثنوی ، آنچه را در آن کتاب از باب لفظ یا معنی حاجت به شرح و تفسیر دارد به اجمال تقریر شده است. با این حال نویسنده آن را نه شرح مثنوی تلقی می‌کند ونه نقد و تحلیل آن. بلکه آن را بحثی در مثنوی می‌داند با سعی در فهم آنچه لطایف و رموز آن محسوب می‌شود و بیش از این هیچ دعوی دیگری ندارد. نویسنده کوشیده است در شرح و نقد مباحث مثنوی غیر از آثار خود مولانا و یاران و معاصرانش ، از آثار کسانی از متقدمان که به احتمال قوی مولانا با افکار و اقوال آنها آشنایی داشته است، استشهاد نماید. البته گاه به اقوال متالهان و عرفاء متأخر نیز ارجاع داده است و از این طریق پیوند اقوال و افکار مولانا را با اعصار تالی نشان می‌دهد.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
آپلود شده توسط: simin
۱۳۹۳/۰۳/۲۴
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
399
فرمت:
PDF
حق نشر:
فروزش
ویرایش

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی سر نی ، نقد و شرح تحلیلی و تطبیقی مثنوی (جلد دوم)

تعداد دیدگاه‌ها:
1
امیدوارم هر چه زود تر چشم ما به دیدار اصل این کتاب خوب از نویسنده ای خوب و توانا روشن بشه البته با عنایت سرکار خانم سیمین عزیز که کتابهای بسیار خوبی توسط این عزیز روی این سایت گذاشته میشود بهر صورت چشم ما به دست سیمین عزیز است تا کی این کتاب را بتوانیم دریافت کنیم و به جون سیمین عزیز دعا کنیم سالم و خوش و موفق باشندو
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل