Hiweb

من دیروز ،من امروز

من دیروز ،من امروز

نویسنده:
.

یکی از ویژگی های دوران معاصر گسست بین نسل ها و شکسته شدن باور ها و تابو هائی است که با سنت های پیشین در تعارض اند.
مسائل نسل امروز چیست و امر اخلاقی با کدام معیار سنجیده می شود ؟ و با توجه تحولات فرهنگی در عصر اطلاعات مرز اخلاق و بی اخلاقی چه تعریفی دارد؟
-----------------
نمایه ها و گفتار ها
------------------
کدام قبیله ،کدام اخلاق
رشدشخصیت و ذهن تک بعدی
اخلاق در عصر مدرن
دو گانگی والد و فرزند
ذهن های نا آرام
دگرگونی فرهنگ ها

حق تکثیر:
نشر الکلترونیکی آن بلامانع است

» کتابناکهای مرتبط:
سرمایه اجتماعی
خانواده مجازی: مروری بر فرصت ها و چالش های استفاده از شبکه های اجتماعی مجازی تلفن همراه
برده داری نوین

نسخه ها
RAR
حجم: 176 کیلوبایت
دریافت ها:
تعداد صفحات: 6
4.4 / 5
با 16 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 4
۱۳۹۳/۰۳/۲۲


پاسخنگارش دیدگاه
"کانت" معتقد بود: آنچه را ما به طور هشیار تجربه می کنیم، هم تحت تأثیر تجربه حسی حاصل از جهان تجربی قرار دارد و هم متأثر از ذهن است که فطری می باشد و از این رو، فلسفه کانت را می توان پیشاهنگ «روان شناسی خبرپردازی» دانست که یاد گیری و رشد روانی را محصول پردازش دائمی اطلاعات می دانست و "جان لاک" که بر « رفتار گرائی » تاکید داشت و بر این اعتقاد بود که برای شناخت یک موجود ، بررسی زفتار های بیرونی و محرک های آن موجود کافی است، این دیدگاه ها زمینه را برای مطالعات گسترده در مورد رویکرد های متفاوت روانشناسی فراهم ساختند و باید اذعان کرد که در میان مکاتب مختلف روانشناسی شاید تنها « رویکرد رفتاری » که مبتنی بر آنستکه روانشناسی علمِ رفتار است و علمِ ذهن (و حالت های ذهنی) نیست، حائز تمام ویژگی های لازم برای قرار گرفتن در کنار دیگر شاخه های علوم را داشته باشد.
بر این اساس، می توان گفت: هرجا در روان شناسی توجه به درک مبانی نظری و پدیده های روانی و روابط آن ها با" هستی انسان" بیش تر باشد، به فلسفه نزدیک تر می شویم و هرجا به جهت گیری" زیست شناختی" و مبانی فیزیولوژی متمرکز شویم، به مباحث صرفا روان شناسی نزدیک شده ایم.یونگ روانشناس سوئیسی معتقد است:« نمی توان روانشناسی را علمی کاملا تجربی دانست زیرا همین که روانشناسی صرفا یکی از فعالیت های مغز در نظر گرفته شود ،ارزش ویژه و ذاتی خود را از دست می دهد و جایگاه روان به عملکرد غدد داخلی و فعل و انفعالات مغری فرو کاسته می شود که فاقد موضوع اصلی خود یعنی " روح انسان " است که تمایز آشکاری با همه موجودات زنده ی جهان هستی دارد.» و نباید فراموش کرد که روانشناسی علمی با رویکرد به علوم اعصاب به رغم پیشرفت های عظیمی که در این حوزه صورت گرفته است هنوز توضیح قابل وثوقی در زمینه ی مفاهیمی چون "تجربه های شهودی" ، "وجدان " و "خود آگاهی"ارائه نداده است.
نقل قول  
simin
Publisher
نقل قول از saeeddavary:
نقل قول از PARANDOOSH:این کتاب فرمت پی دی اف نداره؟فایل مورد نظر بررسی شد. این کتاب به صورت rar در سایت آپلود شده و در word تنظیم شده. فرمت پی دی اف نداره


نقل قول  
saeeddavary
Member
نقل قول از PARANDOOSH:
این کتاب فرمت پی دی اف نداره؟
نقل قول  
PARANDOOSH
Member
این کتاب فرمت پی دی اف نداره؟
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You