رسته‌ها

فاطمیان و سنتهای تعلیمی و علمی آنان

فاطمیان و سنتهای تعلیمی و علمی آنان
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 52 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 52 رای
.
"کتاب حاضر شامل مطالب مختصری درباره زمینه‌های اجتماعی، سیاسی و دینی ظهور و سقوط خلفای فاطمی در مصر است که با برخی جنبه‌های فرهنگی و سنت‌های تعلیمی آنان همراه شده است.
عناوین فصل‌های کتاب به این قرار است : ((دعوت اسماعیلی و خلافت فاطمی))، ((دعوت داعیان و مجالس تعلیم))، ((فاطمیان در مصر))، ((تعلیم و تعلم اسماعیلی))، ((سازمان دعوت))، ((دارالعلم)) و ((نهادهای علمی در دوره فاطمیان))."
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
simin
آپلود شده توسط: simin
۱۳۹۳/۰۴/۲۹
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
148
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی فاطمیان و سنتهای تعلیمی و علمی آنان

تعداد دیدگاه‌ها:
4
سلام پیشنهاد میکنم اگه مایل به خواندن هستید کتابهای مربوط به فرقه اسماعیلیه را بخوانید
فاطمیان مصر از شیعیان اسماعیلی بودند. شیعیان معروف به بوهره (bohre) که غالبا در هندوستان حضور دارند، از نوادگان فکری شیعیان فاطمی مصر به حساب می آیند. سیمین سپاس.
با تشکر از آپلود این کتاب ارزشمند دوره فرمانروایی فاطمیان در مصر یکی از درخشانترین دوره حکومتهای اسلامی است که در آن تمامی ادیان در کمال صلح و همدوستی در کنار هم به سر میبردند و از دوره های اعتلای فرهنگ مدارا و عقل گرایی در تاریخ تکفر اسلامی است که نمونه بارز آن تاسیس جامع الازهر و تربیت دانشمندان شهیری چون ابن هیثم در این دوره می باشد ضمنا در زمان مستنصربالله ناصرخسرو از مصر دیدن نموده که مبسوط آن در سفرنامه قید گردیده که در آنجا با موید فی الدین شیرازی ملاقات نموده که در قصیده هایش از این ملاقات با تفصیل و احترام فراوان یاد می کند
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file