رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

رابطه دختر و پسر قبل از ازدواج

رابطه دختر و پسر قبل از ازدواج
امتیاز دهید
5 / 3.9
با 43 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 3.9
با 43 رای
.
بسیاری بر این باورند که همه قبل از ازدواج رابطه دوستی برقرار می کنند اما در این کتاب سعی شده تا این مساله بررسی شود و مشکلاتی را که برای هر دو جنس پسر و دختر ایجاد می کند بیان کند.
هر کاری سنی دارد و اگر زودتر از سن معقول کسی وارد چنین فرایندی شود حتما به صدمات جبران ناپذیری دچار خواهد شد.
هستند کسانی که با فهم درست در دام سراب های زندگی نمی افتند و در زندگی به مقام های بالایی دست پیدا می کنند
در این کتاب چندین رابطه مثال زده شده و بعد به تفسیر آن ها پرداخته شده است
در دو فصل به رابطه دانشجویان در دانشگاه نیز پرداخته شده است.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
babakvaziry
آپلود شده توسط: babakvaziry
۱۳۹۳/۰۳/۱۰
اطلاعات نسخه الکترونیکی

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی رابطه دختر و پسر قبل از ازدواج

تعداد دیدگاه‌ها:
141
خوب بود باز هم ازین کتاب ها بگذارید با تشکر
بچه ها کتاب هایی رو معرفی کنین که مثل این کتاب باشه این کتاب به نظرم در مقایسه با کتاب هایی که تا به حال در این حوزه خوندم خیلی بهتر بود اما الان که من در جایگاه پدر ومادر دارم ایفای نقش می کنم کتابی رو بهم معرفی کنین که تاثیرات مثبتی روی فرزندم داشته باشه متشکرم از همتون;-(
نه فقط با جنس مخالف ، که با همه انسان ها مثل آتش رفتار کنیم ، نه آنقدر دور که سرد شویم ، نه آنقدر نزدیک که بسوزیم اصلاح رابطه ، نه حذف رابطه .
یه کسی ( که ادعای خیاط بودنش میشد ) یه روز یه پارچه ای رو برید وقتی که دوختش دید که قابل پوشیدن نیست چرا که خیلی تنگ بود لباسه. ولی از اونجایی که خودش پارچه رو بریده بود دیگه ناچار بود که اونو بدوزه و بپوشه . در دنیای امروزی ما که اول دختر و پسر همدیگه رو انتخاب می کنن و بعد جلسه ای برای آشنایی خانواده ها باهم ( به نام خواستگاری ) برگزار میکنن ( دقیقا برعکس قدیم ) نمی شه گفت ، این رابطه بده یا خوبه . هر چی که هست این رابطه و جود داره و حالا که وجود داره باید آموزشهای لازم رو به جوانان داد تا بتونن بهترین انتخابها رو داشته باشن .
به نام خدا و با عرض سلام و ادب و احترام . همانطور که می دانید چنین دوستی‌هایی با آسیب‌ها و خطرات و ناهنجاری‌های مختلف رو به رو است و آینده چنین دوستی‌هایی قابل پیش بینی نیست. غالباً با ادامه یافتن این نوع دوستی‌ها، مشکلات بسیاری به خصوص برای دختران فراهم می‌آورد. واقعیت آن است که غریزه جنسی از نیرومندترین غرایز در وجود انسان است که بسیاری از رفتارهای انسانی را شکل می دهد و به گونه های مختلف ظهور و بروز دارد. اسلام که یک مکتب جامع است و مى خواهد مردان و زنان مسلمان ،از یک طرف روحى آرام و اعصابى سالم و چشم و گوشى پاک داشته باشند تا بتوانند قله هاى رفیع انسانی و رستگارى را فتح نمایند و از طرف دیگر به نیازهای غریزی و فطری خود نیز دست یابند ، بنابراین با حساسیت ویژه ، اما واقع بینانه و لحاظ کردن طبیعت و امیال درونى و خواسته هاى نفسانى انسان ، قوانین و احکامى را جهت حفظ و نگه دارى فرد و جامعه در خط اعتدال و میانه روى وضع کرده است . از جمله آن احکام ، چگونگی ارتباط با جنس مخالف است .اینها همه به سبب این است که اسلام از جانب کسى براى هدایت انسان ها فرستاده شده است که خالق فطرت وغریزه با تمامى استعدادهاى بهینه و ذخیره شده در انسان است . بنابراین هر عاملى که موجب تحریک انگیزه هاى شهوانى در جامعه گردد و به آرامش روحى و روانى و عفت عمومى ، صدمه وارد کند، موردتأیید اسلام نیست . اسلام می خواهد انواع لذت های جنسی در محیط و درون خانواده شکل گیرد واز این طریق آرامش روحی و روانی و پیوند های عاطفی نیز برقرار بماند و با طرح آن در محیط جامعه به پیوند خانواده و اجتماع نیز آسیب وارد نشود . به جهت همان میل شدید جنسی گاهی اوقات بی آنکه دختر و پسر(به خصوص دختران ) بخواهند ، در شرایطی قرار می گیرند که حتی ارادة خود را از دست می دهند و دیگر نمی توانند از ارتباط جنسی خود داری کنند و ناخود آگاه و بی آنکه که بخواهند ،کم کم در آن شرایط بدون بازگشت قرار می گیرند و زمانی متوجه می شوند که کار از کار گذشته است ، یعنی با فراهم شدن شرایط دیگر، ارادة جلوگیری بسیار سخت و دشوار است . به خصوص آنکه پسران فریب کار و متاسفانه حرفه ای درفریب دختران جوان در این موارد ، شیاد و تردست هستند ، پس چرا نباید این جریان را از سرچشمه بست ؟ به همین خاطر در اسلام حتی خلوت کردن زن و مرد (دختر و پسر) نامحرم در مکانی که رفت و آمد نباشد ، حرام و گناه است . در آخر این که مگر غیر از این است که تمام روابط جنسی بین دختران و پسران از همین ارتباط های به ظاهر ساده و دوستانه آغاز شده است ؟ و متأسفانه به همین ارتباط جنسی ختم نشده ، بلکه عاملی برای پدید آمدن بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی و روانی نیز می شود. بهترین شاهد بر ادعای فوق مراجعه به واقعیات موجود در اجتماع است، شما در باره طلاق‌ها ، فسادهای جنسی، اعتیاد و افسردگی‌ها مقداری تحقیق کنید ، ببینید نقطه شروع این نابسامانی‌ها از کجا بوده ؟ بسیاری از آنها با یک نگاه ساده یا یک ارتباط کلامی کوچک با نامحرم شروع شده و به تدریج به ایجاد محبت و عشق و مشغول شدن فکر انجامیده و در انتها به قرار و مدار و . . . اما مسئله این است که چون جوانان و نوجوانان مخصوصا دختران جوان، هنوز به سنی نرسیده‌اند که عاقبت برخی از کارها برایشان تجربه شده باشد، فقط همان ابتدای کار را که شیرین است می‌بینند و خدای ناکرده به دوستی با پسران نامحرم تن می‌دهند و به این ترتیب وارد دامی می‌شوند که خلاصی از آن بسیار دشوار است .
متاسفانه، کلمات دوستت دارم و عاشقتم و از این گونه الفاظ محیت آمیز و مهر انگیز آنجا که نباید باشد مثل کوچه و خیابون، فت و فراوان است و اغلب نتیجه اش درد سر و گرفتاریهای متعدد اجتماعی است و آنجا که باید باشه مثل محیط خانه بین همسران، بسیار کم است و نتیجه اش دلسردی و اختلاف و مشاجره و نگرانی و در بعضی موارد جدائی است. هیچ کس نمی تواند در مورد روابط بین انسانها چیزی دیکته کند و یا مجبور کند، فقط در حد راهنمائی و گوشزد و یادآوری وجود خطراتِ روابط خارج از چارچوب اخلاقی و اجتماعی و آنچه که شرع تعیین کرده، می توان اظهار نظر کرد، ایجاد محدودیت برای همیشه میسر نیست و بالاخره پسران و دختران بعد از پایان تحصیلات وارد بازار کار و به هر صورت وارد محیط عمومی جامعه می شوند، خوشبختانه در این مرحله به سبب شعور بالائی که جوانان دختر و پسر پیدا کرده اند، کمتر تحت تاثیر عواطف ساختگی و آسیبهای جبران ناپذیر می شوند، و در این دوران ازدواجهای موفق بیشتر است، حتی اگر آشنائی آنها در دوران تحصیل دانشجوئی و یا محیط کار اتفاق افتاده باشد،،بنابراین تربیت خانوادگی و توجه تشکیلات آموزشی مثل مدارس و دانشگاهها به این امر مهم، برای سلامت در رفتار و روابط حسنه بسیار مؤثر و سودمند است.
درود بر دوستان عزیز میخوام از خانمهای محترم کتابناکی یه مسئله ای رو بپرسم. «نظرتون درباره ی ابراز علاقه ی یه خانم جوان به یه اقای جوان چیه؟ آیا این کار درسته؟ تحت چه شرایطی میتونه درست باشه؟ و در نهایت اون آقا باید با اون خانم چطور رفتار کنه؟ (فرض کنید طرفین آدمای خوب و سالمی هستن) » جواب اکثر آقایون به این سوال کاملاً یکسانه و چون خانمها رو درست نمیشناسن به احتمال زیاد جوابشون درست نیست (شاید مردسالارانه به قضیه نگاه کنن) اما جوابی که خانمها به این سوال میدن مسلماً قابل اعتناتر و دقیقتره
سلام سوال سختی پرسیدین دوست عزیز! به شخصه اگه ابراز عشق باشه نمی پسندم ولی بنظرم هیچ ایرادی نداره از ویژگی های مثبتی که تو طرف مقابل می بینیم تعریف کنیم (البته باز متناسب با ظرفیت طرف مقابل:-)) بنظرم اینکار اول باید از جانب آقا باشه ولی دلیلی نداره وقتی یه آقایی چنین چیزی شنید بدبین بشه، رفتار با این خانم بستگی به شخصیت و رفتارای بعدیش داره بنظرم! نمیشه با یه چوب همه رو روند...
کاربران محترم ! تذکری برای چندمین بار :(!) نقل قول از کاربر قبلی در یک سطر نیز کافی است. نقل قول های طولانی با پاسخ کوتاه ، مشمول حذف می باشد. لطفا مورد خواسته شده را رعایت فرمایید. سپاس :-)
دوستان باید یه تفکیکی قائل بشیم ، بین چیزایی که ثابته و چیزایی که متغیره . بعد بیایم و متناسب با اون مسائلو بشکافیم. غریزه جنسی ثابته . اینکه نه دختر و نه پسر بعدها احساس نکنن ازشون سوءاستفاده شده ثابته . اون چیزایی که متغیره اینهاست : انتخابها دیگه تو قالبهای قدیمی نمی گنچه و فراتر رفته . ملاکها در انتخابها تغییر کرده و متنوع تر شده . شکل خانواده به شکل ژله ای در آمده ( حالا این اصطلاح الان به ذهنم رسید ) یعنی روابط به سختی سابق نیست که دختر حبس بشه و مامان پسر بره براش زن انتخاب کنه و حتی مثه قدیم اون قدر داداشا رو روابط خواهراشون حساس نیستند . راه حل : با درک اون چیزهایی که قابل تغییر نیستند ، باید طوری متغیرهارو مدیریت کرد ، که اون موارد ثابت آسیبی نبینن و بهترین نحو ارضاء بشن .
[quote='علی شروان'] منظور من از ازدواج سنتی این نیست که دختر کنج اتاقش منتظر خاستگار باشد.منظورم این است هرارتباطی با اطلاع خانواده باشد.دوستیهای الان که اکثرا بدون اطلاع والدین است و والدین وقتی شستشان باخبر میشود که کار از کار گذاشته و دو نفر دل بسته ی هم شده اند و حرف حساب به گوششان نمیرود.[/quote] منظور منم همین گونه ازدواجیست که شما گفتید، فکر نمیکنم اون موقع امکاناتی برای چند جلسه آشنایی دختر و پسر جایی بیرون از محیط خانه فراهم بود یا اگر هم بود احتمالا خیلی مکالمات و نگاه ها و همه چیز باید به سرعت انجام میشد و باز هم اینکه اون مستند رو حتما ببینید. [quote='علی شروان']اون دوره ۶۰ . ۷۰ مردم طلاق گرفتن رو بد میدونستند مگه الان طلاق چیز خوبیه؟ اون موقع گذشت زیاد بوده چیزی که الان خیلی از ماها نداریم.کسی رو که خودت انتخاب کردی نباید به این راحتی ها از دستش بدی...[/quote] متاسفانه در گذشته دور و شاید نزدیک طلاق از نظر خانواده ها ننگ محسوب میشد (کتاب زن ایرانی به روایت سفرنامه نویسان فرنگی اطلاعات فوق العاده خوبی از وضعیت زن در آن زمان در خود جای داده است) و چه بسا دختران اجازه حضور مجدد در خانه پدری نمیافتند، خودم خیلی علاقمند هستم که گزارش و تحقیقی راجب ازدواج و شناخت و طلاق پدر مادر های دهه 60 داشته باشم اما از آنجایی که این نوع تحقیقات مستلزم ورود به نقاط بسیار شخصی زندگی افراد است در حال حاضر به دنبال راه های شروع آن هستم. [quote='moshaverh'] به نظر من کتاب بسیار مفیدی است.[/quote] نظر من کاملا خلاف دیدگاه شماست، با اینکه مطالب خوب نیز در این کتاب کشکول وار وجود دارد اما در بسیاری از اطلاعات که از جانب علم ارائه میدهد کاملا تیره و تار عمل کرده و بسیاری از سخنان منبع پژوهشی ندارند.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.