رسته‌ها
شب گرگی
امتیاز دهید
5 / 3.4
با 17 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 3.4
با 17 رای
.
داستانی از یک شب دلهره آور. وقتی مجبوری برای تکیه گاهت تکیه گاه شوی. ترس و عشق در کنار هم.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
سمانه333
آپلود شده توسط: سمانه333
۱۳۹۳/۰۱/۰۸
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
46
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی شب گرگی

تعداد دیدگاه‌ها:
7
خیلی جالب بود..خوشم اومد براتون آرزوی موفقیت دارم سمانه عزیز...
نقدی بر داستان "شب گرگی " نوشته " سمانه معزی" چگونه میشود داستان "شب گرگی "را نوشت؟ خودم را جای " سمانه معزی " ،نویسنده کتاب میگذارم. قهرمانان داستانم را با یک فلاش بک در ابتدای داستان معرفی میکنم.آنها را به نقطه کوری میبرم و برایشان حادثه ای میسازم .تصور میکنم و از تجربیات سفرهای گروهی و تورهای کویری ام استفاده میکنم. ساعتها فکر میکنم و به توصیفاتم در جهت به نتیجه رساندن داستان کمک میکنم. در انتهای داستان هم آنها را نجات میدهم. برای پرداخت داستان چند بار آن را میخوانم و پرداخت میکنم و حذف و اضافه میکنم. کار "سمانه معزی " سخت بوده و البته این سختی هم نتیجه داده است.داستانی با توصیفات و فضای خوب که برای نوشتنش وقت زیادی گذاشته شده. اما نمیشود به نکته مهم داستان نویسی که همان سوال پشت داستان است بی توجه بود. در کامنتها خواندم که کاربری نوشته بود : " بیشتر‏ ‏به‏ ‏دفتر‏ ‏خاطرات‏ ‏شبیه‏ ‏است‏ ‏تا‏ ‏داستان." البته یک داستان میتواند در قالب خاطره ای بیان شود و به نتایج دلخواه نیز برسد.ولی نباید نکته مهم داستان نویسی که میتواند برای خواننده مهم باشد و همیشه در ذهنش میماند را فراموش کرد. داستان خانم معزی را میشود در یک خط نوشت.( که البته این ایرادی نیست)سادگی بسیاری دارد.میشود انتهایش را حدس زد. کارکرد ارتباطی خوبی دارد و البته کارکرد زیبایی شناختی در آن ندیدم. "سمانه معزی " خیلی خوب مینویسد و میتواند آثارش را متحول کند اگر عناصر داستان نویسی را خوب بشناسد. پیروز باشید
[quote='سمانه333']نقل قول از mmohaamadi:بیشتر‏ ‏به‏ ‏دفتر‏ ‏خاطرات‏ ‏شبیه‏ ‏است‏ ‏تا‏ ‏داستان. برای قضاوت منصفانه بهتره اول داستان رو کامل بخونید که مطمئنم نخوندید.[/quote] خیر، صرفا تم کلی داستان مد نظرم بود که به نظرم جنبه ی خاطره ای بودنش تا حدودی جنبه ی ادبی داستان رو تحت تاثیر قرار داده.
[quote='mmohaamadi']بیشتر‏ ‏به‏ ‏دفتر‏ ‏خاطرات‏ ‏شبیه‏ ‏است‏ ‏تا‏ ‏داستان.[/quote] برای قضاوت منصفانه بهتره اول داستان رو کامل بخونید که مطمئنم نخوندید.
بیشتر‏ ‏به‏ ‏دفتر‏ ‏خاطرات‏ ‏شبیه‏ ‏است‏ ‏تا‏ ‏داستان.
PDF
545 کیلوبایت
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file