Hiweb

سیما جان

نویسنده:
.
۸۱ صفحه

مجموعه نامه‌هایی از محمد عاصمی با نامه‌ ای از محمود تفضلی
بخش هایی ازنامه های عاشقانه کتاب:
سیماجان ! حق با توست من همیشه تنهایم. اما تنهایی‌های من تنها نیستند. دردنیای تنهایی خود شور و غوغایی دارم. این سکوت و خاموشی، توفان می ‌زاید. در ابرهای سیاه، رعد می‌غرٌد وبرق می‌خندد. من هم مدت‌ها ابر آلودم. آسمان اندیشه‌ام گرفته و درهم است. اما تو خوب می‌دانی که این آسمان خواهد بارید و پس از باریدن، گلهای سرخ عشق و امید را خواهد رویاند. آسمان اندیشه‌ام خلق می‌کند ومی‌آفریند. ابراست و می‌بارد.
سیماجان! نه آتشم، ونه اشکم. سیاهی ِ اندوهم که بسان ِ ابری تیره می‌بارم و آنسان که دیده یی زیر رگبار هایم سرخی ِ گلهای عشق را می‌پرورانم… تو خوب می‌دانی که من هرگز جز با خنده‌های اشک نخندیده‌ام ولی همیشه لبخندی بوده‌ام که با فروتنی بسیار لبها را بوسیده‌ام. دلم می‌خواست یک نت ِ موسیقی باشم و در هر قلبی آشیان کنم و بدانم که چگونه باید بلرزانم.
تب کرده‌ام. گرمای سوزنده‌یی از درونم شعله می‌کشد. غیر از تب، آتش ِ دیگری نیز در جویبار ِ کبود شریان هایم می‌لغزد. این آتشی است که اسم آن را غم گذاشته‌ام. این غم سالهاست که درونم را می‌کاود و به هستی ِ پُر ما جرایم چنگ می اندازدو پیکرم را دردست استخوانی‌اش می‌فشارد. این تب سالهاست که مرا می‌گدازد...
تب عشق، به هر چه زیباست، به هر چه خوب و به هر چه پاک است. تو خوب می‌دانی سیماجان که یک دریا اشک و رنجم. دریایی که طغیان خواهد کرد. …

حق تکثیر:
چاپ سال ۱۳۳۷، باز نشر: سال ۱۳۷۷ ،آلمان

» کتابناکهای مرتبط:
باغ های روشنایی
جستجو در احوال و آثار صفی علیشاه
کتاب مرتضی کیوان

نسخه ها
PDF
حجم: 1015 کیلوبایت
تعداد صفحات: 3
4.7 / 5
با 13 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 2
۱۳۹۳/۰۲/۰۶


پاسخنگارش دیدگاه
mts1355
Member
کتاب مجموعه 52 نامه عاشقانه واجتماعی دکتر عاصمی رو شامل میشه.
در ضمن تعداد صفحات کتاب 81 صفحه است.
ممنون از کتابناک
نقل قول  
Kamalpour
Member
زنده یاد محمّد عاصمی، انسان بسیار شوخ طبع و دوست داشتنی بود. شاهکار بسیار عالی و آموزنده و پُر محتوا و پرورشی او، کتاب: « یادداشتهای یک معلّم » می باشد. ایکاش کسی پیدا میشد و این کتاب آموزشی را اسکن می کرد و در اختیار همه می گذاشت. ایکاش!.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You