رسته‌ها

امر به معروف و نهی از منکر

امر به معروف و نهی از منکر
امتیاز دهید
5 / 3.4
با 225 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 3.4
با 225 رای
« تقدیم به
- کسی که فرمود: زن و فرزندم را به قربانگاه کربلا میبرم تا با امر به معروف و نهی از منکر دین را زنده کنم.
- به ابوذرهایی که بخاطر نهی از منکر تبعید شدند و در غربت ربذه جان دادند.
- به همه کسانی که در راه گسترش معروفها و مبارزه با منکرها جان دادند، مال دادند؛ زندان، شکنجه و تبعید کشیدند و صبر کردند. اما امروز ما حتی از گفتن یک کلمه دریغ داریم. »
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
hamid
آپلود شده توسط: hamid
۱۳۸۶/۰۹/۱۸
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
203
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی امر به معروف و نهی از منکر

تعداد دیدگاه‌ها:
15
1- اگر در دوران تاریک قرون وسطی ، شما از یکی از مفتشین عقاید ، علت شکنجه خلق الله را سئوال می کردید ایشان به آرامی پاسخ می داد : پدر آسمانی ( یا همان الله ) در کتاب خودش ، انجیل بیان فرموده و ما صرفا مجری دستورات الهی هستیم ! 2- یک نفر یهودی نیز احتمالا شما را ارجاع می دهد به عهد عتیق کتاب آسمانی یهودیان 3- بهاییان نیز شما را به کتاب بهاء الله ارجاع می دهند 4- از این خوان که بگذریم تازه می رسیم به خوان بعدی : خیل عظیمی از مفسرین قرآن که در جایگاه شیخ و مفتی و مجتهد و حتی اخیرا : استاد دانشگاه ، برداشت خودشان از آیات قرآن را به مقلدین ارائه کرده و مقلدین نیز ، آماده اجرای اوامر به هر طرف حمله ور می شوند ! . . . اینگونه سنگ روی سنگ بند نمی شود و نظام جامعه از هم می پاشد ! داعش تلاش می کند سر شیعه را ببرد و شیعه می خواهد پدر ناصبی را در آورد و یهود نیز نقشه می کشد پدر هر دو طرف را در آورد ! . . . پس راهی نمی ماند جز تبعیت از قانون . . . قانون درست را نیز نماینده اکثریت مردم تصویب می کند . . . در انتها هم ما ( یعنی اصلاح گران دینی و هم مخالفین بی غرض اسلام ) یک خواهش کوچک داریم : 10! از آزادی عمل و بی پروایی برادران مذهبی را نیز به ما بدهید که ما نیز بتوانیم سخنرانی کنیم ، کتاب و مجله داشته باشیم ، و بی ترس و واهمه از هجوم افراد کفن پوش . . . با مخالفین به مناظره بنشینیم . . .
تقدیم به کسانی که فقط آنها اجازه امر به معروف و نهی از منکر دارند . . .. تقدیم به کسانی که فقط آنها می توانند تشخیص دهند چه چیزی معروف است و چه چیزی منکر . . . تقدیم به کسانی که فقط راه راست از آن آنهاست و به جز آنها ، همه در گمراهی هستند . . . تقدیم به کسانی که چون همیشه در راه راستند ، اجازه دارند هر غلطی خواستند انجام دهند . . . .
سلام علیکم لطفا منبع یا منابعی که این روایت آمده را حتما ذکر کنید : زن و فرزندم را به قربانگاه کربلا می برم تا امر به معروف و نهی از منکر را زنده کنم بسیار ضروری هست
اه بچه ها الان که چک کردم متوجه غلط های تایپیم شدم ...شرمنده
من حق میدم که یه عده تا اسم امره به معروفو نهی از منکر میشنون سریع علیه ش جبهه میگیرن ...چون این روزها به شکل غیر اخلاقی دارن این راهها رو پیش میبرن اماچرا؟شاید راهشو بلد نباشن ...اما حقیقت اینکه اصل قضیه مشکل نداره شکل بیابشه که چون بد جا افتاده حالا دیکه ترا خشک با هم سوزونده میشه...اما انسان عاقل نباید به خودش اجازه بده در این مورد احساساتی بشه و یا بخواد لج کنه ...اگه کست ارشاد به شما به خاطره تباس یا مدل موهاتون ایراد میگیره شما هم وظیفه داره اونو متوجه ی بیان بدش بکنید.شاید به مرور این راه جواب بده...البته شاید
همانطور که مشخص بود، دو نفر قبل اصلا حتی به خودشون زحمت ندادند فهرست کتاب رو نگاه کنند. چون این قضاوتهایی که شما در مورد اعدام و حبسهای طولانی مدت و گشت ارشاد و ... میکنید اصلا توی این کتاب نیست. معلوم نیست در مورد چی دارن بحث میکنند؟ نرود میخ آهنی در سنگ!!!
تبلیغ ضد سیگار و مواد مخدر کردن و ایجاد محدودیت برای مصرف کنندگان آن نیز از جمله موارد نهی از منکر است
اگه هم تبلیغی چیزیی درباره ترک سیگار انجام میشود نه با حربه زور و گشت ارشاد است نه چیز دیگه و باید یه بعد دیگه نیز به این قضیه نگاه کرد حجاب یه امر شخصی میباشد و به کسی ضربه ای نمیزند شاید بگی باعثه فساد میشود ولی اون مشکل مردان هیز میباشد اینقدر مسائل باعث و بانی فساد در جامعه است که حجاب و حجاب نداشتن یه خانوم بانی این امر نمیشود ولی سیگار حداقل اینقدر میکشی که فرد سرطان میگیرد و میمیرد
خوب بود. من راضی بودم.
سبزیش آش بود یا خوردن؟
تبلیغ ضد سیگار و مواد مخدر کردن و ایجاد محدودیت برای مصرف کنندگان آن نیز از جمله موارد نهی از منکر است و تشویق برای ترک آنها نیز امر به معروف. که در همه کشورها نیز تقریبا -چه اسمش نهی از منکر باشد یا نباشد- در حال اجرا شدن است.
بله خب پیشگیری و کاهش سیگار با کیفر اعدام و حبس های طولانی مدت عقیدتی که با شمشیر آخته حاکم شرع اجرا میشه یکیه.:-(:-(
قابل توجه دوستانی که امر به معروف و نهی از منکر را فضولی در کار دیگران میدانند؛ تبلیغ ضد سیگار و مواد مخدر کردن و ایجاد محدودیت برای مصرف کنندگان آن نیز از جمله موارد نهی از منکر است و تشویق برای ترک آنها نیز امر به معروف. که در همه کشورها نیز تقریبا -چه اسمش نهی از منکر باشد یا نباشد- در حال اجرا شدن است. حالا با دقت نظر میتوانید موارد بسیار زیادی از این دست امر ونهی ها را پیدا کنید. این کتاب دیدگاهها و روشهای صحیح این امر را به ما نشان میدهد. لطفا اول بخونید بعد قضاوت کنید.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.