رسته‌ها
شاهنشاه پهلوی - جلد 1
امتیاز دهید
5 / 4.1
با 85 رای
امتیاز دهید
5 / 4.1
با 85 رای
.
شاهنشاه پهلوی در تاریخ فرماندهی و وزارت جنگ و زمامداری شاهنشاه پهلوی
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
HeadBook
آپلود شده توسط: HeadBook
۱۳۹۲/۰۸/۱۲
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
367
فرمت:
PDF
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی شاهنشاه پهلوی - جلد 1

تعداد دیدگاه‌ها:
32
چه راحت در مرداد 1350 بحرین را بدست انگلیسها داد . بدون مشورت با مجلس و رفراندوم از مردم بحرین و فقط با پرسیدن از چهل پنجاه خانوار بحرینی جهت نشان دادن اقتدار و پرستیژ دمکراسی غربی و انسان دوستانه آن در کشور هندوستان !
[quote='beharan'] . دعوا سر چیه؟ حکومت پهلوی هر چه بود گذشت. فقط اینو می دونم که صد شرف بر حکومت فعلی داشت. حالا هر گهی انها را اورده بود. اگر حکومت فعلی سرش به تنش می ارزید. حرفی نبود و انها روسیاه بودند. اما اینا انها را کاملا روسفید کردند. در ضمن گذشته گذشته بحث ندارد. به بد بختی های حالا یمان بپردازیم. کلا ملت گذشته گرایی هستیم. باید نکبت هایمان را برطرف کنیم. اهان؟[/quote] اتفاقا اصلا ملت گذشته گرایی نیستیم که اگر از گذشته درس می گرفتیم حال و روزمان به از این بود! به حای اینکه از گذشته درس بگیریم روی به مرده پرستی آورده ایم. تاریخ شده است برایمان یکی دو سلسله قبل اسلام! اینکه باید نکبت هایمان را برطرف کنیم درست است اما چگونه؟ به نظر من: تجربه حکومت پهلوی و سقوطش یک درس با ارزش برای ما بود. اینکه یک عده ای از غرب نمی توانند بیایند مشکلات ما را رفع کنند. همین حالا هم به کشورهای اطراف نگاه کنید میبینید که چنین سیستم های وارداتی کارگر نمی افتند. ما باید خودمان دست به کار بشویم. این حکومت فعلی هم با همه روسیاهیش حداقل یک چیز را به ما نشان می دهد. خودمان را! خود واقعیمان را! بالاخره ما اینها را سر کار آورده ایم! ما به اینها رای داده ایم و میدهیم! اگر اینها از دین سوء استفاده می کنند ما این بستر را برایشان فراهم آورده ایم! کما اینکه برای از دست ندادن یک موقعیت شغلی دولتی ریا می کنیم و خلاف اعتقادمان به سوالشان جواب می دهیم. اگر فساد رایج است اگر رانت خواری رایج است ما خودمان هم از اینها کم نداریم. تا دستمان به یک جایی بند می شود شروع می کنیم به سوء استفاده از موقعیت و به کارگیری اقوام و فرزندان و سود رساندن به دوستان و آشنایان! کمتر کسی است که در چنین رویه منحتی فاعل یا مفعول نبوده باشد. انضاف بدهید آیا تا حالا هیچ کس برای شما پارتی بازی نکرده است؟ حداقل حالا دیگر روشن است که مشکل از خودمان است و اجنبی ما را به این روز گرفتار نکرده است! بیایید به خودمان راست بگوییم و به این وضعیت خودمان واقع بینانه نگاه کنیم. که از ماست که بر ماست! پیدا کردن سرمنشا نکبت اولین گام ضروری برای برطرف کردن آن است.
یله ، شاهی که به تخت نشستنش به کمک آمربکا و بریتانیا بود شاهی که به تخت بر گشتنش هم به کمک آمریکا و بریتانیا بود شاهی که 25 سال حکومت مطلقه اش در سایه ی غربی ها بود شاهی که گاهی برای تعیین نخست وزیر مملکت می بایست با آمریکایی ها مشورت می کرد و نظراتشون رو لحاظ می کرد چنین شاهی هرگز وابسته نبود ... راستی نظرتون در مورد نوع رابطه ی این شاه مستقل ! با آمریکا ، بعد از کودتای 28 مرداد چیه ؟ لابد وزارت خارجه ی آمریکا و CIA ، بدون هیچ توقعی از شاه ... صرفا به خاطر مرام و رفاقت! ... شاه رو به قدرت برگردوندند ... و بعد از کودتا دیگر هیچ انتظار و توقعی از شاه نداشتند ... وقتی یک شخصیت سیاسی ، با کمک یک سازمان اطلاعاتی خارجی ، در کشورش با کودتا قدرت رو به دست می گیره ، از نظر سیاسی جز وابسته شدن و به زیر دین اون نهاد خارجی رفتن ، چه معنی دیگری داره ؟ خوشحال می شم با اطلاعات فراوان تاریخیتون و سواد بالاتون ، این نکته رو روشن بفرمائید . . دعوا سر چیه؟ حکومت پهلوی هر چه بود گذشت. فقط اینو می دونم که صد شرف بر حکومت فعلی داشت. حالا هر گهی انها را اورده بود. اگر حکومت فعلی سرش به تنش می ارزید. حرفی نبود و انها روسیاه بودند. اما اینا انها را کاملا روسفید کردند. در ضمن گذشته گذشته بحث ندارد. به بد بختی های حالا یمان بپردازیم. کلا ملت گذشته گرایی هستیم. باید نکبت هایمان را برطرف کنیم. اهان؟
نویسنده این کتاب... حبیب الله نوبخت.. رئیس حزب کبود (همان حزب که طی جنگ دوم جهانی، هوادار سرسخت نازی ها در ایران بود و توسط انگلیس قلع و قمع شد)، سراینده شاهنامه نوبخت (صد هزار بیت)، نویسنده کتاب "زبان بازیافته" (ریشه شناسی واژگان فارسی- در هیجده جلد) (بسیار جسته ام و هنوز نیافته ام. به گمان ام استاد میرجلال الدین کزازی داردش چون در کتاب هشت جلدیِ نامه باستان دیده ام که به آن ارجاع داده است)، نویسنده کتاب "دیوان دین در تفسیر قرآن مبین" (کتابی است بسیار جالب و حاوی نکات ریشه شناختی و به قولی فقه اللغه ای که البته محل اختلاف جدی بزرگان لغت عرب و واژگان فارسی است)، ستوده ی مرحوم حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب محمد تقی قمی (رئیس اسبق دارالتقریب بین المذاهب الاسلامیه و معتمد دانشگاه الازهر مصر)، شاگرد جناب شیخ عبدالرحمن الکویتی و چند تن از دیگر علمای بزرگوار شیعه در نجفِ اشرف، و صد البته ، به سبب گرایش های تندِ ایران باستانی، هواداری و هواخواه رضاخان میر پنج.....، بسیاری از صاحب نظران او را در عدادِ بزرگانی چون علی اصغر حکمت و محمد علی فروغی دانسته اند که نه به خاطر شخصیت رضا خان بلکه به دلایل و سودای ایران خواهی او را ستودند و بعهدها هر کدام به نحوی از انحا، از این هواداری و هواخواهی ابراز پشیمانی کردند.... با سپاس از کتابناکی بزرگوار... HeadBook
[quote='losas']در مورد این کتاب چیزی نمیگم و سکوت میکنم.... سکوتی پراز......... [/quote][quote='هیرکان'] با مرده پرستای خودی برخورد قانونی میکردم. کتابناکی گرامی بسیار فکر نیکویی دارید اما افسوس که اگر بخواهید آن را عملی بفرمایید از بالا با شما برخورد سختی صورت خواهد گرفت. پس برای اطمینان از سلامت جانهمان بهتر که بریتانیای کبیر را تنها تقصیرکار نابودی کشور و شهروندانش بدانیم[/quote] گفتم که اگر قدرت داشتم. در ثانی من کجا گفتم بریتانیای کبیر مقصر بدبختی های ماست؟ یه روزی دکتر مصدق و دکتر فاطمی که قدرت داشتن به خاطر همین مرده پرستی و شاه دوستی یه عده آدم حسابی(همونایی که خودشون رو صاحب ملی شدن نفت میدونن) یا تبعید شدن یا اعدام. این تقصیر انگلیس و آمریکا نبود تقصیر بی سوادی وطن دوستان ایرانی و خیانت با سوادای ایرانی بود.
با مرده پرستای خودی برخورد قانونی میکردم. کتابناکی گرامی بسیار فکر نیکویی دارید اما افسوس که اگر بخواهید آن را عملی بفرمایید از بالا با شما برخورد سختی صورت خواهد گرفت. پس برای اطمینان از سلامت جانهمان بهتر که بریتانیای کبیر را تنها تقصیرکار نابودی کشور و شهروندانش بدانیم
[quote='losas']دکتر! من که نمیدونم ! منظورت کنفرانس گوادلوپه! شاهان هخامنشی و ساسانی و افشاریه و قاجاریه وشاهان هابزبورگ وشاه تزارهای روسیه و شاهان هلند و سوئدو بلژیک واسپانیا و ملکه های زنبور عسل وشیر سلطان جنگل و اکبر شاه هندوستان و گجرات و ملکه مارها را... و دایی ناپلئون جان پادشاه فرانسه را وشاه امپراطور قیصر پروس آلمان را هم یادت نره بگی بگو امان از این اینگیلیس فتنه گر ! هر جا فتنه و دزدی و غارت بیت المال ومال مردم خوری وفقرو فساد و رانت خواری ودیکتاتوری و بیدینی و فساد اخلاق و رشوه وغم وغصه و پروپاگاند و دروغ و دغل و دوستی با مردم صهیونیست ووووواست نام انگلیس خبیث میدرخشد مدیونی اگه برخودرد قانونی باهاش نکنی وحق ماها رو ازش نگیری.[/quote] پروفسور! همه ی بدبختی جهان سوم اینکه یه سری یا نمیدونن یا خودشون رو زدن به ندونستن. حالا من کی گفتم که غارت و فساد خوبه؟ تو این مملکت دویست ساله که داره دزدی میشه. یه مدت اجنبی میبره یه مدت خودی. اگر من قدرت داشتم به جای برخورد قانونی!با انگلیس با مرده پرستی برخورد قانونی! میکردم. البته بعضی وقتا نه از قانون کاری برمیاد نه از کتاب و قلم.
چرا منصوب انگلیس بودن چیز بدیه؟ این بد بودن بخاطر چیه؟ اینها چیزای بدی هستند: فتنه و دزدی و غارت بیت المال ومال مردم خوری وفقرو فساد و رانت خواری ودیکتاتوری و بیدینی و فساد اخلاق و رشوه وغم وغصه و پروپاگاند و دروغ و دغل و دوستی با مردم صهیونیست. حالا میخواد منصوب انگلیس باشه یا منتخب رای مستقیم مردم. وقتی حاکم حق ما رو بخوره و ظلم کنه نژاد و زبان و تابعیت و انتصابش چه تاثیری در زندگی ما داره؟ اگه دزد به مالتون بزنه ایا اصل و نصب یا رنگ پوستش برای شما فرق میکنه؟ اگه حاکمی به شما ظلم کنه براتون فرق میکنه که از کجا اومده؟ برای من فرقی نمیکنه و به همین خاطر هم انتصاب شاهان به انگلیس و روسیه یا مستقل بودنشون دغدغه نیست. این رو عقل سلیم میگه مگر اینکه عقل سلیم شما به نفع شما رای نده.
همه ی عالم و آدم میدونن که شاهان پهلوی با نظر انگلیس به تخت نشستن. یاد دکتر فاطمی به خیر دکتر! من که نمیدونم ! منظورت کنفرانس گوادلوپه! شاهان هخامنشی و ساسانی و افشاریه و قاجاریه وشاهان هابزبورگ وشاه تزارهای روسیه و شاهان هلند و سوئدو بلژیک واسپانیا و ملکه های زنبور عسل وشیر سلطان جنگل و اکبر شاه هندوستان و گجرات و ملکه مارها را... و دایی ناپلئون جان پادشاه فرانسه را وشاه امپراطور قیصر پروس آلمان را هم یادت نره بگی بگو امان از این اینگیلیس فتنه گر ! هر جا فتنه و دزدی و غارت بیت المال ومال مردم خوری وفقرو فساد و رانت خواری ودیکتاتوری و بیدینی و فساد اخلاق و رشوه وغم وغصه و پروپاگاند و دروغ و دغل و دوستی با مردم صهیونیست ووووواست نام انگلیس خبیث میدرخشد مدیونی اگه برخودرد قانونی باهاش نکنی وحق ماها رو ازش نگیری.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file