رسته‌ها
سینوهه - جلد 1
امتیاز دهید
5 / 4.8
با 43 رای
امتیاز دهید
5 / 4.8
با 43 رای
سینوهه - جلد 2
https://ketabnak.com/book/54327

✔️ مصر باستان در ذهن بیشتر مردم سرزمین شگفت انگیزی است. سرزمینی که اگر آثار تاریخی باقی‌مانده از آن وجود نداشت، می‌شد گمان کرد به افسانه‌ها تعلق دارد. کتاب میکا والتری ما را به سفر در این سرزمین افسانه‌ای دعوت می‌کند. در این کتاب تاریخ و فرهنگ مصر به خوبی تصویر شده است و اگر به مردم شناسی و تاریخ علاقه‌مند باشید، خواندن کتاب سینوهه شما را شگفت زده خواهد کرد.
کتاب سینوهه روایت زندگی پزشک مخصوص فرعون و دوران حکومت «آخناتون» از زبان خود اوست. «آخناتون» اولین فرعون یکتاپرست مصری است که در سال‌های 1353 تا 1336 قبل از میلاد مسیح حکومت می‌کرد. سینوهه این روایت را زمانی که در تبعید به سر می‌برد نوشت. او شخصیتی است که هم با طبقه‌ی اشراف و هم طبقه‌ی فرودست جامعه‌ی مصر ارتباط تنگاتنگی دارد و مناسبات فرهنگی و اجتماعی و عقاید همه‌ی آن‌ها را روایت می‌کند. او همه‌ی طول عمرش در مصر نبوده و به سرزمین‌های بسیاری سفر کرده است. در این کتاب خواننده نه تنها با فرهنگ و تمدن مصر باستان که با مردم مناطقی چون «بابل»، «سوریه»، «هیتی» و «میتانی» هم آشنا می‌شود.
تگ:
1
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
497
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
khar tu khar
khar tu khar
۱۳۹۲/۰۸/۰۳

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی سینوهه - جلد 1

تعداد دیدگاه‌ها:
3
کتاب های با ترجمه ذبیح الله منصوری از جمله کتاب هایی است که برا شروع کتابخوانی بسیار عالی و آموزنده است بخصوص خواجه تاجدار که شاهکار است.
عالییییییییییییییییییییییییییی
یک گزارش دقیق از وضعیت سیاسی و نظامی مصر :-):-)
اولین مترجم کتاب سینوهه مرحوم ذبیح الله منصوری است.
که درسال 1338 در مجله خواندیها ترجمه شد
PDF
سینوهه - جلد 1
9 مگابایت
comment_comments_for_the_file
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک