رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
هفت پیکر
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 66 رای
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 66 رای
به کوشش: سعید حمیدیان

هفت‌پیکر یا بهرام‌نامه یا هفت‌گنبد، چهارمین منظومه نظامی از نظر ترتیب زمانی و یکی از دو شاهکار او (با خسرو و شیرین) از لحاظ کیفیت است. این دفتر را از جهت ساختار کلی و روال داستانی می‌توان به دو بخش متمایز تقسیم کرد:
یکی بخش اول و آخر کتاب دربارهٔ رویدادهای مربوط به بهرام پنجم ساسانی از بدو ولادت تا مرگ رازگونه او، که برپایه روایتی تاریخ گونه است؛ دیگری بخش میانی که مرکب از هفت حکایت یا اپیزود از زبان هفت همسر او و از زمره حکایات عبرت‌انگیزی است که دختران پادشاهان هفت اقلیم (مطابق تقسیم قدما) برای بهرام نقل می‌کنند.
این منظومه آمیزه‌ای از جنبهٔ حماسی و غنایی است، بدین معنی که بخش هفت گنبد تماماً دارای روح غنایی و تخیل رمانتیک است، ولی بخش تاریخی گونه، اگرچه سعی شاعر بر ترسیم چهره‌ای حماسی برای بهرام بوده، آمیزه‌ای از جنبه حماسی و عناصر غنایی است. هفت‌پیکر از گذشته یکی از مضمون‌های اصلی نگارگری‌های ایرانی–هندی بوده‌است.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
HeadBook
آپلود شده توسط: HeadBook
۱۳۹۲/۰۹/۰۱
اطلاعات نسخه الکترونیکی

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی هفت پیکر

تعداد دیدگاه‌ها:
6
هر چه در زیبایی کلام و شیوه روایت داستان در این کتاب بگویم زبان قاصر می ماند .کتابی که منبع الهام نگارگران بسیاری در طی قرون و اعصار بوده خود نشانگر بعد و عظمت نگاه نویسنده آن است. داستانهای خیال انگیز آن روایت معراج انسان از فرش به عرش ایزد یکتاست.
با سلام و تشکّر به عرض «آپلود-کنندۀ» گرانقدر می‌رساند که صص 67-66 افتاده‌اند.
خسته نباشید. خدا پدر و مادر همه شماهارو بیامرزه با این کتاب های کمیاب و زیبایی که برای بارگذاری روی سایت قرار می دید. همه شمارو صمیمانه دعا می کنم. اگه شد مقدمه تفسیر کمبریج و نفثه المصدور و. مصائب حلاج رو هم برای بارگذاری بگذارید. دمت همه تون گرم :x
این کتاب عرفانی ارزشمند است ودلالت شماره 7 یا عدد هفت خیلی مهم می باشد
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file