رسته‌ها
گسست
امتیاز دهید
5 / 3.8
با 49 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 3.8
با 49 رای
گفتگو ،‌ دیالوگ ، مکالمه شرط اول و اساسی و ساده و در عین حال مهم برای ایجاد رابطه است . . . و اگر همین شرط ساده و پیش پا افتاده درست انجام نشود در دراز مدت کار به جاهای خیلی باریک و حتی جنگ کشیده می شود . . . گسست دوری قهر همگی ناشی از یک دیالوگ غلط است که خود ریشه در جهل و ترس بشری دارد . . . مجموعه کوتاه حاضر حاوی 47 گفتگوی کوتاه در زمینه های مختلف است گفتگوهایی که چه بسا من و شما نیز در طول عمر خود بارها مرتکب آن شده باشیم . . . به امید وفاق و اتحاد و آشتی نه تنها در سطح ایران که در سطح کلیه اقوام و ملل جهان . . .
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
siawash110
آپلود شده توسط: siawash110
۱۳۹۲/۰۷/۱۳
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
16
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی گسست

تعداد دیدگاه‌ها:
285
[quote='venteda']نقل قول از خلیفه شب:درضمن برای خانم ها باید بفرمایید:"حضرت علیه" چون "حضرت عالی" برای آقایون بکار برده میشه. با عرض معذرت از نویسنده کتاب و مبحث بی مورد ما.به جاست خدمتتان عرض کم خلیفه شب گرامی خطای بنده به عمد بوده و از نیت خاص .چه باز شهره هستید به استفاده از چند پروفایلو دریکی مذکر و دیگری مونث.در پناه حق باشید که اینکارها هم خودش سرگرمی سالمی است.کمی شیطنت دارد اما سالم است.[/quote] آخه شما که مسدودی! این حرف آخرمه. ببین من هرکاری دلم بخواد انجام می دم از تو هم هیچ کاری برنمیاد. اگه من همونم که تو میگی چرا مسدودم نمی کنن؟والا دچار خود دیگر پنداری شدم! آخه یکم رحم داشته باشین. همه ش خانوما درخواست دوستیمو رد می کنن! منو از دوستی محروم می کنن! دیگه شورش درومده! من امشب خودکشی می کنم. حالا می بینید که دیگه نمیام. آقای سیاوش شرمنده. پروفایلش مسدوده مجبور شدم.
[quote='siawash110']آقا تو را به خدا بی خیال !‌!‌!‌ هدف من از این کتاب ، برداشتن جنگ و اختلاف و دشمنی های بیهوده بود حالا واقعا متاسفام که زیر این کتاب بحث و جنگ در بگیرد . . . .[/quote] ببین کارادو آقای سیاوش! ببین کارادو! ببیییییییین!
آقا تو را به خدا بی خیال !‌!‌!‌ هدف من از این کتاب ، برداشتن جنگ و اختلاف و دشمنی های بیهوده بود حالا واقعا متاسفام که زیر این کتاب بحث و جنگ در بگیرد . . . .
[quote='خلیفه شب']درضمن برای خانم ها باید بفرمایید:"حضرت علیه" چون "حضرت عالی" برای آقایون بکار برده میشه.[/quote] با عرض معذرت از نویسنده کتاب و مبحث بی مورد ما.به جاست خدمتتان عرض کم خلیفه شب گرامی خطای بنده به عمد بوده و از نیت خاص .چه باز شهره هستید به استفاده از چند پروفایلو دریکی مذکر و دیگری مونث.در پناه حق باشید که اینکارها هم خودش سرگرمی سالمی است.کمی شیطنت دارد اما سالم است.
درضمن برای خانم ها باید بفرمایید:"حضرت علیه" چون "حضرت عالی" برای آقایون بکار برده میشه.
بله. میدونم. خیلی از اظهار نظر شما جناب ونتادا درمورد خودم مچکرم. اگرچه خودم به تنهایی از توانایی های خودم آگاهم! اما از اینکه درمورد خودم به خودم اطلاع رسانی کردی مچکرم! آقای سیاوش می دونم حرفم ناراحت کننده است. ولی من از نویسندگی شما ناراحت نیستم! این فقط نظرم بود! همین. بخاطر درخواست دوستی هم از شما مچکرم.
" حالم توی تنهایی بیشتر بهم میخوره! چرا؟ برای اینکه توی تنهایی آدم خودش رو بهتر می بینه!!! " جمله جالبی بود.
[quote='خلیفه شب']آقای سیاوش درود برشما. بسیار انسان باهوشی هستی در انتخاب اسم برای کتابت. خیلی سرم گول مالیده شد! چون اسمش عالی و محتواش افتضاح بود![/quote] الحمدالله شهره هستید خلیفه شب به اینکه آنچه را هیچ کس نمی فهمد حضرتعالی الساعه می فهمید.!!!!
خیر الکلام ما دل و جل و قل و لم یمل، بهترین گفتار آن است که با دلیل ، سنجیده و قابل فهم، و کوتاه و خسته کننده نباشد. همه ی مواردِ محاوره ی کوتاهی را که سیاوش عزیز نوشته، آئینه ی تمام قدِسفاهتِ بیشمار مردم عوامی است که بدون تامل هرچه به ذهنشان می رسد می گویند. و بد تر از آن حاضر جوابی ی کسانی است که آنها را می شنوند و هر طور که دلشان بخواهد پاسخ می دهند،سیاوش عزیز در معرفی ی دایالوگی که نوشته به خوبی اشاره کرده و می گوید؛ « مکالمه شرط اول و اساسی و ساده و در عین حال مهم برای ایجاد رابطه است ». برای جلوگیری از بروز اختلاف باید مراقب گفتار و رفتار خود باشیم ، زیرا عداوت و کینه ها از گفتگو های ساده ولی نا سنجیده و شوخی های ی نابجا شروع می شود و چه بسا به کشمکش و حتی گاهی به دعوا و نزاع و آبرو ریزی و ... می انجامد. الکلام ثلاثة؛ صدق و کذب و اصلاح بین الناس ... گفتگو سه گونه است؛ راست و دروغ و یا سخن به مصلحت گفتن، یعنی از غیبت کردن و افترا و تهمت خود را بر حذر داشتن، و نیز باید از بی ادبی و بی هوده گویی و مسخره کردن یکدیگر پرهیز کنیم و به مبدا فتنه توجه کنیم یعنی وقتی از دوستانمان جدا می شویم، پشت سر او سخنانی نگوییم که اگر در باره ی خودمان بگویند آزرده خاطر و ناراحت شویم. دوست آن دان که عیب های تورا همچو آئینه رو برو گوید، نه که چون شانه پشت سر رفته با هزار زبان مو به مو گوید. سخن اندکش دارو و زیادش سم مهلک است. کم گوی و گزیده گوی چون در، تا زاندک تو جهان شود پر.
- 17 نفر از دوستان نسبت به این کتاب اظهار علاقه کرده اند از شما خواهش می کنم یک بار دیگر و اینبار با دقت بیشتر این 16 صفحه ناقابل را مطالعه کنید ( تعداد صفحات آنقدر زیاد نبود که شما ناراحت شده اید ! ) - انتخاب نام نیز به خاطر تشابهی است که در تمامی متنها وجود دارد یعنی وجود قهر و دشمنی و فاصله و گسست - این کتاب کلیشه ای نبود و تا جایی که من خبر دارم نمونه شبیه آن یا نیست یا خیلی کم است شاید علت ناراحتی شما همین باشد زیرا ذهن انسان بیشتر دوست دارد چیزهای تکراری و مشابه را ببیند و با مشاهده چیزهای تازه شاید بخواهد موضع گیری کند . . . - با اینهمه از وقتی که برای مطالعه گذاشتید متشکرم و اگر خوشتان نیامد عذرخواهی می کنم خود من نیز از کسانی که مردم را سر کار می گذارند (‌به خصوص در عرصه هنر ) به شدت بدم می آید . . .
PDF
214 کیلوبایت
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file