رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

فرهنگ جامع کاربردی عربی فارسی فرزان - جلد 1

فرهنگ جامع کاربردی عربی فارسی فرزان - جلد 1
امتیاز دهید
5 / 4.8
با 24 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.8
با 24 رای
.
کتاب حاضر نخستین مجلّد از مجموعة چهار جلدی «فرهنگ جامع کاربردی فرزان» است.
در فرهنگ حاضر ـ که برگرفته از کتاب‌های معتبر در حوزه لغت عربی است ـ بیش از هفتاد و پنج هزار واژه عربی، از قدیم‌ترین ایام عرب تا جدیدترین اصطلاحات علم و ادب گردآمده است .این فرهنگ ـ افزون بر مقدمه‌ای در باب علم صرف و اشتقاق و الفبایی بودن تدوین ـ دارای این مشخصات است : نقل تمام جمع‌های مکسر به صورت مدخل‌های مستقل، درج اوزان تمام اسم‌هایی که طبق قواعد اشتقاق می‌توان آنها را به قیاس ساخت، درج جدول‌هایی از افعال سالم و صحیح و معتل و اسم‌های فاعل و مفعول آنها، و گاه ذکر ماخذ کلمات .
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
sham0
آپلود شده توسط: sham0
۱۳۹۲/۰۸/۰۵
اطلاعات نسخه الکترونیکی

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی فرهنگ جامع کاربردی عربی فارسی فرزان - جلد 1

تعداد دیدگاه‌ها:
7
فرهنگ فرزان چهار جلدی تقریبا فراهم آمده از تمامی فرهنگ های عربی به فارسی است که تاکنون در ایران و برخی کشورهای دیگر (از جمله سوریه و لبنان) انتشار یافته اند. فرهنگ هایی از قبیل سیاح- مبین- طلایی- المنجد فی اللغه- منجد الطلاب- لاروس عربی به فارسی- رائد- تاج المصادر- المصادر زوزنی- کتاب المصادر- و... فرهنگی است مغتنم و تهیه آن (به نظر بنده) اقدامی مقتصدانه! تشکر از sham0
فرهنگی بسیار غنی و جامع و زیباست افسوس که لینک دانلود برداشته شده. آیا امکان دانلود از جای دیگر و یا ای میل توسط دوستان وجود دارد؟
برخی از نواقص در صفحات یکی از مجلذات در نسخه اصل ما وجود دارد و دوستان دیگر اگر نسخه کامل تر دارند آپلود کنند
حتماً فرهنگی بی نظیر می باشد مخصوصا در زمینه زبان ومعنی لغات عربی - فارسی
اثری است بس ارزشمند، ولی متاسفانه بسیاری از صفحات آن آپلود نشده. مثلا نگاه کنید به صفحات 161 تا 334 از متن اصلی که در جلد یک موجود نیست، همینطور 338 و 339 و ... سایر جلد ها نیز صفحه بندی درستی (البته در نسخه الکترونیک) ندارند و معلوم نیست چرا حرف "ه" قبل از "و" آمده (در جلد چهارم). با توجه به مرجع بودن این کتاب، از آپلود کننده گرامی خواهشمندم نسبت به تصحیح صفحات آن اقدام فرمایند. مرسی
این فرهنگ بر مبنای 31 فرهنگ عربی، عربی – فارسی، فارسی، و مشتمل بر هفتاد و شش هزار مدخل عربی از قدیم ترین ایام عرب تا نوترین واژگان علم و ادب گردآوری شده است. این فرهنگ، علاوه بر مقدمه ای در باب علم صرف و اشتقاق و الفبایی بودن تدوین، مواردی مانند ارائه جمع های مکسر، درج مطلبی لازم از صرف عربی به ویژه اشتقاق در آغاز کتاب، ارائه جدول هایی از تصریف انواع افعال سالم و غیر سالم، درج ریشه کلمات غیر سالم نیز ارائه کرده است.
کتاب حاضر، نخستین مجلّد از مجموعة دو جلدی «فرهنگ جامع کاربردی فرزان» است. در این مجلّد، معنی بسیاری از واژگان عربی از دوران قدیم تا زمان معاصر به فارسی درج شده است. این کتاب، با هدف استفادة دانشجویان و علاقه‌‌مندان به زبان عربی و آشنایی بیشتر با اصول، قواعد و معانی واژگان این زبان تدوین گردیده است. از جمله ویژگی‌‌های کتاب می‌‌توان به جامعیت، ارائة جمع‌‌های مکسّر، ارائة جدول‌‌های تعریف انواع فعل سالم و غیرسالم، درج ریشة کلمه‌‌های غیرسالم و معتل و توضیح کامل معانی اشاره کرد. لازم به ذکر است کتاب در بخش فرهنگ و شرح کلمات، با شرح معنی «الاّ» آغاز شده و با بیان مفهوم عبارت «زَینَ تَزیناً» پایان یافته است.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.