رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
طب روح
امتیاز دهید
5 / 4.1
با 15 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.1
با 15 رای
.
طب روح نام کتابی است از مجموعه سخنرانی‌های بهرام الهی در دانشگاه سوربن پاریس.

موضوع کتاب:
«کل خلقت یک مجموعه واحد را تشکیل می‌دهد. این مجموعه ارگانیزمی است در حال جوشش و حرکت دائم که از واحدها یا اجزایی تشکیل شده که به ترتیب کوچک و کوچک‌تر می‌شوند. هر واحد یا جزء، بر طبق نظام خطاناپذیر و در هماهنگی دائم با خود و واحدهای دیگر مرتبط است. در درون این مجموعه، انسان یک واحد تام به شمار می‌آید (...) زیباترین چیز و والاترین ارزش در خلقت، حقیقت است. علت وجودی علم اخلاق آن است که انسان به حقیقت تبدیل شود.»
در «طب روح» بهرام الهی، جراح کودکان و مؤلف چند کتاب در این زمینه، واقعیت اخلاق را از نگاه خود بیان می‌کند. الهی معتقد است که آن چه وی اخلاق اصیل می‌نامد غذای روح است و بدون آن رشد روح امکان پذیر نیست. وی معتقد است که همراه با رشد روح، میدان ادراک انسان نیز گسترش می‌یابد، بر آگاهی و احاطهٔ ذهنی‌اش افزوده می‌شود. آن گاه، زمانی انسان به مرحله نهایی رشد روحی خود می‌رسد که یکایک اجزاء هستی را چنانکه هست بشناسد. در چنین مرتبه‌ای است که انسان خود به حقیقت تبدیل می‌شود.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
سفیر کبیر
سفیر کبیر
1392/07/26
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی طب روح

تعداد دیدگاه‌ها:
2
طب روح
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک