رسته‌ها
چاه بابل
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 568 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 568 رای
چاه بابل رمانی از رضا قاسمی که در سال ۱۹۹۹ در سوئد منتشر شد و حدود دو سال بعد از طریق نشریه الکترونیکی دوات بر اینترنت منتشر شد. داستان زندگی یک خواننده ایرانی ساکن پاریس را همزمان با داستان زندگی تناسخ قبلی او در دوره قاجار روایت می‌کند.

از متن کتاب:
چرا این همه فرق می کند تاریکی با تاریکی؟ چرا تاریکی تهِ گور فرق میکند با تاریکی اتاق؟ ... فرق می کند با تاریکی تهِ چاه؟ ... فرق می کند با تاریکی زهدان؟... وقتی دایی، با آن دو حفر ه ی خالی چشم ها توی صورتش، برگشت طرف درخت انجیر وسط حیاط طوری برگشت که انگار می بیند. طوری برگشت که من ترسیدم. تو بگو، " نایی". چرا تاریکی ازل فرق می کند با تاریکی ابد؟ چرا تاریکی پشت چشم هام سوزن سوزن می شود, نایی؟ تو که از ستاره ی دیگری آمده ای... تو بگو
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
219
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
Reza
Reza
1386/08/21

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی چاه بابل

تعداد دیدگاه‌ها:
43
عزیزانی که کتابی را نمی فهمند، لطفا از اظهار نظر راجع به آن هم خودداری کنند. در نوشته بعضی ها مشخص است یک صفحه از مطالب کتاب را نفهمیده، بعد راجع بهش اظهار نظر می کنه. لطفا یلدا و پریچهر و گندم بخونید شما رو چه به چاه بابل؟!
مزخرف.اسمی بالاتر از پریود مغزی نمی شود رویش گذاشت.اگر عقده هایش از انقلاب و اسلام را توی شبکه های ماهواره ای باز می کرد خیلی بیشتر به نفعش می شد.حیف!عقده هایش هدر رفتند.
همه ی بدیختی ها از وقتی آغاز شد که جادو به جایی بیرون از حیطه ی واقعیت رانده شد. لابد داستان آن نقاش چینی را شنیده ای که وقتی مرگش فرا رسید کوهی کشید, و در دل آن کوه غاری. بعد داخل غار رفت, و برای همیشه ناپدید شد.
گفت:به گمان من تمام زندگی آدم ها چیزی نیست مگر جریان مداوم دوری و نزدیکی به چیزها. بسیاری از این چیزها هیچ نیست مگر خرت و پرت هایی که بی جهت خود را درگیرشان کرده ایم, یا ما را درگیر خودشان کرده اند. مهم شناخت آن چیز اصلی ست که گوهر آدمی را تشکیل می دهد, و دوری یا نزدیکی به آن, سرنوشتش را.
وقتی افتادی به ظلمت چاهی, تا نرسی به قعر, توقفی در کار نیست.
بزرگترین اثر این نویسنده کتاب فوق العاده,همنوایی شبانه ارکستر چوبها,ست که در این سایت اثری از آن نیست.
چه کسی داور است ؟ لباس سپید را ایرانی ها برای عروسی می پوشند و هندی ها برای عزا. من باید چه لباسی بپوشم؟ تمام استنباط ما از درستی و نادرستی ِ چیزها مشروط است. ماشینی هستیم که از کودکی برنامه ریزی اش می کنند برای آنکه جهان را آنطور ببیند که بزرگترها خواسته اند. با اینهمه ، ما معتقدیم که عقل داریم و قادریم خوب را از بد جدا کنیم. پس من کی باید جهان را آنگونه ببینم که هست؟ و مگر ما چندبار به دنیا می آییم؟
چاه بابل / رضا قاسمی
از متن
از درد های کوچک است که آدم می نالد،
وقتی ضربه سهمگین باشد لال می شود
قبلاِ خوندم ولی باز بعنوان یک تجربه مفید تر درک بهتر مطالبش دوباره اقدام به خوندنش میکنم
من این کتاب رو تازه می خوام بخونم ... ولی پیشنهاد می کنم " همنوایی شبانه ارکستر چوبها " رو حتما" بخونید .
این اثر نویسنده هم بی نظیره .
PDF
1 مگابایت
چاه بابل
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک