رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
شرح خطبه حضرت زهرا (س) - جلد دوم
امتیاز دهید
5 / 3.9
با 17 رای
امتیاز دهید
5 / 3.9
با 17 رای
.

شرح خطبه ی حضرت زهرا (س) - جلد اول
http://ketabnak.com/comment.php?dlid=48441

با واقع نگری و مطالعه در روایات دیگر و گوشه های تاریخ باید خطبه فدک را از حد یک سخنرانی حماسه ای و یا اظهار مصیبت و شکایت از اینکه اوضاع عادی که در عصر حیات پیامبر صلی الله علیه وآله بوده و از دست رفته است خارج کرد، و حتی نه به عنوان اعتراض به سیاست مالی و اقتصادی دولت انتخابی که بر اساس شوری شکل یافته، و نیز نه به عنوان موضوع شخص، یعنی درخواست مساحتی از زمین که ذخیره ی اقتصادی یک خانواده است و یا نزاع مادی در سرزمین محدود به اسم فدک و یا دستیابی به سرزمین غله خیز تلقی کرد. بلکه فدک، رمز قیام تاریخی است که از حدود حجاز گذشته و پایه ریزی حکومت جهانی می باشد.
فدک، انقلابی است برای برانداختن اساس حکومت و نهادن سنگ زیربنائی است که تاریخ بعدی را تشکیل خواهد داد.
فدک، انقلاب بر علیه سیاست دولت وقت و برای برگرداندن خلافت عظمای الهی و اصلاح ملتی است که با نادیده گرفتن همه زحمات و خون دلها می خواهد به جاهلیت نخست برگردد. و اگر در طی خطبه صحبتی از مطالبه میراث و یا نحله (پیشکشی) به میان آمده مربوط به آن مقداری است که مرتبط به زعامت کبری و حکومت جهانی می شود و به عبارت واضحتر صحبت اسلام و کفر، ایمان و نفاق، و مسئله نص و شوری است.
استاد گرانقدر حضرت آیة الله عزالدین حسینی ‌زنجانی در کتاب «شرح خطبه‌ی حضرت زهرا علیهاالسلام»، خطبه‌ی فدکیه‌ی بانوی دو عالم حضرت صدیقه طاهره علیهاالسلام را با دقت مثال زدنی و موشکافانه، مورد شرح و بررسی بسیار عالمانه قرار داده که شایسته توجه تشنگان معارف ناب فاطمی، خصوصا پژوهشگران و محققان عرصه دین می باشد.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
sootehdel
sootehdel
۱۳۹۲/۰۵/۱۰
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی شرح خطبه حضرت زهرا (س) - جلد دوم

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
comment_comments_for_the_file
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک