با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

این یازده تا

نویسنده:
مترجم:
این یازده تا مجموعه ای از داستانهای کوتاه فاکنر است که توسط احمد اخوت ترجمه شده و نشر ماهی آن را روانه بازار کرده است. توضیحات کوتاهی که با عنوان "یادداشت مترجم" در آغاز هر داستان آمده است،کمک زیادی به خواننده در فهم هر چه بهتر داستان ها می کند.
ویلیام فاکنر رمان‌نویس آمریکایی و برندهٔ جایزه نوبل ادبیات است.او در سال ۱۸۹۷ میلادی در نیو آلبانی میسی‌سیپی به دنیا آمد. در ۱۹۰۲ خانواده‌اش به آکسفورد، مرکز دانشگاهی میسی‌سیپی، نقل مکان کرد.
به دلیل وزن کم و قد کوتاه در ارتش ایالات متحده پذیرفته نشد ولی به عنوان دانشجوی دانشگاه افسری در یگان پرواز سلطنتی در تورنتوی کانادا نام نویسی کرد و در ۲ دسامبر ۱۹۱۸ به عنوان افتخاری ستوان دومی نایل شد.
فاکنر وارد دانشگاه می سی‌سی پی شد و در سال ۱۹۲۴ از دانشگاه انصراف داد و در ۱۹۲۵ همراه با دوستش با یک کشتی باربری به ایتالیا رفت و از آنجا پای پیاده رهسپار آلمان و فرانسه شد.
در ژوئن ۱۹۲۹ با استل اولدم ازدواج کرد. سفرهایی به هالیوود و نیویورک داشت و درین فاصله چندین فیلمنامه و نمایشنامه نوشت.
مطالعات در مورد فاکنر در ۱۹۴۶ به صورت جدی توسط ملکم کاوی آغاز شد. در ۱۹۴۹ جایزه نوبل ادبیات به او داده شد و خطابهٔ مشهور خود را در آنجا خواند. بعداً نیز جایزه پولیتزر را برای کتاب شهر در سال ۱۹۵۷ دریافت نمود.
او در ۶ ژوئیه ۱۹۶۲، سه هفته بعد از آنکه از اسب افتاد، بر اثر سکته قلبی در آکسفورد میسی‌سیپی در گذشت.

حق تکثیر:
تهران: انتشارات ماهی‏‫، ۱۳۸۸

» کتابناکهای مرتبط:
Collected Stories
دسامبر رئیس دانشکده
The Maiden

نسخه ها
4.1 / 5
با 31 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 2
۱۳۹۲/۰۳/۱۹


پاسخنگارش دیدگاه
فاکنر واقعا یک نویسنده امریکایی به تمام معنی است
نقل قول  
moreak09
Member
ویلیام فاکنر آمریکایی ترین نویسنده آمریکاییست و گویی فقط برای این زاده شده که آمریکا را به تصویر کشد. داستانهای وی نمیتواند در هیچ نقطه دیگر جهان اتفاق بیفتد مگر در آمریکا. نه به مانند همینگوی به دنبال ایده آلی جهانیست و نه به مانند سالینجر به دنبال ایده آل انسانی و نه به مانند اشتاین بک نقاد و رخنه گر. او فقط تصویر گر است که داستانهایش را از کوچه و خیابانهای آمریکا میگیرد و نه نقشی از خود بدانها اضافه میکند و نه آنها را کمرنگ میکند. داستانهای فاکنر بازگو کننده زندگیست آنجور که اتفاق میفتد و نه آنجور که باید اتفاق بیفتد. به همین دلیلست که در داستانهایش زندگی را آنجور که هست می بینید . این داستانهای کوتاهش میتواند مقدمه ای باشد برای خواندن اثر ارزنده دیگرش "آبشالوم. آبشالوم"
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You