Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

سخن اهل دل‌

سخن اهل دل‌

.
سید محمد طباطبائی (۱۲۸۱ هجری شمسی) معروف به استاد محیط طباطبائی، پژوهش‌گر، مورخ و ادیب برجسته معاصر ایران.
«سخن اهل دل» کتابی است که دفتر پژوهش های رادیو فراهم کرده و ناشر آن طرح آینده نام دارد. کتاب مذکور شامل مطالبی از متن نوارهای برنامه رادیویی «مرزهای دانش» است. جلد اول «سخن اهل دل» شامل نوزده فصل است و هر فصل به موضوع خاصی می پردازد. سهم ایرانیان در فلسفه اسلامی، نظری به تاریخ قضاوت ایران در دوره اسلامی، سهم ایرانیان در زبان و ادبیات عرب، جشن سده، مهستی شاعر، خرافات ادبی، قدیمی ترین موقوفه ایران و...عناوین برخی از فصول این کتاب است.
کسانی که دهه‌ی 1330 خورشیدی را به یاد می‌آورند حتماً برنامه‌های رادیویی «مرزهای دانش» را هم شنیده‌اند. استاد «محیط طباطبایی» در سال 1337 خورشیدی، سرپرستی برنامه‌ها‌ی «مرزهای دانش» رادیو ایران را به‌عهده گرفت و خود نیز در آن برنامه‌ها‌ سخنرانی می‌کرد. هنوز هم دوستداران فرهنگ، ادب و تاریخ، آن گفتارها را به خاطر دارند.
«محیط طباطبائی» در آن برنامه‌ها از استادان و دانشمندان و پژوهشگران دعوت می‌کرد که در باره‌ی موضوعی ویژه، سخنرانی کنند. این مسؤلیت 31 سال تداوم یافت. در سال‌های پایانی مسؤلیتش، خود استاد، سخنران بیشتر برنامه‌ها بود. سخنرانی‌های مورد نظر، در سراسر ایران، با زبانی ساده، روان و شیرین پخش می‌شد. این برنامه‌ها در آشناساختن طبقات گوناگون مردم ایران و مردم فارسی زبان سرزمین‌های همسایه با فرهنگ دیرینه سال خود نقش بسزایی داشت.

حق تکثیر: تهران: طرح آینده‏‫‏، ۱۳۸۷-۱۳۸۶

» کتابناکهای مرتبط:
آیین سخنوری
فرهنگ سعدی پژوهی (بخش سوم)
مجموعه مقالات کنگره بزرگداشت پروین اعتصامی (جلد دوم)

نسخه ها
4.2 / 5
با 97 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 2
۱۳۸۸/۰۷/۱۲


پاسخنگارش دیدگاه
mas121
Member
واقعا از زحمات همه شما بی نهایت سپاسگزارم و آرزوی موفقیت هرچه بیشترتان را در پیشبرد سواد اجتمایی و فرهنگ دارم.
نقل قول  
farhad16
Member
استاد از مفاخر ماست
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You