رسته‌ها

افسانه ازدواج عمر با دختر علی(ع)

افسانه ازدواج عمر با دختر علی(ع)
امتیاز دهید
5 / 3.5
با 38 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 3.5
با 38 رای
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
civil84
آپلود شده توسط: civil84
۱۳۹۲/۰۳/۱۲
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
11
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی افسانه ازدواج عمر با دختر علی(ع)

تعداد دیدگاه‌ها:
17
[quote=''][/quote]در متن زیر , علامه مجلسی ( یکی از بزرگترین علمای علم حدیث شیعه ) تعجب می کند از کسانی که عقیده دارند ام کلثوم با عمر ازدواج نکرده است !!!!!
علامه مجلسی در بحار الانوار جلد42 صفحه 109 چنین نوشته: انکار شیخ مفید_که خدایش رحمت کند_ درباره اصل واقعه ( ازدواج خلیفه با ام کلثوم ) تنها مربوط به آنستکه این حادثه از طریق آنان( اهل سنت) ثابت نمی شود و گر نه، پس از ورود اخباری که (از طریق امامیه) گذشت انکار این امر، شگفت است! و کلینی به سند خود(سلسله سند را می آورد) از ابوعبدالله صادق_علیه السلام_ گزارش نموده که گفت: چون عمر وفات یافت، علی(ع) نزد ام کلثوم رفت و او را به خانه خود برد. و همانند این روایت با سند دیگر(سند را ذکر می کند) از ابوعبدالله صادق علیه السلام نیز گزارش شده است.در کتاب وسائل الشیعه اثر شیخ حر عاملی، ضمن کتاب المیراث از امام باقر علیه السلام نقل کرده است که: ماتت ام کلثوم بنت علی علیه السلام و ابنها زید بن عمر بن الخطاب فی ساعة واحدة .....(وسائل الشیعه، چاپ سنگی،ج3 ، ص408 ) یعنی: ام کلثوم دختر علی علیه السلام و پسرش زید فرزند عمر بن خطاب در یک زمان ( مقارن با یکدیگر ) مُردند..... فروع کافی ج 6/115 : معاویه ابن عمار از امام صادق می‌پرسد : زنی که شوهرش مرده باید در خانه عده بنشیند یا هر جایی خواست برود؟ فرمود : بلکه هر جایی که خواست . . . علی (ع) هنگامی که عمر وفات کرد ، ام کلثوم را با خود به خانه‌اش برد !
خواهر عمر هم زن امام بوده همه با هم فامیل بودند هیچ مشکلی هم با هم نداشتند
دنیا داره پیشرفت میکنه؟ تا شما پیشرفت رو چی بدونی.به نظر بنده، هرگاه جهان به سوی رشد معنوی حرکت کنه تازه میتوان گفت که دنیا استارت پیشرفت رو داره میزنه، ولی دست های پنهانی میخواهند که در آتش جهل پیشرفت عقلی بسوزیم، که خود نیز هیزم خودخواسته برایشان میشویم، در صورتی که همزمان با جزمیت پراگماتیسم و حتی دورتر حقانیت متافیزیک با همان ابزارهای علمیون اثبات شده بود. اما برای بردگی انسانها نیاز به حذف آن، اما بعد اگر پیشرفتی که شما از آن صحبت میکنید انجام کار بود در کشورهای بانی این پیشرفت، اولا تشنگی معنوی بیشتر از سرزمین های مهد معنویت نمیشد، و ثانیا سعادتی که این به اصطلاح پیشرفت به ارمغان آورده را مشاهده میکردیم، پس وقت آن رسیده که مفهوم پیشرفت را در ذهن خود و پیرامون خود تغییر دهیم و نیز معنی عواملی که ابژه را در قالب منطق قرار میدهد. یعنی خود منطق را.
حلقه گم شده این موضوعات نیست پس دوستان حلقه گم شده چیست؟؟؟؟؟
اولا چیز عجیبی نیست...کتاب زنان پیامبر را نیز بخوانید چیزهای جالبی دستگیرتون میشه....
باسلام خدمت دوستان عزیز دوستان عزیز اگر خواستید در این زمینه تحقیق کنید کتابی بنام افسانه ازدواج حضرت ام کلثوم وعمر ((عمر از دیدگاه عامه)) نوشته دکتر محمد هادی امینی ((فرزند علامه امینی))موجود است که بصورت کامل به این بحث پرداخته است.کتابی که دوست عزیزمون از آیت الله میلانی قرار دادند بصورت بسیار مختصر مباشد ونمی تواند پاسخ شبهات دوستان را بدهد در ضمن ضمن ذکر چند نکته را خالی از لطف نمی دانم: 1)عمده روایت های وارد شده از این داستان به نقل از کسی بنام زبیر بن بکار است که از دشمنان اهل بیت (ع) است. 2)در این قضیه تناقضات فراوانی ازقبیل سن حضرت ام کلثوم(6 یا 7 ساله یا کمتر) وتعداد فرزندان ایشان(1 پسر یا 1پسر ویک دختر یا هیچ فرزند از خلیفه دوم) و مقدار عمر ایشان(جوانی یا پیری یا ناپدید شدن ) وشوهر بعدی ایشان(یکی ازپسر عموها یا شوهر حضرت زینب که دردر همان زمان شوهر خواهر ایشان هم بوده است؟؟؟) ومحل دفن ایشان(مدینه یا ناپدید شدن ) وکیفیت دفن (همزمان با پسرش زید دفن شده یا قبل از پسرشان ازدنیا رفته اند یا اینکه زید پسر 2حدودا 20 ساله ایشان را بروی سینه مادرشان دفن کرده اند؟؟؟؟)....بسیاری از تناقضاتی که خود عامه مخالفین تشیع به این تناقضات اقرار دارند که این داستان ضعیف است 3)کیفیت ازدواج که 5 صورت متفاوت نقل شده است که همگی باهم متعارضند. 4)روایاتی که در کتب شیعه موجود می باشد مملو از تحریفاتی است که دشمنان اهل بیت نقل کرده اندبخاطر همین است که به رجال حدیث مراجعه کرده و مورد اعتماد بودن آنها را مورد بررسی قرار می دهیم که برای مطالعه بیشتر می توانید به کتاب الغدیر علامه امینی ودومکتب در اسلام علامه عسکری مراجعه نمایید تا با تاریخ جعل حدیث آشنا شوید 5)بزرگان تشیع کسانی از قبیل شیخ مفید و سید مرتضی و... کاملا وقوع این ازدواج را با دلیل قاطع رد کرده اند 6)جالب اینجاست بدونید هیچ دختر باکره ای حاضر نبوده است با خلیفه دوم ازدواج کند(یعنی هیچ دختر باکره ای زن عمر نشده است .لطفا تحقیق کنید)؟؟؟؟؟ 7).......... یاعلی
[quote='manilarina']چه مباحث مسخره ای! دنیا داره پیشرفت میکنه ما داریم سر ازدواج یا عدم ازدواج عمر با دخت علی بحث می کنیم![/quote] با سلام,بنده نمیدونم افرادی که از تضاد پیشرفت علمی و مطالعات دینی یا شبهات دینی صحبت میفرمایند, آیا تمام زمان مفید عمر خود را صرف پیشرفت علمی میکنند؟ دوستان نزدیک خودم با اینکه در زمینه علمی از دانشجویان غربی برتر هستند بسیاری از کتب ادبی و تاریخی و دینی رو هم مطالعه کرده و میکنند. بنابراین خواندن این کتب به ظاهر بی فایده جلوی پیشرفت شما رو نخواهد گرفت هموطن.فقط اراده میخواد...8-)
این ازدواج به سند علامه امینی نیز صورت گرفته است ولی نمی دونم طبری نقل کرده یا نه؟؟؟
ژان پل سارتر گفته است: « زندگی مثل کودکی است که در قطار خوابیده است. بازرس می آید او را بیدار می کند و از او بلیت می خواهد،‌ ولی کودک بلیت و پول ندارد. » کودک همچنین نمی داند به کجا می رود، مقصد کجاست و چرا سوار قطار شده است. کودک اینها را نمی داند؛ ‌ چون خودش تصمیم نگرفته سوار قطار شود. پس چرا در قطار است؟‌ این وضع برای ذهن امروزی،‌ روز به روز عادی تر می شود؛‌ زیرا به نوعی بی ریشه شده ایم. معنا از دست رفته است. فقط احساس می کنیم:‌ « چرا؟ کجا می روم؟‌ » نمی دانید به کجا می روید و نمی دانید چرا در قطارید. بلیت ندارید و پولی هم برای خریدن بلیت ندارید. با این حال، نمی توانید از قطار پیاد شوید. همه چیز در هم ریخته و آشفته به نظر می رسد. این وضع برای آن پیش آمده که ریشه هایی که در عشق بودند، گم شده اند. مردم بدون عشق زندگی می کنند و به نوعی خودشان را به جلو می کشند. پس چه باید کرد؟ ‌ می دانم همه احساس آن کودک خوابیده در قطار دارند. با این حال، زندگی یک شکست نیست؛‌ زیرا در این قطار بزرگ میلیونها نفر در خوابند؛ ولی همیشه کسانی هستند که بیدارند. کودک می تواند بگردد و آن اشخاص بیدار را پیدا کند؛‌ کسانی که می دانند مقصد قطار کجاست. کودک با همنشینی با آن اشخاص بیدار، ‌راههای آگاه شدن را خواهد آموخت.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file