رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
هالیوود و فرجام جهان
امتیاز دهید
5 / 2.7
با 22 رای
امتیاز دهید
5 / 2.7
با 22 رای
175 صفحه

این اثر کتابی است که به بررسی سیاست­های آمریکا در صنعت سینما در طی ۱۰۰ ساله اخیر می­پردازد.
این کتاب همزمان با بررسی مسائل تاریخی معاصر در عرصه سیاست و قدرت، به نشان دادن هم­سویی سیاست­گذاری­های هالیوود با مسائل جهانی و چگونگی ترویج تفکر حاکم بر سیاست آمریکا پرداخته است.
کتاب، در بخش اول نشان می­دهد که تا قبل از سقوط شوروی، سینمای هالیوود با تهدید نشان دادن بمب اتم، سعی داشت جهان را از مجهز شدن شوروی به این سلاح بترساند تا به این وسیله همگان را در مقابل شوروی در جبهه­ای که به وسیله آمریکا رهبری می­شد، متحد کند.
در بخش دیگر کتاب به بررسی رویکرد آخرالزمانی هالیوود پس از سقوط شوروی می­پردازد که در آن، تهدید اصلی، اسلام انقلابی تلقی شده و نشان می­دهد چگونه این فیلم­ها در صددند که با تهدید خواندن اسلام، جهان را به همراهی آمریکا برای مقابله با اسلام فراخوانند.
نویسنده کتاب در هر بخش کتاب با بیان گزیده­ای از فیلم­های مختلف، سعی دارد ادعای خویش را به کرسی اثبات نشانده و مظاهر این سیاسترا رمزگشایی کند.
به مناسبت موضوع کتاب، مؤلف به بررسی عقاید ایوانجلیست­ها که بر سینمای آمریکا مسلطند نیز پرداخته است.

موضوع “فرجام جهان” دل مشغولی همیشه‌ی آدمی است از گذشته‌های دور تا فرجام جهان و آثار فرهنگی، محصول تلاشی است پیگیر برای یافتن پاسخ این پرسش، فرجام جهان به کجا می انجامد‌؟
منابع دینی و کلام صادره از سوی انبیای عظام الهی اوّلین منبع پاسخگویی این پرسشند و البته مطمئن‌ترین آنها تا آن هنگام که مورد دستبرد، تفسیر ‌به رأی و‌ تحریف مغرضان واقع نشده باشند.
“سینمای غرب”، به عبارتی دیگر جادوی غرب، در پی یافتن “موضوعاتی محرّک برای جلب تماشاگر” و “ایجاد زمینه‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی”‌ برای محقق ساختن اهداف جریان پشت پرده‌ی سلطه و حکمرانی، طی همه‌ی سال‌هایی‌که ‌از ‌عمرش‌ می‌گذرد،‌ پرداختن‌ به ‌این‌موضوع‌ را ‌دست‌ مایه‌ی ‌ساختن بسیاری‌ از‌ آثار ‌سینمایی‌کرده ‌و ‌آینده‌ی‌ مفروض‌ خود‌ را‌ به‌ انحاء ‌مختلف‌ به تصویرکشیده است.اثر حاضر درباره‌ی سینمای “هالیوود ‌و ‌فرجام‌ جهان” است‌ که‌ امید ‌می‌رود مقدمه‌ای‌ برای‌ کاوش بیشتر‌ و‌ زمینه‌ای‌ برای‌ نقد ‌و‌ تحلیل‌ دقیق‌تر‌ جوانان و پژوهشگران این‌ حوزه ‌باشد.

"...برای نخستین بار در سال 1910م. فیلمی به نام ستاره دنباله دار، فاجعه و فروریختن جهان را نشان داد. برخورد این پدیده با زمین موجب انفجار اتومبیل ها، آتش گرفتن منازل مسکونی و ذوب شدن فلزات منجمله طلاهای یک فرد خسیس می گردد و مردم را وامی دارد که در زمین در جستجوی آب باشند. در پایان ماجرا آنچه باقی می ماند دورنمایی از یک دنیای متروک و نابود شده است. در سال 1916م. ادامه ی این تجربه را در فیلم بازگشت ستاره دنباله دار می بینیم..."

این جملات توضیحاتی بود در مورد چگونگی پایان یافتن جهان در فیلم های هالیوودی. هالیوود کمپانی بزرگ فیلم سازی آمریکایی، در بسیاری از تولیدات خود به فرجام جهان و چگونگی پایان یافتن دنیا پرداخته است.
این مضمون یکی از مضمون های تقریبا ثابت فیلم های هایوودی در سال های اخیر بوده و هست.
اما علت و زمینه ی ساخت این فیلم ها چیست فیلم هایی مثل آرمگدون، ارباب حلقه ها، در انتظار مسیح، جبرئیل برفراز کاخ سفید، ترمیناتور و ماتریکس؟ مضامین به کار بره شده در این فیلم ها از کجا نشئت گرفته و به کجا رهسپار است؟
در فهرست کتاب "هالیوود و فرجام جهان" موضوعات زیر به چشم می خورد:
نگرش هالیوودی، فاجعه ی هیروشیما و ناکازاکی، هالیوود و مسئله ی انرژی هسته ای، مضامین فیلم های سینمایی، هالیوود و پیش گویی های آینده، آرمگدون و آخرالزمان و...
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
khar tu khar
khar tu khar
۱۳۹۲/۰۳/۱۵

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی هالیوود و فرجام جهان

تعداد دیدگاه‌ها:
4
از ناشر محترم کتاب جدا خواهشمندم اجازه دانلود این اثر بسیار گوهر بار را نه به کتابناک و نه به هیچ جای دیگری ندهد.;-)
به نظرم بهتره اینا یه کتاب درباره ی مشکلات سینمای ایران از ابتدای کار تهیه کنن تا واقعا به عمق فاجعه برسن!
سینمای ایران به معنی واقعی کلمه آشغاله!آشغال!هر فیلمی میاد بیرون بعد از یکی دوماه از پرده سینما میاد پایین،به جز فیلمای ده نمکی یا امثال اون!

...هالیوود نشانگر قدرت اغواگری تمدن غرب است.
کسی منکر قدرت سینمای هالیوود نیست...
[edit=گیلدخت]1392/03/15[/edit]
حضرات هر قدر هم که از سینمای هالیوود بدگویی کنند یک نکته را نمیشود کتمان کرد و آن اینکه هالیوود مشتاقان زیادی دارد و بسیاری از فیلم های معناگرای جهان در هالیوود ساخته شده
این حقیقتی بزرگ و غیر قابل کتمان است.
به نظر من بعضی از فیلم های هالیوودی ارزش بسیار بیشتری از سینمای مزخرف و گیشه ای ایران امروزی دارد.
هالیوود و فرجام جهان
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک