رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
دکترین شوک
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 26 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 26 رای
مترجمین: مهرداد (خلیل) شهابی و میرمحمود نبوی
ظهور سرمایه داری فاجعه
کتاب دکترین شوک یکی از جنجالی‌ترین کتاب‌هایی است که تاکنون در نقد نولیبرالیسم نوشته شده و از بدو انتشار موافقان و مخالفان بسیاری را برانگیخته است. براساس دیدگاه کلاین، فجایع طبیعی، بحران‌های سیاسی، کودتاها و جنگ‌ها از طریق شوکی که به کشورها وارد می‌کنند با استفاده از ارعاب و بهت‌زدگی پدید آمده، شرایط مساعدی برای اجرای شوک دوم فراهم می‌کند که همان اجرای برنامه‌های نولیبرالی در عرصه‌ی اقتصاد است. نائومی کلاین، در کتاب خود ازجمله تجربه‌های شیلی بعد از کودتای 1973، انگلستان دوران تاچر، امریکای بعد از توفان کاترینا، عراق پس از مداخله‌ی نظامی، روسیه‌ی دوران یلتسین و چین بعد از سرکوب میدان تین آنمن را مورد بررسی قرار داده است.
خواندن کتاب برای خواننده کار ساده ای نیست. باید با انبوهی حقایق شوک آور روبه رو شود. باید بارها کتاب را ببندد و به فکر فرو رود و سرانجام می تواند با استفاده از منابع معرفی شده، به کنکاش این مسئله بپردازد که کلاین درست می گوید یا خالی بافته.

نائومی کلاین، اکنون یکی از تاثیرگذارترین روشنفکران امروز جهان و از فعالان عرصه‌ی ضدجهانی‌سازی است که آثار وی به بیش از 20 زبان ترجمه و در میلیون‌ها نسخه به فروش رفته است.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
HeadBook
HeadBook
۱۳۹۲/۰۳/۲۹

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی دکترین شوک

تعداد دیدگاه‌ها:
1
comment_comments_for_the_file
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک