رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
قلعه حیوانات
امتیاز دهید
5 / 4.8
با 4968 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.8
با 4968 رای
✔️ قلعه حیوانات، با نام اصلی "مزرعه حیوانات" رمان کوتاهی تمثیلی درباره گروهی از حیوانات است که انسانها را از مزرعه‌ای که در آن زندگی میکنند بیرون میکنند و خود اداره مزرعه را به دست میگیرند، ولی پس از مدتی این حکومت به حکومتی خودکامه با شرایط مشابه قبل تبدیل میشود. این رمان در طول جنگ جهانی دوم نوشته شد و در سال ۱۹۴۵ میلادی منتشر شد، ولی در اواخر دههٔ ۱۹۵۰ میلادی محبوب شد. معروفترین جمله این کتاب «همه حیوانات باهم مساویند، اما برخی مساوی ترند» است که در زبان انگلیسی به صورت یک ضرب المثل و جمله کنایه آمیز وارد شده‌است.
در این کتاب هر گروه از حیوانات نقش گروهی از اجتماع را بازی میکنند که دست به انقلابی برای بهبود زندگی خود میزنند اما حاکمانی که اختیار میکنند همانهایی میشوند که زندگی آنها را به فنا میکشند. قوانین اورول در قلعه حیوانات و 1984 مثل همه برابرند اما برخی برابرترند آنقدر زیرکانه است که در همه دیکتاتوری ها مصداق دارد. قوانینی آنقدر زیرکانه و همه شمول که با قوانین فیزیک برابری دارد.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
Reza
آپلود شده توسط: Reza
۱۳۸۶/۰۵/۰۲
اطلاعات نسخه الکترونیکی

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی قلعه حیوانات

تعداد دیدگاه‌ها:
649
در تمام مدتی که دیوار برلین وجود داشت مردم از المان شرقی به المان غربی فرار میکردند در حالی یک مورد برعکس آن دیده نشد. اقتصاد المان غربی هم مثل امریکا سرمایه داری دست راستی نبود و بر پایه اردولیبرالیسم بود. در همان زمانی که المان غربی خودرو بنز تولید میکرد المان شرقی ماشینی تولید میکرد که چند دهه از همتای غربی از نظر تکنولوژی عقب تر بود.
هیچ کشور کمونیستی نتوانست برای مردمانش آسایش اقتصادی و ازادی اجتماعی سیاسی فراهم کند تا ۲۷ آذر سالگرد سقوط اتحاد جماهیر شوروی چیزی نمانده است پیشاپیش به برادران کمونیستمان تسلیت عرض میکنم. در دنیای امروز بهترین راه برقراری عدالت اجتماعی برقراری سیستم مالیات بر درآمد و مالیات بر عایدی سرمایه است و توزیع آن در قالب بیمه بیکاری،بیمه بهداشت و مسکن اجتماعی است.
کتاب فارنهایت ۴۵۱ هم تو تقریبا همین رده‌هاست. لینک‌اش در کتابناک: https://ketabnak.com/book/53941/%D9%81%D8%A7%D8%B1%D9%86%D9%87%D8%A7%DB%8C%D8%AA-451
تری گیلیام (Terry Gilliam) هم یک فیلم بلند دارد به نام «Brazil» که در 1985 ساخته شده و اسم دومش «1984 و نیم» است. به نوعی پاسخی عمیق است به رمان جرج اورول. اگر ندیده‌اید پیشنهاد میدهم ببینید.
با سلام . کتاب رو چند بار خوندم . چند بار خریدم و به دوستانم هدیه دادم . هم چنین 1984 - کسی هست مشابه این کتاب با همین درون مایه بهم معرفی بکنه؟؟دوستان کتاب باز؟؟
واقعا عالیه و ارزش چندین بار خوندن رو داره .. در قالب داستان خیلی زیبا سیاست رو توضیح داده
لذتبخش ترین نوع نگاه به سیاست وبا این کتاب حس کردم عالی بود
به جرات یکی از بهترین کتابهایی است که تاکنون خوانده ام و با وجود حجم کم کتاب اما بسیار پرمعنی است و دیدگاه نویسنده را در بسیاری از جوامع و انقلابها در دنیا می توان مشاهده کرد.
حتما حتما این کتابو بخونید و روش فکر کنید.عالیه;-)
به نظر من کتابی هست که ارزش چند بار خوندنو داره.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file