رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
قلعه حیوانات
امتیاز دهید
5 / 4.8
با 4974 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.8
با 4974 رای
✔️ قلعه حیوانات، با نام اصلی "مزرعه حیوانات" رمان کوتاهی تمثیلی درباره گروهی از حیوانات است که انسانها را از مزرعه‌ای که در آن زندگی میکنند بیرون میکنند و خود اداره مزرعه را به دست میگیرند، ولی پس از مدتی این حکومت به حکومتی خودکامه با شرایط مشابه قبل تبدیل میشود. این رمان در طول جنگ جهانی دوم نوشته شد و در سال ۱۹۴۵ میلادی منتشر شد، ولی در اواخر دههٔ ۱۹۵۰ میلادی محبوب شد. معروفترین جمله این کتاب «همه حیوانات باهم مساویند، اما برخی مساوی ترند» است که در زبان انگلیسی به صورت یک ضرب المثل و جمله کنایه آمیز وارد شده‌است.
در این کتاب هر گروه از حیوانات نقش گروهی از اجتماع را بازی میکنند که دست به انقلابی برای بهبود زندگی خود میزنند اما حاکمانی که اختیار میکنند همانهایی میشوند که زندگی آنها را به فنا میکشند. قوانین اورول در قلعه حیوانات و 1984 مثل همه برابرند اما برخی برابرترند آنقدر زیرکانه است که در همه دیکتاتوری ها مصداق دارد. قوانینی آنقدر زیرکانه و همه شمول که با قوانین فیزیک برابری دارد.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
Reza
Reza
1386/05/02

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی قلعه حیوانات

تعداد دیدگاه‌ها:
655
این کتاب را باید بویژه ایرانیان ( همچون ما که "رژیم چنج" سال 57 را آزمودیم) بخوانند و در این نکته ژرف بیاندیشند و هشیار باشند که چه بسا آنانی که با شعار های " آزادی و دمکراسی و کمپین های زبانهای مادری بر انگیختن حس قوم و قبیله گرایی " و وعده و سخنپردازی مشغول تبلیغ اند شاید هدفها و برنامه های پنهانی( تجزیه طلبی \فروپاشی ایران\ گماشتگی دشمنان ایران ) دیگری را داشته باشند که مبادا با این شعارها کاری شود تا وضع مردمان از این که هست هم بدتر شود ،
آن چه سال 57 رخ داد ، انقلاب بود و آن چه برترین قدرت سیاسی و اقتصادی در گستره جهان در سال 96 و 98 کوشید انجام دهد ، « رژیم چنج » . در ضمن خطر ایرانی نمایان پادوی استعمار پساشوروی ، کمتر از چپ هایی که از عمده بودن تضاد طبقاتی به ستم « ملی » ( ؟! ) می پرند ، بیشتر نباشد ، کمتر نیست .
در تمام مدتی که دیوار برلین وجود داشت مردم از المان شرقی به المان غربی فرار میکردند در حالی یک مورد برعکس آن دیده نشد. اقتصاد المان غربی هم مثل امریکا سرمایه داری دست راستی نبود و بر پایه اردولیبرالیسم بود. در همان زمانی که المان غربی خودرو بنز تولید میکرد المان شرقی ماشینی تولید میکرد که چند دهه از همتای غربی از نظر تکنولوژی عقب تر بود.
هیچ کشور کمونیستی نتوانست برای مردمانش آسایش اقتصادی و ازادی اجتماعی سیاسی فراهم کند تا ۲۷ آذر سالگرد سقوط اتحاد جماهیر شوروی چیزی نمانده است پیشاپیش به برادران کمونیستمان تسلیت عرض میکنم. در دنیای امروز بهترین راه برقراری عدالت اجتماعی برقراری سیستم مالیات بر درآمد و مالیات بر عایدی سرمایه است و توزیع آن در قالب بیمه بیکاری،بیمه بهداشت و مسکن اجتماعی است.
کتاب فارنهایت ۴۵۱ هم تو تقریبا همین رده‌هاست. لینک‌اش در کتابناک:
https://ketabnak.com/book/53941/%D9%81%D8%A7%D8%B1%D9%86%D9%87%D8%A7%DB%8C%D8%AA-451
تری گیلیام (Terry Gilliam) هم یک فیلم بلند دارد به نام «Brazil» که در 1985 ساخته شده و اسم دومش «1984 و نیم» است. به نوعی پاسخی عمیق است به رمان جرج اورول. اگر ندیده‌اید پیشنهاد میدهم ببینید.
با سلام . کتاب رو چند بار خوندم . چند بار خریدم و به دوستانم هدیه دادم . هم چنین 1984 - کسی هست مشابه این کتاب با همین درون مایه بهم معرفی بکنه؟؟دوستان کتاب باز؟؟
اگر کتاب قلعه حیوانات رو خواندید کتاب 1984 از همین نویسنده رو مطالعه کنید
تجربه شخصی من این بود که آن کتاب طولانی تر است فصل های ابتدایی کمی کسل کننده است اما در ادامه بسیار هیجان انگیز می شود
سلام
کتاب های در این زمینه زیاد هستند. دنیای قشنگ نو نوشته آلدوس هاکسلی، سرگذشت راهبه نوشته مارگارت اتوود و 451 درجه فارنهایت بردبری هم کتاب های خوبی هستند.
قلعه حیوانات
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک