با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

مقوله های فلسفه معاصر شوروی

.
پلانتی بونژور در این کتاب مباحث اساسی فلسفه معاصر شوروی را تحلیل و ارزیابی می‌کند. وی چنین نتیجه می‌گیرد:
برای ارزیابی منصفانه فلسفه شوروی، نباید از یاد برد که تمام فیلسوفان شوروی به مکتب واحدی تعلق دارند و آن ماتریالیسم دیالکتیکی است... فلسفه شوروی به یقین کم انتقادی‌ترین فلسفه‌هاست :

نه اهل حیرت است، نه پرسش و نه خواندن آثار نویسندگان... هرگز در مورد هیچ موضوع بزرگ یا کوچکی به یک فیلسوف شوروی متزلزل برنمی‌خوریم...
فیلسوفان شوروی، موضوعاتی را تحت عنوان مقوله‌های ماتریالیسم دیالکتیکی گردآوری کرده‌اند که همکاران غربی آنان در رساله‌های مابعدالطبیعه بررسی می‌کنند...اما این فیلسوفان درست در دوره‌ای از علم می‌خواهند ماتریالیسم را ثابت کنند که اندیشه علمی روز به روز بیشتر آگاهی می‌یابد...سوال اساسی این است که چرا فیلسوفان شوروی این استدلال‌های علمی نما را تا این حد به وفور به کار می‌برند بی‌گمان از آن رو که نفوذ انگلس بر تکامل اندیشه آنان هنوز بسیار زنده است .
نگارنده در این کتاب مباحث خود را با این عناوین سامان داده است: "مقوله‌های دیامات و مقوله‌های علمی"، "تعریف مفهوم مقوله"، "دیالکتیک مقوله‌ها"، "مقوله ماده :بنیان هستی شناسی"، "تضاد دیالکتیکی" و "علیت (غایت‌مندی) ".

حق تکثیر:ت‍ه‍ران‌: چ‍ش‍م‍ه‌، ۱۳۸۰

» کتابناکهای مرتبط:
عناصر فلسفه حق
اصول فلسفه و روش رئالیسم (دوره 5 جلدی)
How to Think about God

نسخه ها
4.4 / 5
با 28 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 6
۱۳۹۲/۰۵/۱۳


پاسخنگارش دیدگاه
bekhrada
Member
روش سختی رو پیشنهاد دادید
نقل قول  
sagaro
Publisher
دوست عزیز و گرامی برای پاسخ سوالتان می توانید آن را در فروم با مسئول مربوطه مطرح فرمایید :

http://ketabnak.com/cafe/viewforum.php?f=2&;sid=0da77c2db4cf8acad711d07515ab1255

تاپیک در باره ی تایید کتاب ها
نقل قول  
bekhrada
Member
البته سوال من رو جواب ندادید. فارغ از اینکه پیش نمایش نیز کار نمی کند. این کتاب هم سالهاست چاپ نمیشه و هم مترجمش در قید حیات نیست

نقل قول از sagaro:
نقل قول از bekhrada:چرا کتاب قابل دانلود نیست؟

http://ketabnak.com/blog/?postid=125
نقل قول  
sagaro
Publisher
نقل قول از bekhrada:
چرا کتاب قابل دانلود نیست؟


http://ketabnak.com/blog/?postid=125
نقل قول  
bekhrada
Member
چرا کتاب قابل دانلود نیست؟
نقل قول  
moreak09
Member
محمد جعفر پوینده از جمله نویسندگان و روشنفکران دگراندیشی بود که در جریان پاکسازیها به قتل رسید و فقط به گناه اندیشیدن و ملت ایران محروم از یکی از برترین مترجمان آثار فلسفی و جامعه شناسی. ترجمه های بسیار کمی از آثار شادروان جعفر پوینده در دست است ولیکن در همین تعداد معدود یکی از بهترین ترجمه های چند سال اخیر از فلسفه یعنی کتاب " تاریخ و آگاهی طبقاتی " از گئورگ لوکاچ که به نظر من به راحتی از بعد ترجمه به راحتی در جوار فلسفه هگل از حمید عنایت می نشیند. به هرحال شادروان پوینده با این ترجمه ها همواره زنده و مرگش جز بد نامی زشت خویان نخواهد بود.

این دیدگاه در تاریخ 1392/05/13 توسط sagaro ویرایش شده است

نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You