Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

حیات پس از مرگ

حیات پس از مرگ

رساله حاضر، رساله‏اى است در موضوع معاد، که به یارى خداوند سبحان، در آن به بررسى وضع انسان پس از حیات دنیویش مى‏پردازیم. البته بر طبق آنچه که برهان بدان رهنمون شود و یا از کتاب و سنت استخراج گردد.

ما، در این موضوع، اختصار و اقتصار به معانى کلیّه را ترجیح داده‏ایم؛ زیرا روشى که به کار مى‏گیریم یعنى تفسیر آیه به آیه و تفسیر روایت با روایت، روشى است بس عمیق که به این زودیها به حریم آن نتوان رسید. و در رساله‏اى که تنها به ذکر نمونه‏اى از میان نظایر گوناگون، اکتفا مى‏کند، بهره تمامى نتوان از آن برگرفت. ان‏شاءاللَّه خوانندگان به زودى به صحّت این ادّعاى ما واقف خواهند گشت.

انصافاً باید اعتراف کرد که شارحین اخبار و مفسرین گذشته، به کار گرفتن چنین روشى را براى استنباط معانى و مقاصد آیات و روایات، نادیده گرفتند و نتیجتاً براى ما در این امر، آثارى هرچند ناچیز نیز به جاى نگذاشتند. بنابراین، کسى که عزم چنین اهداف و غایاتى کند، با وجود این که نیل بدانها صعب است و گام زدن در طریقشان بس دقیق و ظریف، همچون کسى ماند که بدون سلاح به میدان جنگ بشتابد، واللَّه‏المستعان.

حق تکثیر:
ق‍م‌: ج‍ام‍ع‍ه‌ م‍درس‍ی‍ن‌ ح‍وزه‌ ع‍ل‍م‍ی‍ه‌ ق‍م‌، دف‍ت‍ر ان‍ت‍ش‍ارات‌ اس‍لام‍ی‌‏‫، چاپ پانزدهم: ۱۳۹۲

» کتابناکهای مرتبط:
قصه‌های قرآنی
شکوفه های باغ بندگی

نسخه ها
4.3 / 5
با 25 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 3
۱۳۹۱/۱۲/۱۴


پاسخنگارش دیدگاه
alireza3799
Member
نقل قول از ملیکا75:
چرا نمی تونم کتاب رو دانلود کنم؟کتاب هایی که لینک دانلود یا نوشته ای در مورد حق نشر ندارن مثل این کتاب داره حق نشرشون به وسیله ی مدیران سایت برسی میشه پس صبور باشین اگر هم کتاب حق نشر داشته باشه ممکنه که گزینه ی پیش نمایش رو براش قرار بدن
نقل قول  
مليكا75
Member
چرا نمی تونم کتاب رو دانلود کنم؟
نقل قول  
sobhesahari
Member
کتاب خوبیه ولی کاش در کنار مطالب خوبش داستانهایی هم من باب عالم برزخ وزندگی برزخی هم داشت
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You