رسته‌ها
مبانی کلامی اجتهاد
امتیاز دهید
5 / 4.2
با 16 رای
امتیاز دهید
5 / 4.2
با 16 رای
تعداد صفحات : 413

کتاب مبانی کلامی اجتهاد یکی از کتاب های بسیار مهم در مورد اسلام و فلسفه و کلام است که تاکنون منتشر شده است،
این کتاب به عنوان کتاب برگزیده سال در رشته ی خودش انتخاب شد.

چکیده مباحث مطرح شده در این کتاب:

مساله کلامی چیست؟
قرآن
وحی
ساختار زبان
تفسیر و تاویل
هرمنوتیک
نقد اندیشه ها
اندیشه های شلایرماخر
اندیشه های اگوست بک
اندیشه های دیلتای
معنای بنیادین متن
اندیشه های هایدگر
هایدگر و هرمنوتیک
اندیشه های گادامر
اندیشه های هیرش
نظریه قبض و بسط عبدالکریم سروش
ارکان نظریه و نقد آن
بشری بودن معرفت
دین چیست؟

زندگی
مهدى هادوى تهرانی در سال 1340 در تهران متولّد شدند . پس از طىّ دوره ی دبستان و راهنمایى ، به عنوان شاگردِ ممتاز از دبیرستان خوارزمى تهران که از دبیرستان هاى بسیار معتبر روزگار ایشان بود ، در رشته ی ریاضى و فیزیک دیپلم گرفتند و در حین تحصیل توانستند در سن 16 سالگی مدرک معتبر تافل ( TOEFL ) در زبان انگلیسی را با امتیاز بالا از دانشگاه پرینستون دریافت کنند .
ایشان در دوران دبیرستان ، مطالعاتِ گسترده ای در زمینه ی فیزیک نظری و ریاضیات کاربردی انجام دادند و در این زمینه با برخی دانشگاه های بزرگ دنیا مکاتبه داشتند . ایشان پس از اخذ دیپلم به عنوان یکى از پذیرفته شدگان ممتاز کنکور ، در رشته ی مهندسى برق و الکترونیک دانشگاه صنعتى شریف مشغول به تحصیل شدند .

آن گاه پس از مهاجرت دائم به قم ، دوره ی سطح ( سطوح 1 و 2 و 3 فعلی حوزه ) را در مدت پنج سال در نزد استادان نام آوری به پایان رساندند و در امتحانات حوزه بار ها به عنوان فرد ممتاز معرفى شدند .

در فلسفه و منطق از محضر بزرگانى همچون حضرات آیات انصارى شیرازى ، حسن زاده آملى و مصباح یزدى بهره جستند و سال ها به خوشه‏ چینى از خرمن حکمت حکیم متألّه آیة الله جوادى آملى مشغول بودند . افزون بر این ، ایشان ، آموزش های اخلاقی و عرفانی را از تهران در نزد آیة الله خوشوقت آغاز کردند و از ابتداى حضور در قم ، افزون بر بهره گیری از دریای معنویّت ، آیة الله بهجت فومنی و دروس اخلاق آیة الله مظاهری ، با سالک واصل آیة الله بهاء الدینى ، مراوده داشتند . ایشان در نزد آن بزرگوار علاوه بر اخلاق و عرفان به تحصیل فقه ، تفسیر قرآن و حدیث نیز پرداختند .

افزون بر این ، ایشان به تدریسِ مباحث منطقى ، فلسفى و کلامى اشتغال داشته اند و برخى آثارِ قلمى ایشان ، حاصل همین تحقیقات و تدریس هاست . بزرگانی چون آیة الله سبحانی ، آیة الله دکتر هادوی را مبتکر دانش نوین مبانی کلامی اجتهاد می دانند . این دانش برای اولین بار در درسی به همین عنوان توسط ایشان به حوزه معرفی و در کتابی با همین نام به متفکران و محققان عرضه شد . این کتاب به عنوان کتابِ سال ، مورد تقدیر قرار گرفت .
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
poorfar
آپلود شده توسط: poorfar
۱۳۹۲/۰۵/۰۹
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
413
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی مبانی کلامی اجتهاد

تعداد دیدگاه‌ها:
3
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file