با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

فرهنگ ادبیات فارسی

فرهنگ ادبیات فارسی

نویسنده:
.
در ادبیات فارسی مخصوصا در شعر،غالبا به نکاتی برمی خوریم،که اشاره به واقعه ای تاریخی یا داستانی است،و شاعر از آن واقعه با اشاره به شخص یا داستان به تمثیل و استعاره یاد کرده است،و دریافتن لطف شعر و غرض شاعر جز با دانستن آن داستان یا اشخاص میسر نیست.گذشته از این در شعر فارسی همیشه به علوم مختلف از نجوم و منطق و عرفان و اصطلاحات ادبی اشاره شده است،و درک مفهوم شعر محتاج آشنایی با این اصطلاحات است.
این کتاب برای رفع اینگونه نیازها تالیف شده است،تا هر خواننده ای به آسانی بتواند موضوع اشکال یا ابهام را در آن بیابد و به مختصرترین عبارتی از نکته ی مقصود مطلع شود و راهنمایی باشد برای آنهایی که با ادبیات فارسی سروکار دارند،تا از آن به عنوان مددی برای حافظه استفاده کنند.

حق تکثیر:
تهران; توس , ۱۳۸۵

» کتابناکهای مرتبط:
خلاصه داستان ویس و رامین

نسخه ها
4.5 / 5
با 53 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 5
۱۳۹۲/۰۵/۰۱


پاسخنگارش دیدگاه
نرگس
ناظر
نقل قول از monire mohamadi:
نقل قول از sahar2150:فرهنگ کامل وخوبیه تمامی اصطلاحات عرفانی استعاره ها کنایه ها وقایع تاریخی وهرچیزی که مربوط به ادبیات فارسی میشه روتوضیح داده این کتاب را به همه کسانی که رشته ادبیات فارسی می خونن توصیه می کنم


چه جوری بخونمش؟؟؟؟

کاربر گرامی قبلا این کتاب قابل دانلود بوده است اما در حال حاضر با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد.
نقل قول  
نقل قول از sahar2150:
فرهنگ کامل وخوبیه تمامی اصطلاحات عرفانی استعاره ها کنایه ها وقایع تاریخی وهرچیزی که مربوط به ادبیات فارسی میشه روتوضیح داده این کتاب را به همه کسانی که رشته ادبیات فارسی می خونن توصیه می کنمچه جوری بخونمش؟؟؟؟
نقل قول  
من نتونستم از صفحه خواندن pdf این کتاب رو بگیرم یا بخونم لطفا برام ایمیل کنید خیلی لازم دارم .ممنون
نقل قول  
kdrataei
Member
لطفاً کتاب فرهنگ ادبیات جهان رو هم بذارین.
نقل قول  
sahar2150
Member
فرهنگ کامل وخوبیه تمامی اصطلاحات عرفانی استعاره ها کنایه ها وقایع تاریخی وهرچیزی که مربوط به ادبیات فارسی میشه روتوضیح داده این کتاب را به همه کسانی که رشته ادبیات فارسی می خونن توصیه می کنم
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You