Hiweb

گندم های جیب استالین

نویسنده:
درود بر شما که این مطلب را می خوانید.

همانطور که مستحضر هستید دوران حکومت استالین تاریک ترین دوره در تاریخ شوروی است.
دوست عزیز کیان دادگر با تلاش خود سعی در شفاف سازی اتفاق هولناکی در این دوره داشته اند که آن را می توان یک قحطی ساختگی بزرگ دانست.
به شما توصیه میکنم که این کتاب را مطالعه کنید.

حق تکثیر: انتشار اینترنتی

» کتابناکهای مرتبط:
امپریالیسم(به مثابه بالاترین مرحله سرمایه داری)
مجله جنگ جهانی دوم "انسی" (شماره 1)
مجله جنگ جهانی دوم "انسی" (شماره 3)

نسخه ها
PDF
حجم: 1 مگابایت
تعداد صفحات: 21
4.1 / 5
با 43 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 30
۱۳۹۱/۱۱/۰۸


پاسخنگارش دیدگاه
persianking
Publisher
تعداد قربانیان پروسه‌هایی که توضیح داده شد مورد اختلاف بسیار است. با سقوط اتحاد شوروی در ۱۹۹۱ بایگانی اسناد شوروی بالاخره در اختیار عموم قرار گرفت و ارقام متفاوتی انتشار یافت. در این ارقام صحبت از ۸۰۰ هزار اعدامی (سیاسی و غیر سیاسی) در زمان استالین بود که با قربانیان عملی کلکتیوازیسیون و تبعید گولاگ‌ها و غیره به ۳ میلیون نفر می‌رسید. نویسنده روسی، وادیم ارلیکمان، از کسانی است که کل کشته شدگان را حدود ۹ میلیون نفر می‌داند. ۱٫۵ میلیون نفر اعدام، ۵ میلیون قربانی گولاگ، ۱٫۷ میلیون قربانی تبعید دسته جمعی (از مجموع ۷٫۵ میلیون تبعیدی)، و ۱ میلیون سایر. رابرت کانکوئیست ( نویسنده کتاب "استالین شکننده ملت ها" ) تعداد کل قربانیان را ابتدا ۳۰ میلیون می‌دانست و بعدها ۲۰ میلیون اعلام کرد.
نقل قول  
persianking
Publisher
برخی از خدمات پدر ژوزف (استالین) به عالم بشریت ... قابل توجه رفقای کمونیست ما :

1- قتل عام کاتین
در سال ‌۱۹۴۰ میلادی نیروهای شوروی سابق ۱۸ هزار نظامی فرمانده ارتش، ۲۳۰ هزار سرباز و ۱۲ هزار نیروی پلیس لهستان را دستگیر کردند. تمامی نظامیان درجه دار به فرمان استالین به اردوگاهی مجزا انتقال داده شدند که ۱۱هزار نفر آنها با شلیک گلوله به پشت گردن کشته شده و در گورهای دسته جمعی در جنگلی نزدیک منطقه‌ای به نام کاتین، واقع در شمال روسیه دفن شدند. آلمان‌ها در سال ‌۱۹۴۳ این گورها را پیدا کردند، ولی روس‌ها با متهم کردن نازی‌ها، آنها را عامل این قتل عام دانسته و بعد از آن هم تلاش کردند با سکوت اختیار کردن در مورد این فاجعه، شواهد تاریخی موجود به‌تدریج به دست فراموشی سپرده شوند. این کشتارهای سریالی در فاصله زمانی بین ۳ ‌آوریل تا ‌۱۹ می ‌۱۹۴۰ صورت گرفتند. ۶ هزار ‌نفر از اردوگاه استازکو، ۴ هزار ‌نفر از استاروبیلسک، ۴۵۰۰‌ نفر از کوزیلسک و حدود ۷ هزار ‌نفر از مناطق غربی اوکراین و روسیه سفید کشته شدند. تنها ۳۹۵ زندانی از این قتل عام نجات یافتند که به اردوگاه یوخنف انتقال یافتند.

تصویر: نامه کمیساریای خلق اتحاد شوروی در امور داخلی (NKVD) به استالین در خصوص لزوم اعدام اسرای لهستانی و موافقت استالین

2- هولودومور (قحطی بزرگ)
هولودومور یا قحطی بزرگ اوکراین، یک قحطی مصنوعی در جمهوری شوروی اوکراین بود که در سالهای ۱۹۳۲ و ۱۹۳۳ توسط دولت اتحاد جماهیر شوروی با دستور ژوزف استالین ایجاد شد و (به روایت منابع مختلف) منجر به مرگ بین ۲.۲ تا ۱۰ میلیون شهروند اوکراینی گرديد. این قحطی براساس قانونی تحت عنوان قانون سنبل‌ها به اجرا در آمد. به موجب این قانون، رژیم استالین همه بذرها و غلات مانند گندم، سبزیجات و احشام کشاورزان را توقیف کرد تا از انقلاب دهقانیان جلوگیری شود. به علت این قحطی میزان مرگ و میر در بهار سال ۱۹۳۳ به بالاترین حد خود رسید و کمی بعد بیماری تیفوس نیز به این قحطی اضافه شد و اثرات مرگبار آن را تشديد كرد.

3- پاکسازی بزرگ (تصفیه کبیر)
استالین این کار را به عنوان تلاش برای اخراج اپورتونیست‌ها و ضدانقلابیون توجیه می‌کرد. قربانیان تصفیه معمولاً از حزب اخراج می‌شدند اما مجازات‌های بیشتری از اردوگاه‌های کار اجباری و گولاگ تا محاکمه توسط ان. ک. و. د و اعدام انتظار بسیاری را می‌کشید. در حدفاصل سالهای ۱۹۳۶ تا ۱۹۳۸ به دستور استالین ۶۶ نفر از چهره‌های برجسته‌ی حزب و فعالان "صدر انقلاب" که برخی از آنها حتی معروفیت جهانی داشتند، در سه دادگاه "علنی" محاکمه و به تبعید یا اعدام محکوم شدند. دوران تصفیه مختص به مقامات حزبی نبود و بسیاری به جرم «فعالیت ضد شوروی» و به عنوان «دشمن خلق» دستگیر و محاکمه می‌شدند. ضمن تصفیه تلاش‌های بسیاری برای عوض کردن تاریخ در کتاب‌های درسی شوروی و منابع تبلیغی بود. بسیاری از قربانیان اعدامی از کتاب‌ها و عکس‌ها بیرون گذاشته می‌شدند که گویی هرگز وجود نداشته‌اند. نهایتاً تاریخ انقلاب جوری روایت می‌شد که گویی تنها دو شخصیت داشته‌است: لنین و استالین.
نقل قول  
ثریا1
Member
من نو باش که می خواستم این کتاب مزخرف را دانلود کنم وچه ساده لوح با تنبیح بشوم که این کتاب را می خواستم دانلود کنم
نقل قول  
jjmodena
Member
بهتر بود کسی که مطلب تاریخی مینویسه هیچ جهت گیری ذهنی نداشته باشه و نخواد به خواننده خط فکری خاصی بده . کاش مطالب به صورت بی طرفانه بیان میشد و قضاوت به عهده خواننده میبود.
نقل قول  
shahabsaeed
Member
شما تمرکز کن روی پس انداز کردن برای سوراخ موش!
نقل قول  
Ariarman
Member
شتر در خواب بیند پنبه دانه
گهی لف لف خورد گه دانه دانه

نقل قول  
shahabsaeed
Member
همین که تو و امثال توی فالانژ دارید....که ثابت کنید کمونیسم رفته به "زباله دانی" تاریخ نشون میده که کمونیسم هنوز چقدر قدرت داره
بلرزید به خودتون که کمونیسم هنوز زنده است! وقتی پرچمش دوباره بلند بشه، وقتی آتیش انقلاب کارگرا دوباره سنگ رو سنگ قصر رویای "پایان تاریخ" تون باقی نگذاره، .

این دیدگاه در تاریخ 1392/01/12 توسط tankamanee ویرایش شده است

نقل قول  
Ariarman
Member
نقل قول:
دور دور شعبون بی مخاست! عربده بزن برادر! عربده بزن که لمپنی تو این دوره زمونه از عرزش های والاست! عربده بزن!


فقط دو دسته میتونند بعد از 70 سال سیطره جنایتکارانه بلوک شرق بر حدود نیمی از جهان و کشتار میلیون ها انسان بیگناه، براش سینه چاک کنند: احمق ها و مزدورها!
اگر امثال تو روشنفکر و عاقل هستید من ترجیح میدم بی مخ باشم رفیق!! دوره داس و چکش گذشت. دیگه نمیشه مخالفان رو به اردوگاه های سیبری و گولاک فرستاد. افسوس که بت پوشالی کمونیسم به زباله دان تاریخ رفت!
نقل قول  
shahabsaeed
Member
دور دور شعبون بی مخاست! عربده بزن برادر! عربده بزن که لمپنی تو این دوره زمونه از عرزش های والاست! عربده بزن!
نقل قول  
Ariarman
Member
نقل قول:
چارلی چاپلین: "من نمی دانم شما تحت عنوان" هواداری ازکمونیسم" چه میفهمید. من اینطور بیان میکنم: درطی جنگ من بشدت از روسیه( اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی- توفان) هواداری میکردم زیرا معتقد بودم که آنها جبهه را حفظ میکنند و من این امر را فراموش نمی کنم و بر این نظرم که من مدیون روسیه( بخوانید اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی- توفان) هستم. من معتقدم که وی با کمک اساسی خود درجنگیدن و جان باختن پیروزی متفقین را میسر ساخت. به این مفهوم من یک هوادارم."

ارنست همینگوی: "هر انسانی که آزادی را دوست دارد بیش از طول عمرش به ارتش سرخ و شوروی سپاسگزاری بدهکار است."


گویا تفاله های حزب توده و خائنین دست نشانده شوروی کمونیستی هنوز هم در مملکت یافت می شوند!! گمان می کردم با سقوط بهشت موعود (و البته خیالی) سرخ، این جماعت هم از خواب غفلت بیدار شده باشند!
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You