Hiweb

الغارات

کتاب الغارات از کهن‏ ترین آثار تاریخى شیعه درباره شیوه و آداب کشوردارى على (ع) پس از جنگ نهروان تا شهادت آن حضرت. مؤلف این اثر ابو اسحق ابراهیم بن محمد ثقفى متولد حدود 200 ق. در کوفه و متوفى 283 ق. در اصفهان. از آنجا که تألیف این کتاب در قرن سوم هجرى صورت گرفته است از مصادر و مأخذ اصلى تاریخ شیعه محسوب می‏شود. چون سرزمین ایران در قلمرو حکومتى على (ع) قرار داشت و به مناسبت‏هایى از روابط متقابل على (ع) و ایرانیان ساکن عراق اخبارى در این کتاب نقل شده است.این اثر مى‏ تواند از مأخذ مهم مربوط به تاریخ ایران که پیوند ناگسستنى با شیعه دارد به شمار رود. بنابراین شایسته است ارزش و میزان اعتبار محتویات کتاب به دقت شناخته شود و مورد بررسى قرار گیرد.

حق تکثیر: [ت‍ه‍ران‌]: ع‍طارد‏‫، ۱۳۷۳.‬

» کتابناکهای مرتبط:
مبداء نژادهای انسان
سقوط پاریس
سرزمین موعود

نسخه ها
ZIP
حجم: 4 مگابایت
تعداد صفحات: ?
4.4 / 5
با 42 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 11
۱۳۹۲/۰۱/۰۱


پاسخنگارش دیدگاه
atcman
Member
تشکر میکنم دوستان کسی این کتاب رو برا فروش داره
نقل قول  
bina88
Member

این بنده خدا کولی صد ساله از روی ناراحتی و تمایلات شخصی اش اقدام به نوشتن تاریخ کرده ؛ تاریخ که نمیدونه چیه ؛ شما چرا بهش رحم میکردید خیالش رو ببافه
نقل قول  
بخشی از کتاب الغارات:
" ابو اسحاق همدانی گوید: دو زن خدمت علی علیه السلام آمدند که حقوق خود را از بیتالمال بگیرند، یکی از انها عرب بود و دیگری از موالی(در ان زمان موالی به ایرانیان میگفتند) امیر المومنین به هر یک از انها بیست و پنج درهم دادند و مقداری هم گندم مرحمت کردند، زن عرب گفت مرا با او یکی قرار دادی؟ فرمود: من در بین فرزندان اسماعیل و اسحاق فرقی مشاهده نمی کنم.
نقل قول  
باسلام به همه اعضا
واقع مطلب این است که انسانهای دانا درهنگام استناد به کتابهای تاریخی اول قطع خبر میدهند یعنی چند کتاب تاریخ را مطالعه کرده واخبار دارای معارض وضعیف را رها کرده واخباری که همه کتب یا اکثرشان آنرا تایید کنند بعنوان خبر درست می آورند .ودر خصوص این کتابهم اصلا امام حسن وامام حسین وحضرت علی(ع) داخل ایران مرکزی نشدند فقط یکبار امام حسن در زمان خلیفه دوم تا نزدیک نهاوند آمدند(حدودملایر) وطبیعی است خبر جنگ نیشابور درست نیست واصلا ایرانیها بسیاردوستدار اهل بیت بودتد وبعداز جنگ نهروان هم سپاه عظیمی از ایران به کمک حضرت علی(ع) آمد که پیش ازرسیدن به گردنه پاطاق در قصرشیرین خبر شهادت امام به آنها رسید وبازگشتند.سلامت همه را خواهانم..
نقل قول  
sandermon
Member
کتاب دوست داشتنی. ان شاالله همگی ازش بهره ی کافی ببرن.
ممنون.
نقل قول  
اصغر110
Member
نقل قول از کولی صدساله:
علی خطاب به حسن و حسین قبل از عزیمت به جنگ نیشابور:از ایران و ایرانی بترسید و تا می توانید آنها را بکشید که اگر سر بلنند کنند‍ همه ما را خواهند کشت.


سلام
منبع این حرف شما از کجاست؟
نقل قول  
tankamanee
Member
کاربران محترم لطفا در هنگام گفتگو وصحبت کردن با یکدیگر به هم توهین و بی احترامی نکنید....
نقل قول  
جناب hesamfard میتونی بگی چند تا منبع موافق و مخالف و منتقد و حد واسط درباره دین ارثیت خوندی؟؟؟...
عمده شماها کسایی هستید که دیگران رو متهم به ندونستن و نخونستن و تحیق نکردن می کنید درحالی که اطلاعاتتون از دین ارثیتون بر گرفته از دو منبع هستش...
1.تلقینات دوران کودکی از جانب پدر و مادر
2.سخنان دکان داران و ماله کشان دین
از نظر شما تازی پرستان هر کسی مخالف عقاید مالیخولیایی شما حرف بزنه یعنی اینکه :نمی دونه و تحقیق نکرده و در گمراهی بسر می بره و کلا شماها هستید که می دونید و می فهمید....
جالبه...نه!!!!...
نقل قول  
hesamfard
Member
جناب کولی واقعا شعورت رو برم که هر حرفی رو بی تحقیق قبول می کنی
نقل قول  
علی خطاب به حسن و حسین قبل از عزیمت به جنگ نیشابور:از ایران و ایرانی بترسید و تا می توانید آنها را بکشید که اگر سر بلنند کنند‍ همه ما را خواهند کشت.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You