رسته‌ها
قوانین خرد
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 42 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 42 رای
.
این نوشتار منتخبی از قوانین بیان شده توسط هارولد کلمپ در کتابهای دیگر و سخنرانیهایش است.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
153
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
sarsan
sarsan
1392/01/17

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی قوانین خرد

تعداد دیدگاه‌ها:
11
[quote='آرادیا']مردم ایران که همیشه در قرنطینه نگه داشته شدن و به نوعی منزوی هستن,تنها راه ارتباطشون با دنیای خارج اراجیفی هست که نظریه پردازان مغرض وطنی به خوردشون دادن و طبعا هم نگاه اونا نگاه واقعی و مثبتی نیست.مردم عوام هم که بدون هیچ آگاهی چشم بسته قبول می کنن عین وحی منزل.خلاصه اینکه همه بد هستن,شیطان پرستن,مشرکن,توطئه گرن.لب کلام همه شمشیر رو از رو بستن علیه مردم نازنین ایران و تنها راه حق و حقیقی چیزی نیست جز آنچه که علمای بی سواد وطنی می گن.
دوستان خواهشا یکم به خودتون بیاین.با این فرافکنی کردن ها به کجا رسیدین؟باور کنید که فقط دارین خودتون رو فریب می دین.آیا کسی هست که واقعا مطالب این کتاب هارو خونده باشه و بعد در موردش قضاوت کنه؟آیا کسی هست که واقعا چیز بدی در متن این کتاب ها پیدا کنه؟این طرز تفکری که بعضی دوستان دارن شرم آوره.بیخود نیست که یک عمر درجا زدین.شایدم خاصیت زندگی در یک کشور جهان سوم همینه!!!!!!!!!!!!!!
به یزدان که گر ما خرد داشتیم...........................کجا این سرانجام بد داشتیم.[/quote]
با نظر شما کاملا موافقم .
من نزدیک ده سال هست که با این مکتب آشنام و تقریبا تمام آثار مربوطه رو مطالعه کردم . نظرات منفی رو هم در نوشته و بحثهای مختلف که مدتهاست در اونها شرکت نمی کنم دریافت کردم . در هیچ کجای آثار اکنکار از شریعت کی سوگماد تا نوشته های ماهانتا ( توئیچل و کلمب ) و دیگران نشانه ای از توهین هایی که مکاتب و ادیان دیگه در حق یکدیگر روا می دارن ندیدم . البته اتنقاد و روشنگری با توهین تفاوت داره . این بحث رو فارغ از تمام تازگی و روشنایی درون این مکتب عنوان کردم . ضمن اینکه من کلا به همه چیز شک دارم و بسیار کلنجار رفتم با محتوای اکنکار در برقراری تعادل با علم کوانتم ، منطق و درونیات خودم . در مجموع هیچ نکته ی منفی و مخصوصا غیر اخلاقی در آموزه های اک ندیدم . کما اینکه از این نمونه های مخصوصا غیر اخلاقی و غیر منطقی در تمام ادیان دیگه ای که مطالعه کردم سراغ دارم .
البته یاد آوری کنم که طبق روش و مشی اکنکار این مکتب دین نیست و ابدا چارچوب دین و مذهب رو نداره .
مردم ایران که همیشه در قرنطینه نگه داشته شدن و به نوعی منزوی هستن,تنها راه ارتباطشون با دنیای خارج اراجیفی هست که نظریه پردازان مغرض وطنی به خوردشون دادن و طبعا هم نگاه اونا نگاه واقعی و مثبتی نیست.مردم عوام هم که بدون هیچ آگاهی چشم بسته قبول می کنن عین وحی منزل.خلاصه اینکه همه بد هستن,شیطان پرستن,مشرکن,توطئه گرن.لب کلام همه شمشیر رو از رو بستن علیه مردم نازنین ایران و تنها راه حق و حقیقی چیزی نیست جز آنچه که علمای بی سواد وطنی می گن.
دوستان خواهشا یکم به خودتون بیاین.با این فرافکنی کردن ها به کجا رسیدین؟باور کنید که فقط دارین خودتون رو فریب می دین.آیا کسی هست که واقعا مطالب این کتاب هارو خونده باشه و بعد در موردش قضاوت کنه؟آیا کسی هست که واقعا چیز بدی در متن این کتاب ها پیدا کنه؟این طرز تفکری که بعضی دوستان دارن شرم آوره.بیخود نیست که یک عمر درجا زدین.شایدم خاصیت زندگی در یک کشور جهان سوم همینه!!!!!!!!!!!!!!
به یزدان که گر ما خرد داشتیم...........................کجا این سرانجام بد داشتیم.
کسی میدونه چرا توی این سالهای اخیر اینقدر مردم ایران نسبت به اکنکار ،بدبین و حساس شدن؟؟ توی سایت ها،فروم ها و بقیه ی فضاهای مجازیه عمومی ،خیلیا رو میبینم که با پرخاشگری راجع به این مکتب حرف میزنن.به خصوص سایت های خبری داخل ایران.
خودم که فکر میکنم دلیلش همون حساسیت ایرانی ها به مکاتب معنویه غریبه است.:stupid:
رویاها در طریقت اکنکار از اهمیت بسیاری بر خوردارند و کتاب های بسیاری از اساتید اک به این مساله اختصاص یافته است.« بطور کلی رؤیاها بیان کننده آن دسته از آرزوهائی است که در پشت ذهن ناخود آگاه پنهان شده اند. بسیاری از آنها نتیجه ظهور یک انگیزه و یا یک تمایل اند. بسیاری دیگر نتیجه انعکاس سایر کالبدهای انسانی (از قبیل اثیری، علی، ذهنی و روحی) به درون جهان های دیگرند. نوع دیگری از رؤیاها وجود دارد که برای دانشجوی(چلا) اک از کمال اهمیت برخوردار است و دربرگیرنده استهلاک کارمای مربوط به گذشته و حال او در هنگام خواب است. این بیشتر در مورد کسانی مصداق دارد که پیرو اکنکارند به ویژه پس از این که چلاها، واصل اک می شوند . استاد حق در قید حیات به واصل کلمه رندی اعطا می کند که تنها به او اختصاص دارد. این ذکر نباید توسط دیگری مورد استفاده قرار گیرد. با استفاده از این ذکر است که چلا استهلاک کارمای خویش را با سرعت آغاز می کند و آن را در وضعیت رؤیا به انجام می رساند. استاد رؤیا کنترل تقدیر بسیاری از مردم را در وضعیت رؤیا در دست دارد و قادر است خط سیر ملت ها، تاریخ و سرنوشت آنها را تغییر دهد. استاد حق یکی از بزرگترین دوستانی است که می توانیم در عالم رؤیا ملاقات کنیم. در إک می آموزیم هر گاه با خطری روبرو شویم که بیش از حد ترسناک است و یا به دلایلی قادر به مقابله یا پیروز شدن برآن نیستیم می توانیم استاد حق را به یاری بطلبیم و او فوراً به کمک ما می آید .»
منابع:
خبرگزاری فارس
سایت اطلاع رسانی جوان
سایت خبری تحلیلی خدمت
khabaronline.ir
وب سایت خبری آینده روشن
باشگاه اندیشه bashgah.net
هفته نامه - پگاه حوزه - 1388 - شماره 272
سراب , ضمیمه جام جم
دیگر منابع:
کتاب آشنایی با ادیان بزرگ نوشته حسین توفیقی
الیاده، میرچا، اسطوره، رویا، راز، ترجمه رویا منجم
الیاده، میرچا، رساله در تاریخ ادیان، ترجمه جلال ستارى
الیاده، میرچا (ویراستار)، فرهنگ و دین
حکمت، على اصغر، تاریخ ادیان
زرین کوب، عبدالحسین، در قلمرو وجدان، تهران
کریشنان، رادا، ادیان شرق و فکر غرب، ترجمه رضازاده شفق
کریشنان، رادها، مذهب در شرق و غرب، ترجمه فریدون گرگانى
«هارولد کلمپ» رهبر فعلی اکنکار را که در آمریکا ‌‌مستقر است همگان به عنوان یک دائم‌الخمر می‌شناسند که در اثر زیاده‌روی در نوشیدن مشروبات الکلی، ‌‌بیشتر اوقات بالا می‌آورد. ‌‌برگزاری جلسات مشترک زن- مرد و دختر- پسر، ‌‌ساده و اثرگذارترین تکنیک این فرقه برای افزایش هواداران است. ‌
یکی از شگردها و تکنیک‌هایی که رهبران اکنکار برای جذب افراد به این شبکه از آن بهره می‌گیرند، «پرونده‌سازی اکیستی برای استوانه‌ها و شاخص‌های اجتماعی، ‌‌فرهنگی و ادبی ملت‌ها» است؛ به این شیوه که در یک سرقت تاریخی، ‌‌شخصیت‌های ملی و محبوب هر کشوری را یا به عنوان یکی از رهبران اکنکار معرفی می‌کنند و یا آنها را پیرو این اندیشه جلوه می‌دهند. ‌‌این اقدام که نوعی «جعل شناسنامه اعتقادی» برای مشاهیر و بزرگان به شمار می‌آید، در جذب افراد به ویژه کسانی که نگرش‌های ناسیونالیستی و ملی‌گرایانه در روحیات آنها پررنگ است، ‌‌اقدامی نتیجه بخش ارزیابی می‌شود
اکنکار به‌طور رسمی‌ در 22 اکتبر 1965 در سان‌دیاگو کالیفرنیا به‌ صورت‌ یک‌ سازمان‌ غیرانتفاعی‌ تأسیس‌ شد.
در سال‌ 1971 پال‌ توئیچل‌ درگذشت‌. داروین‌ گراس‌ (Darwin Grass) بــه‌ عـنــوان‌ نهصد و هفتاد و دومین‌ استاد اک‌ جانشین‌ او شد.
پال‌ توئیچل‌ در زمان‌ حیات‌ بیش‌ از شصت عنوان‌ کتاب‌ نوشت‌ و افراد زیادی‌ را به‌ دین‌ اکنکار درآورد.
گراس‌ باعث‌ نزاع‌های‌ زیادی‌ درباره‌ اکنکار شد؛ چراکه‌ بسیاری‌ از طرفداران‌ این‌ آیین،‌ وی‌ را ‌ـ‌با این‌که‌ از سوی‌ هیئتی‌ از اعضای‌ اکنکار، از جمله‌ همسر پال‌ توئیچل‌ به‌ این‌ سمت‌ انتخاب‌ شده‌ بـود‌‌ـ شـایسـته‌ جانشینی‌ استاد پیشین‌ نمی‌دانستند.
سرانجام‌ گراس‌ تمامی‌ اختیارات‌ و مسئولیت‌هایش‌ را که‌ به‌ استاد زنده‌ اک‌ مربوط‌ می‌شد، از دست‌ داد و هارولد کلمپ‌ به‌ عنوان‌ نهصد و هفتاد و سومین‌ استاد زنده‌ اک‌ جانشین‌ وی‌ شد
. ‌‌
اکنکار در زمان‌ انقلاب‌ فرهنگی‌ در دهه‌ 1960، زمانی‌ که‌ فرهنگ‌ جدید، مشوق‌ حکمت‌ رازورانه‌ باستانی‌ شد، پدید آمد. اکنکار از ریشه‌های‌ قــوی‌ تــاریـخی‌ برخوردار است‌. آن‌چه‌ پال‌ تـوئـیـچـل‌ انجام‌ داد، روزآمد کردن تعالیم‌ باستانی‌ با توجه‌ به‌ جهان‌ جدید بود. دانشمندان‌ معتقدند که‌ اکنکار صورت‌بندی‌ جدیدی‌ از عــقـــایـــد و اعــمـــال‌ بـــاســتـــانـــی‌ ســنــت‌ راداسوامی‌ (Radhasoami) با واژه‌ جدید اک‌ (Ech) است‌. این‌ ترکیب‌ جالب‌ حکمت‌ بـاسـتـانـی‌ و واژه‌پـردازی‌ جـدیـد، مـا را به‌ مقایسه‌ اکنکار با حکمت‌ الهی‌ (Theosophy) مادام‌ بلاواتسکی‌ (Blavatsky) فرامی‌خواند
[quote='rain_rainy71']
معرفی
هارولد کلمپ» عضو نیروی هوایی ایالت متحده آمریکا شاگرد سری پال توئیچل بوده که امروزه استاد حق در قید حیات در طریقه اکن کار بشمار می آید . کتاب مقدس این فرقه « شریعت کی سوگمات » نام دارد و مکتب یاد شده نیز به « فرقه ی دانش باستانی سفر روح » اشتهار یافته است . پیروان این مکتب مدعی اند که از طریق رویا بینی ، خود را تا مقام « همکار خداوند » ارتقا میدهند«.
[/quote]
ممنون از توضیحتون
:-)
معرفی
هارولد کلمپ» عضو نیروی هوایی ایالت متحده آمریکا شاگرد سری پال توئیچل بوده که امروزه استاد حق در قید حیات در طریقه اکن کار بشمار می آید . کتاب مقدس این فرقه « شریعت کی سوگمات » نام دارد و مکتب یاد شده نیز به « فرقه ی دانش باستانی سفر روح » اشتهار یافته است . پیروان این مکتب مدعی اند که از طریق رویا بینی ، خود را تا مقام « همکار خداوند » ارتقا میدهند«.
:-)
ممنونم8-)8-)
بسیار جالب دیدم البته مروری اجمالی کردم تا بخوانم ، گرچه ار این کتابها زیاد خوندم.
[quote='judass']
انرژی الهی[/quote]
:D
PDF
929 کیلوبایت
قوانین خرد
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک