رسته‌ها
سگهای جنگ
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 32 رای
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 32 رای
✔️ این کتاب در موردچند سرباز مزدور اروپایی است که از طرف یک شرکت معدنی و بالاخص رئیس ثروتمند آن استخدام میشوند تا با طرح حمله ای ضربتی و اجرایی کردن آن زمینه سقوط دولت جابر حاکم را فراهم سازند و در عوض شخص دست نشانده مورد نظر شرکت معدنی مورد نظر (مانکان) را به جانشینی رئیس جمهور مخلوع در آورند ولی نمیدانند که رئیس سربازان مزدور( کارلو آلفرد توماس شانون) خود نقشه دیگری برای این کشور ساحلی آفریقایی طرح ریزی کرده است.

شروع داستان:
آن شب بر فراز باند علفی فرودگاه نه ستاره ای می درخشید و نه ماهی پدیدار بود ـ تنها تاریکی آفریقای غربی بود که همچون مخمل گرم و مرطوبی گروه های پراکنده را در خود می پیچید. پوشش ابری بر روی نوک درختان بومی محل گسترده بود و مردانی که انتظار می کشیدند، دعا می کردند که ابرها مدتی دیگر باقی بمانند تا آنان را از دید بمب افکن ها مستور بدارند. در انتهای باند فرود هواپیمای کهنه و از هم پاشیده دی سی - 4 که تازه نشسته بود، با راهنمائی چراغهای کنار باند - که فقط در پانزده ثانیه ،خر نزدیک شدن هواپیما برای نشستن روشن شده بودند - چرخید و سرفه کنان راهش را کورکورانه بسمت کلبه های پوشیده از شاخه های نخل پیمود. یک هواپیمای شکاری شبانه میگ 17 فدرال - که احتمالا بوسیله یکی از شش خلبان آلمان شرقی هدایت می گردید که جانشین خلبانان مصری که از پرواز در شب وحشت داشتند، شده بود _ در آسمان ناله ای کرده به سمت مغرب رفت ...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
soheil star61
آپلود شده توسط: soheil star61
۱۳۹۱/۱۲/۲۳
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
653
فرمت:
MP3, PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی سگهای جنگ

تعداد دیدگاه‌ها:
6
این رمان رو از یک سایت دیگه دانلود کردم و در رمان «ثریا در اغما» به نام آن برخورده بودم. داستان درباره‌ی یک شرکت بزرگ معدنی بریتانیایی است که برای عقد یک قرارداد بی دردسر با کشور آفریقایی «زانگارو» در پی کودتا در آن کشورست و از رمان ۶۵۰ صفحه‌ای چیزی حدود ۵۰۰ صفحه صرف بیان تمام ریزه‌کاری‌های این کودتای کاپیتالیستی می‌شود. خواننده با خواندن این رمان می‌تونه در صورت نیاز تبدیل به یک خلافکار خوب و آینده‌نگر بشه. فورسایت همچنین با نشان دادن سازوکار بانک‌های سوییس و لوکزامبورگ و خیلی مسایل دیگر به خوبی از سازوکار اقتصادی کاپیتالیستی پرده برمی‌دارد، سازوکاری که نشان می‌دهد سرمایه‌داران چه پناه قانونی‌ای دارند که بدان‌ها اجازه می‌دهد هر قانون دیگری را دور بزنند و سیاست را برده‌ی اقتصاد کنند. پایان بندی‌اش هم معرکه و غیرقابل پیش‌بینی! متاسفانه ترجمه‌ی کتاب ضعیف است و ضمنا چند صفحه‌ی اول کتاب، خواننده را به حهان رمان پرتاب نمی‌کند. باید چیزی حدود ۴۰-۳۰ صفحه صبر به خرج بدید.
کتاب افغان که یکی از جدید ترین اثر های ایشون محسوب میشه رو توصیه میکنیم بخانید
فوق العاده است. به همه دوستان توصیه میشود.
یادش بخیر ۱۵سال پیش خوندمش و ففط میتونم بگم عالییییه.مرسی
"پرونده اودسا" و "روز شعال" همراه با "سازش چهارم"، بهترین و موفقترین رمانهای فورسایت هستند که هرگز نتوانست موفقیت آن رمانها را تکرار کند.
نمی توانیم فورسایت را با توجه به مجموعه آثارش جزء بزرگترین نویسندگان جهان دانست ولی هر گاه بخواهیم آثاری را که به استثمار به عنوان پیرنگ و تم اصلی خود نگاه کرده اند را در ادبیات جهان جدا کنیم سگ های جنگ به ویژ ه به خاطر وجه استعاری ای که دارد جزء بهترین هاست. خواندن این اثر برای تمام کسانی که می خواهند با موضوعات استثمار یا جنگ یا حتی شکلی از رمان تاریخی دست به قلم ببرند و بنویسند بسیار مفید است . جای این اثر در بین کار های دیگر فورسایت در سایت خالی بود. بی شک این بهترین کار فورسایت و یک سر و گردن بالاتر از کارهای دیگر اوست.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file