رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
کارما (تناسخ)
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 51 رای
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 51 رای
این نوشتار متضمن فنونی است برای درک حالات مدیتیشن، و جست و جو در چرخه‌ی زندگی، که به زعم نگارنده از آن طریق بتوان اندیشه‌ها و اعمال منفی خود را آزاد کرد و اعتقاداتی که سبب عقب نگه داشتن انسان می‌شود را تغییر داد. هم چنین در کتاب تمریناتی برای تغییر در زندگی آورده شده است.

بر اساس قانون کارما (Karman) به معناى کردار، آدمى نتیجه اعمال خود را در دوره هاى بازگشت مجدد خود در این جهان مى بیند. کسانى که کار نیک انجام داده اند، در مرحله بعد زندگى مرفه و خوشى دارند و آنان که کار بد مى کنند، در بازگشت با بینوایى و بدبختى دست به گریبان خواهند بود و چه بسا به شکل حیوان بازگشت کنند. به عقیده برخی تناسخیان، بازگشت انسان ها ممکن است به یکی از چهار صورت زیر باشد که تصادفا به ترتیب الفبا از جمادات تا انسان ها را شامل می شود:

1 ـ رسخ، یعنی حلول شخص متوفی در جمادات
2 ـ فسخ، یعنی حلول شخص متوفی در نباتات
3 ـ مسخ، یعنی حلول شخص متوفی در حیوانات
4 ـ نسخ، یعنی حلول شخص متوفی در انسان ها (تناسخ).

سمسارا (Samsara) به معناى تناسخ در بسیارى از ادیان و مذاهب جهان (حتى نزد برخى فرقه هاى انحرافى جهان اسلام ) با عناوین گوناگون وجود داشته و دارد،اما این عقیده در آیین هندو از اهمیت بیشترى برخوردار است. هندوان معتقدند آدمى همواره در گردونه تناسخ و تولدهاى مکرر در جهان پر رنج گرفتار است.تنها راه رهایى انسان از گردونه تناسخ و تولدهاى مکرر در جهان پر درد و بلا پیوستن به نیروانا (Nirvana) است. این کلمه در لغت به خاموشى و آرامش و در اصطلاح به فناى فى الله دلالت مى کند.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
sarsan
آپلود شده توسط: sarsan
۱۳۹۱/۰۹/۲۵
اطلاعات نسخه الکترونیکی

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی کارما (تناسخ)

تعداد دیدگاه‌ها:
10
کاش در مورد چیزهایی که اطلاعاتی در موردشان نداریم، حداقل موضع شک و تردید اتخاذ کنیم، به عقیده ی خیلی از ما انسان ها چیزهایی که لمس می کنیم، با چشمهای مادی خود میبینیم، پس وجود دارند. ولی این طرز فکر اشتباه است، ماورا بسیار وسیع تر و گسترده تر از دنیای مادی است، و تاثیرات بسیار زیادی هم بر دنیای مادی می گذارد، در این دنیا هر چیزی ممکن است. با تشکر
تناسخ تناسخ زان سبب کفر است و باطل که از آن تنگ چشمی آید حاصل. تنگ نظری آنان بدین سبب است که خدا را عوالم بی پایانی است وتنگ چشمی لست که تصور کنند خدا را تنها دو عالم است و مرتب کسانی را از آن به این و از این به آن عالم می فرستد. اصطلاح دیگری است که آن را تناسخ برزخی گویند ،بدین معنی که آدمی پس از مرگ ،در عوالمی پیش از قیامت به صورتهای متناسب با اعمال و رفتار های دنیویش ظاهر خواهد شد. بقول مولانا ای دریده ،پوستین یوسفان گر بدرد ،گرگت، آن از خویش دان در مورد تناسخ به شرح اشارات ابن سینا ،،از خواجه طوسی مراجعه شود.
باسلام نسخ و. مسخ. و رسخ وفسخ ، این مراتب تصور و خیال نیست،بلکه به راستی بعضی از انسان ها از صورت انسانی پاک و شریف به صورت انسانی دیو صفت میشوند وچه بسیار در عین حفظ صورت انسانی به حیوان ،،سبع،،و درنده بدل میگردندو گاهی نیز به پرندگان خوش آواز و خوش آب ورنگ که تجسم فرشتگانند بدل میشوند،بعضی،، گیاه ،،میشوند وتنها به رشد جسمانی اکتفا میکنند و بعضی،، سنگ و کلوخ،،میشوند و گلخواری میکنند واینها همه رمز تغییرات ،،،درونی انسان،،،است. بقول ابوسعید گاهی چو ملایکم سر بندگی است گه چون حیوان ،به خواب و خور زندگی است گاهی چو بهایم سر درندگی است سبحان الله،این چه پراکندگی است. زندگی انسان ها آکنده از آیات روشن ناسخ ومنسوخ است وانتظار می رود که آدمیان نیز مانند پروردگارشان هر آیه که ،،نسخ،، کنند حکمی بهتر یا حداقل مانند آن بیاورند.اما چه بسیار می بینیم که انسان ها آیات روشن ،،فطرت،،خویش را ،،نسخ،، میکنند وآیات شیطانی به جای آن می نهند. «از۳۶۵ روز با قرآن»استاد قمشه ای.
چگونه باور کنم ک من یک نفرم !!!! در وجود من تناسخی ست از روح یک زن... و فسخی ست از روح سبز و زرد یک آفتابگردان...
[quote='ramin12345'] سر کاری بدبخت خدا وقتی مردی مردی نه تناسخی در کار هست نه برزخی و جهنم و بهشتی... تموم میشه مثل اینکه به یک خواب ابدی می ری...[/quote] . . . . انسان ها دو گروه هستن یا روح گرا ک بدن رو قبول ندارن و یا بدن گرا ک فک میکنن با از بین رفتن بدن همه چی تموم میشه- شما فکر میکنم نوع دومش باشی-شما اگه تجربه خارج کردن روح از این بدنت رو داشتی مطمئنا همچین حرفی رو نمیزدی . . . بعدش شما ی جور مطمئن این نظرتون رو گفتید ک خدایی نکرده انگار چند باری تجریه مرگ داشتید (شایدم داشتی کسی چ میدونه):stupid:
حضرت محمد رو ب عنوان امین یعنی راستگو ترین فرد میشناختن ک گفته روح بعد از مرگ ب برزخ میره.
سر کاری بدبخت خدا وقتی مردی مردی نه تناسخی در کار هست نه برزخی و جهنم و بهشتی... تموم میشه مثل اینکه به یک خواب ابدی می ری...
من بهش اعتقاد دارم در غیر این صورت انسان به کمال نمی رسه
حضرت محمد رو ب عنوان امین یعنی راستگو ترین فرد میشناختن ک گفته روح بعد از مرگ ب برزخ میره.:-( . . افراد بزرگی ک با دلیل مثل افلاطون-ارسطو-اوشو (و خیلی ها ک هنوز زنده هستن میتونن تولد هایه قببلیشون رو به یاد بیارن) . . . نظریه تناسخ رو ب دیدگاه خودشون ثابت کردن ک روح بعد از مرگ ب دنیا باز میگرده:-( . . . ب نظرم هیچ کدوم درست نمیتونن گفته باشن(!) . . ی عامل مرموزی هممونو داره بازی میده(پیامبر رو یک جور انسان هایه عادی رو یک جور):-(
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file