رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
کلام جدید
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 22 رای
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 22 رای
عبدالحسین خسروپناه در بهمن ماه 1345 شمسی مصادف با شب بیست و هفتم ماه مبارک رمضان در شهرستان دزفول، چشم به جهان طبیعت گشود. دروس حوزوی را در کنار دروس متوسطه (رشته تجربی) در سال 1362 آغاز کرد و به مدت شش سال در سال 1368شمسی در مقطع سطح سوم حوزه علمیه فارغ‌ التحصیل شد.
وی در سال 1368 دروس خارج فقه و اصول را در حوزه علمیه قم آغاز کرد و دوازده سال از محضر استادانی همچون حضرات: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله العظمی فاضل لنکرانى، آیت الله العظمی جعفر سبحانی، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در حوزة علمیه قم، بهره برد. تحصیل دروس تخصصى کلام اسلامى را در کنار دروس خارج فقه و اصول در سال 1370 شمسی آغاز کرده و در سال 1374 در مقطع دکتراى کلام اسلامى با رتبه اول از مؤسسه امام صادق (علیه‌السلام) فارغ التحصیل شد و پایان نامه خود را با عنوان انتظارات بشر از دین به اتمام رساند.
تحصیل تفسیر قرآن و فلسفه و عرفان و بهره‌مندی از محضر استادانی همچون، آیت‌الله حسن‏زاده آملی، آیت‌الله جوادى آملی،آیت‌الله تدین‏نژاد، آیت‌الله مصباح یزدی، آیت‌الله سبحانى و آیت‌الله انصارى شیرازى، یکی دیگر از بخش‌های تحصیلی‌ او به شمار می‌آید که از سال 1364شمسی تا سال 1385 ادامه داشته است.
ایشان از سال 1370 شمسی در کنار تحصیل به فعالیت پژوهشى فردی و جمعی اشتغال ورزیده و مدیریت‌های پژوهشی و اجرایی خُرد و کلان داشته است.
از کارهای ممتاز ایشان، زمینه تدریس دروس حوزوی و دانشگاهی از سال 1362 شمسی در کنار تحصیل بوده است که تا کنون در مدارس علمیه دزفول و قم و مؤسسه امام صادق و مؤسسه امام خمینی و جامعه الزهراء به تدریس ادبیات، فقه، اصول، فلسفه و کلام اشتغال علمی داشته و نیز از سال 1365 در تربیت معلم دزفول و دانشگاه‌هاى شهید چمران اهواز، شهید بهشتى و علوم پزشکی شهید بهشتی، علامه طباطبایی، تربیت مدرس، دانشگاه تهران، دانشگاه علوم اسلامى رضوى مشهد، دانشگاه فردوسی مشهد و مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران به تدریس دروس فلسفى و کلامى پرداخته است و توانسته همه کتاب‌های متعارف حوزه علمیه، از جامع‌المقدمات تا کفایه و همچنین از بدایه الحکمه تا الشواهد الربوبیه و اسفار اربعه را در حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌های کشور تدریس کند.
وی هم اکنون رئیس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه است.

کتاب حاضر از کتابهای بسیار مهم ایشان است،و به مسائل و شبهات نوظهوری که امروزه در باب دین و خدا رایج است می پردازد که از جمله مطالب آن:

هرمنوتیک،نقش عقل در دین،تئوری قبض و بسط تئوریک شریعت سروش،بشری بودن معرفت دین،پلورالیسم و کثرت گرایی دینی،سکولاریسم و اومانیسم،پراگماتیسم و کارکرد گرایی دینی،بررسی کارکردهای دین برای انسان امروز،سیر و سلوک عرفانی،تعارض علم و دین،نظریه ی داروین،رابطه ی اخلاق و دین و مسائل دیگر می پردازد.

این کتاب با وجود اینکه فلسفی و کلامی است تا به حال سه بار به چاپ رسیده است.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
poorfar
poorfar
1391/09/13

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی کلام جدید

تعداد دیدگاه‌ها:
1
امشب مناظره خسرو پناه و زیبا کلام از برنامه زاویه شبکه 4 در مورد روشنفکری ایرانی پخش می شود فکر کنم جالب باشد!:D
آقا خسرو پناه هم خوب زیراب اعوانی را زدند و بر کرسی موسسه فلسفه تکیه زده اند!!!:D
کلام جدید
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک