با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

مدار صفر درجه - جلد 1

نویسنده:
رمان مدار صفر درجه نوشته احمد محمود است که دارای سبک رئالیسم اجتماعی می باشد و روایتگر وقایع قبل از انقلاب اسلامی بین سال های 32 تا 57 در شهر اهواز است. در این کتاب با زندگی پر فراز و نشیب جنوبی ها آشنا می شویم. از ویژگی های این رمان نقش پررنگ زنان در روند داستان است و با کمی تعمق متوجه می شویم که افکار ترقی خواهانه زنانی مثل مائده و آفاق در نبرد با مرد سالاری در جامعه سنتی در حال پیروز شدن است. نویسنده به خوبی توانسته شخصیت ها را توصیف کند مواضع فکری شخصیت های داستان و عکس العملشان در مواقع خاص توسط نویسنده موشکافی شده. مدار صفر درجه از نظر دیالوگ در سطح بالایی از داستان نویسی است، دیالوگ محور بودن اثر به آن ریتم تندی می بخشد. شخصیت ها کاملا رئالیستی پرداخت شده اند طوری که انگار نویسنده همانند یک دوربین حوادث را ثبت کرده است. هر شخصیت نماینده گروهی از مردم است به عنوان مثال حاج آقا عطار نماینده طیف بازاریانی است که بر مبنای منافع خود جهت گیری سیاسی پیدا می کنند و یا مش نوذر نموداری است از افرادی که اعتقادات محکم و پا بر جایی دارند ولی ظرفیت و توان مقاومت در عرصه های مبارزه ی اجتماعی را ندارند و ... این کتاب یکی از برترین و حجیم ترین آثار احمد محمود می باشد و رمانی ارزشمند در زمینه ی شناخت احساسات و افکار مردم در دوران نزدیک به انقلاب اسلامی ایران است و وقایع آن زمان است که توسط انتشارات معین به چاپ رسیده است.

» کتابناکهای مرتبط:
مدار صفر درجه - جلد 2
مدار صفر درجه - جلد 3
پاییز را فراموش نکن

نسخه ها
4.8 / 5
با 37 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 7
۱۳۹۱/۱۰/۲۴


پاسخنگارش دیدگاه
rasoulaaa
Member
واقعا نویسنده ای بی نظیر بود... حیف که زود رفتند و کتاب های ماندگار دیگری خلق نکردند... اگه کتاب های مرحوم محمود رو با دیگر نویسنده های ایرامی مقایسه کنید پی به قلم جادویی محمود میبرید..
نقل قول  
حیف از احمد محمود . به امید روزی که با این نویسنده بزرگ در خور شان و مقام و جایگاهش برخورد بشه.
نقل قول  
amizareza
Member
با کتابهای احمد محمود (یادش گرامی باد) از سال 56 آشنا شدم و اولین کتاب هم رمان معروف همسایه ها بود و بعد هم داستان یک شهر و با خواندن این 2 کتاب هنوز که هنوز است وقتی به اهواز یا بندر لنگه میروم یادش میکنم. بعد هم رمانهای دیگرش را خریدم و خواندم و هرکتابش برایم حالتی داشت تا اینکه در نارمک که زندگی میکردم روزی او را دیدم و باز چندین بار و هر بار فقط نگاهش میکردم و از اینکه نکند مزاحمش باشم به او نزدیک نمیشدم تا اینکه یکروز دل به دریا زدم و چند دقیقه ای با او همراه شدم و گپی کوتاه با او داشتم و یادگاری برایم ماند از وجود خوبش. نمیدانم چرا کتاب "از دیار آشنا" تجدید چاپ نمیشود و این تنها کتابیست که من ندارم. البته سال 69 بود که خریدم و خواندم و دوستی گرفت که بخواند و دیگر ندیدمش.
نقل قول  
saeed-sh
Member
کتاب بسیار زیبایی است. کتابی با نگرش واقع گرایانه به انقلاب سال 57.و در اصل برای کسانی که در آن سالها یا به دنیا نیامده بودند یا خیلی کوچک بودند. تا آنجا که به خاطر دارم داستان از سال 1349 شروع میشود و تا 22 بهمن 57 ادامه دارد. بر خلاف سایر کتابهای آقای محمود این کتاب شخصیت اصلی و محوری ندارد و به نوعی داستان اجتماع است و به همین دلیل بار اصلی داستان بر دوش مکالمات و محاوره های مردم است که احمد محمود با مهارت خاصی از عهده آن بر آمده. بطوری که خواننده اصلا از خواندن کتاب احساس کسالت و خستگی نمی کند. هر جند شخصا دوست داشتم نسخه الکترنیک آن را هم داشته باشم ولی دیدن عنوان کتاب باعث شد تا تصمیم بگیرم به کتابخانه ام مراجعه کنم و بعد از سالیان طولانی شروع به خواندن دوباره آن بکنم. خواندن این کتاب را به همه دوستانی که به مسائل انقلاب 57 علاقمند هستند توصیه میکنم.
نقل قول  
bmwbmwbmw2
Member
چند ساعت هم از قرار گرفتن این کتاب توی سایت قرار نگرفته ؟؟؟؟
نقل قول  
arminjoon
Member
اگه ما 4 تا کامنت بذاریم سریع حذف میشه به بهانه فشار به سرور کتابناک اون وقت....
نقل قول  
hahooo
Member
ای دیر به دست آمده بس زود برفتی...
تا خواستیم دانلود کنیم کتاب در رفت
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You