Hiweb-->

راهنمای کار، اقامت و تحصیل در کشور کانادا

راهنمای کار، اقامت و تحصیل در کشور کانادا


در این کتاب، شما با کشور کانادا آشنا شده و در صورتی که قصد اقامت ، کار یا تحصیل در این کشور را داشته باشید، میتواند راهنمای خوب و نسبتا کاملی برای شما باشد. از آنجاییکه وظیفه رسیدگی و نظارت برحوزه آموزش درکشور کانادا به طور کاملدرحوزه اختیارات ایالات و قلمروهای کشور قرار دارد از این روی هیچگونه نظامآموزشی فدرالی در این کشور وجود ندارد.به دیگر سخن نوعی تعهد ملی نسبت بهحوزه آموزش دراین کشور به چشم خورده و آموزش پایه برای کلیه شهروندانکانادایی آزاد و رایگان می باشد. البته در این میان هر ایالت با وجود تشایهدر اغلب زمینه ها با سایر ایالات،علائق منطقه ای خاص خود را نیزدنبالمینماید.
درحوزه آموزش عالی، موسسات به دو دسته کالج های ایالتی و دانشگاهها تقسیم میگردند. درکشور کانادا تفاوتهای عمده ای میان نظام آموزشی ایالاتمختلف مشهود میباشد. به نحویکه درکشور کانادا برخلاف سایر کشورها کهکلاس۴ دبیرستان آخرین سال تحصیلی مقطع متوسطه محسوب میگردد؛ در کشورکانادابر اساس قوانین خاص ایالتی هرایالت پایان مقطع متوسطه در ایالات مختلف ازسال ۱۱تا ۱۳ادامه می یابد. آموزش عالی
در کشور کانادا از طریق موسسات آموزش عالی تحت عناوین ذیل به دانشجویان ارائه میگردد :
۱ – دانشگاه های ایالتی
۲ – دانشکده های ایالتی
۳ – کالج های ایالتی
۴ – کالج های کاربردی
۵ -موسسات غیررسمی فنی و حرفه ای
از آنجایی که اغلب دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور کانادا به صورتگسترده از محل بودجه ملی تأمین اعتبار میگردند از این روی دانشجویان خارجی قادر خواهند بود با پرداخت شهریه ناچیز از دوره های آموزش عالی پیشرفته برخوردار گردند. در دانشگاهها حیطه وسیعی ازدوره های آموزشی و مدارک علمیمتنوع من جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و گواهینامه فنی وحرفه ای ارائه میگردد. در نظام آموزشی کشور کانادا سعی بر این است که دانش آموزان به روشهای مختلف در مدارس دولتی تحصیل نمایند بطوریکه در برخی موارد مطابق بانیاز دانش آموزان برنامه های آموزشی جداگانه ای پیش بینی شده ( سیستم جداسازی ) و یا از برنامه های عادی آموزشی برخوردار میگردند.( سیستم تلفیق )
حق تکثیر: آزاد

» کتابناکهای مرتبط:
روش تحقیق علمی
آمادگی برای المپیاد ریاضی
برنامه ریزی و مطالعه برای کنکور ، آنچه هر دانش آموز باید بداند

نسخه ها
ZIP
حجم: 383 کیلوبایت
دریافت ها:
تعداد صفحات: ?
4.7 / 5
با 6 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 3
۱۳۹۱/۰۵/۲۱


پاسخنگارش دیدگاه
persica1400
Member
اگر دوستی نوشتاری درباره ی گام های دریافت شهروندی ایالات متحده نشان دارد سپاسگزار می شوم راه نمایی فرماید
نقل قول  
نقل قول از aadk920:
Thank you my dear friend.I need that information.


بله، فهیم می گوید: شما از دوستتان تشکر کرده‌اید، فرنگی‌ها موقع حرف زدن با کسی که مثلا لطفی در حقشان کرده کلمه‌ی «مای فرند» به کار می‌برند! البته این را هم فهیم می گوید. ما با این کوره سوادمان، پارسی هم به زور می‌خوانیم اما ماشاءالله فهیم، رفت و سر حوصله چندتا زبان اجنبی یاد گرفت من جمله انگلیسی و چینی؛ می‌گوید " می‌خواهم با هر خری که از خارج آمد همکلام شوم!.
نقل قول  
aadk920
Member
Thank you my dear friend.
I need that information.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You