Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

مفاهیم پایه تجارت الکترونیک

مفاهیم پایه تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک فرایند خرید، فروش یا تبادل محصولات، خدمات و اطلاعات از طریق شبکه‌های کامپیوتری و اینترنت است. در مدت کوتاهی که از آغاز عمر تجارت الکترونیک در جهان معاصر میگذرد، این فعالیت رشد بی سابقه‌ای را در کشورهای پیشرفته داشته‌است و پیش بینی می‌شود در آینده نزدیک با سرعت شگفت انگیزی در سطح جهان توسعه یابد. بر اساس آمار محاسبه شده موسسات معتبر اقتصادی نیز پیش بینی شده‌ است که گستره این فعالیت تا سال ۲۰۱۰ به طور متوسط ۵۴ الی ۷۱ درصد رشد خواهد کرد که نشان دهنده شتاب دار بودن حرکت آن است. تجارت الکترونیک در ایران بسیار نوپا و در مراحل اولیه است . اما اهمیت فناوری اطلاعات باعث شده تا تدوین و اجرای قوانین و لوایح مورد نیاز در این عرصه همواره مد نظر مسئولان ایران باشد . اما به‌نظر می‌رسد با وجود برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی متعدد هنوز میزان آگاهی افراد و تجار کشور از نحوه استفاده از امکانات موجود برای تجارت الکترونیک کم است . از سوی دیگر نبود شناخت از میزان امنیت موجود در شبکه داخلی و جهانی باعث شده است که اطمینان لازم وجود نداشته باشد

حق تکثیر: آزاد

» کتابناکهای مرتبط:
تجارت الکترونیک از ابتدا تا انتها
اقتصاد
اقتصاد ایران در قرن نوزدهم

آگهی
نسخه ها
ZIP
حجم: 763 کیلوبایت
دریافت ها: 1747
تعداد صفحات: ?
4.2 / 5
با 13 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۱/۰۸/۱۷


پاسخنگارش دیدگاه
من دو نظر زیر این کتاب گذاشتم حتما خیلی خیلی بی ربط بوده اند که حذفشان کردید. مگر نمی دانید ملا نیاز مند تائید و تحسین است، با این کارها می ترکد بنده ی خدا.

تجارت الکترونیک در ایران طی سالهای اخیر رشد زیادی داشته است، متصدی امور ماهواره ای که پایه ی تجارت الکترونیک است شرکت پرداخت الکترونیک سامان، از شرکتهای وابسته به بانک سامان است، کلیه خدمات ماهواره ای ایران اعم از بانکها و تجهیزات مخابراتی و جی پی اس به این شرکت محول شده است.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You