رسته‌ها

کتاب زمان - کتاب 6 - ویژه نیچه

کتاب زمان - کتاب 6 - ویژه نیچه
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 27 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 27 رای
ویژه "نیچه"
اولین شماره کتاب زمان که پس از انقلاب و در سال 1363 به چاپ رسیده، به نیچه اختصاص دارد و زیر نظر عبدالحسین آل رسول(مدیر انتشارات زمان) منتشر شده است. آل رسول در یادداشت ابتدایی این دفتر تنظیم این ویژه نامه را انتشار کتاب "قدرت سیاسی" نوشتۀ ژان ویلیان لاپیر به ترجمۀ دکتر بزرگ نادرزاد اعلام کرده و بشارت از انتشار شماره بعد "ویژه یاشار کمال" به مناسب چاپ اولین جلد از مجموعه رمان سه جلدی "آن سوی کوهستان" از سوی انتشارات زمان می دهد. نویسنده ای که اولین بار با چاپ زمان "اینجه ممد" توسط کتاب زمان به فارسی زبانان معرفی شد.
این شماره با نقل قولی از مقدمۀ کتاب "اراده معطوف به قدرت" ترجمۀ دکتر محمدباقر هوشیار با عنوان "نیچه بت شکن" آغاز می شود. از دیگر مطالب این دفتر "زندگانی نیچه" ستاره هومن، فهرست آثار نیچه، "اندیشه های نیچه" ستاره هومن، "فلسفۀ نیچه" ستاره هومن، "حجت موجه خردمندی اروپا" نوشتۀ دکتر رضا داوری، "غربی ترین متفکر غربی" پاره ای کتاب "آسیا در برابر غرب" تالیف داریوش شایگان، "درباره انسان والاتر" نقل از کتاب "چنین گفت زرتشت" ترجمۀ داریوش آشوری، "آزمایشی در دیگرگونی ارزش همۀ ارزش ها" نقل از کتاب "اراده معطوف به قدرت" ترجمۀ دکتر محمدباقر هوشیار، "ضرب کلام" نقل از کتالب "فراسوی نیک و بد" ترجمۀ داریوش آشوری، "درس اخلاق برای روانشناسان" نقل از کتاب ناریکخانۀ ایدئولوژیگ ترجمۀ ستاره هومن، "گناه" نقل از کتاب "دجال" ترجمۀ عبدالعلی دستغیب، "بونده و نبونده" نقل از کتاب "حکمت در دوران شکوفایی فکر یونانیان" ترجمۀ کامبیز گوتن، گزین گویه هایی از نیچه به ترجم، ابوالحسن نجفی، "سیمای نیچه" از نامۀ سالومه در کتاب "نیچه اثر کارل یاسپرس به ترجمۀ عبدالحسین آل رسول، "برانگیزندۀ بزرگ" نوشته جانکو لاورین ترجمۀ ال رسول است. دفتر ششم با فهرست کتاب های از نیچه و دربارۀ وی به زبان فارسی پایان می یابد. این دفتر به قیمت 50 ریال عرضه شده است.

با تشکر از "امیر عزتی" عزیز
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
miran2009
آپلود شده توسط: miran2009
۱۳۹۱/۰۵/۱۷
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
52
فرمت:
PDF
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی کتاب زمان - کتاب 6 - ویژه نیچه

تعداد دیدگاه‌ها:
2
در مذهب نیچه اخلاق نسبی است اگر تبار والا داشته باشی انسان بزرگی هستی و الا برو ای گوسفند (رمله)!! (?) فلسفه دیگر نه تفکر در مورد متا فیزیک ونه راهگشای علم و حتی نه قسمتی علم قدیم که ازآن علوم جدید جدا شده است و حالا ب درد نمیخورد بلکه تجربه های انسانی وبسی انسانی فلاسفه از زندگیشان بوده است! مردان برای ابر مرد آفریده میشوند نه اینکه خود ابر مرد شوند! زنان که دیگر حسابشان معلوم است! به طوری که توجیه انقلاب فرانسه در این مذهب نه آرمان های آزادی خواهانه است بلکه ظهور ناپلئون است!!!!!!!!!!!
خیلی کتاب خوبیه نیچه رو خیلی خوب معرفی می کنه من که خونده بودمش خیلی خوشم اومد
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file