رسته‌ها
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 73 رای

اسرار کودتای 28 مرداد

.
شرح عملیات چکمه (آجکس)
از خاطرات سی.ام. وودهاس یک مقام بلند پایه انگلیسی


خواندن شرح ماجرای یک سلسله عملیات جاسوسی و حکومت براندازی هیچ وقت خالی از هیجان و کنجکاوی نیست.اما علاوه بر ان که شرح این ماجرا برای یک خواننده ایرانی داستانی است غم انگیز،اهمیت واقعی موضوع در کشف اسرار پلیسی و جزئیات عملیاتی آن «که یقینا با ظرافتی حرفه ای حفظ شده» نمیباشد :اهمیت این سند در افشای مسائل عمده تری است که از لابه لای خطوط ان ظاهر می شود :نقش نفت و کارتل های نفتی در تعیین سیاسیت خارجی انگلیس و امریکا ،استقلال نسبی سازمان های جاسوسی این دو کشور در تعیین سیاست دولتهای متبوعه ی خویش ،تدبیر دولت انگلیس برای برانگیختن آمریکا علیه حکومت ملی مصدق ،و …

حق تکثیر :
ت‍ه‍ران‌: نشر راه‍ن‍م‍ا.۱۳۶۸
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
آپلود شده توسط: khar tu khar
۱۳۹۱/۱۰/۰۶
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
147
فرمت:
PDF
حق نشر:
راهنما
ویرایش

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی اسرار کودتای 28 مرداد

تعداد دیدگاه‌ها:
6
ملی گرایان در دوره دکتر مصدق در نظر داشتند چهره پادشاهانی چون کورش و داریوش را بر اسکناسهای کشور چاپ کنند البته پادشاهانی که موجب عظمت ایران زمین بودند نه پادشاهانی که با کودتا بر علیه دولتی مردمی با کمک اجانب بر تخت پادشاهی تکیه زدند. مجسمه پادشاهان چون کورش و داریوش و مهرداد اشکانی و نادرشاه و یعقوب لیث صفاری باید در میادین شهرهای ایران زمین قرار بگیرد.
سی.ام.وودهاوس در کتاب عملیات چکمه (منبع دست اول از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۲۳) اذعان می کند ایرانیان در رویا و خیال زندگی می کنند نمونه بارز این طرز زندگی را می شود در امکان عمومی مشاهده کرد. مجسمه شاعرانی مانند فردوسی و حافظ و فردوسی به جای مجسمه شاهان و سرداران.
سی.ام.وودهاوس جاسوس بریتانیا در عملیات چکمه بود.
نقل قول:
آیا این کتاب حقیقی است یا رمان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


رمان!!!
درود
آیا این کتاب حقیقی است یا رمان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل