رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 110 رای

سفر به انتهای شب

✔️ سفر به انتهای شب، داستان جوانی است که هستی اش را بر سر مخالفت با اخلاق ریاکارانه ی جامعه بورژوازی، به قمار میگذارد. موقعیت دوگانه ی این شخصیت، کمک میکند تا نویسنده هر چه بهتر تناقضات جامعه ی مدرن را برملا کند.
در تاریخ ادبیات نویسنده هایی هستند که زبان و ادبیات کشور و فرهنگ خویش را از رکود و بی ثمری نجات داده اند . آن را احیا کرده اند و به آن روحی دوباره دمیده اند. یکی از آن ها لویی سلین است که با تغییراتی که در زبان ادبی فرانسه داد به یکی از غول های ادبیات فرانسه ی قرن بیستم بدل شد. او از همان اولین کتابش یعنی سفر به انتهای شب، این کار را آغاز کرد. عده ی بسیاری این رمان را اتوبیو گرافی خود سلین می دانند. قهرمان کتاب خود سلین است، با همان بدعنقی، کج خلقی و سردرگمی.
خواندن کتاب های سلین (به خصوص از سفر به انتهای شب به بعد) مثل شنا کردن در مغز افراد مختلف است، مغزی که چون لانه ی مورچگان هزاران سوراخ دارد و همیشه راهت را در آنجا گم می کنی ولی شاید روزی به مقصد برسی...

حق تکثیر: تهران: جامی‏‫، ‏‫۱۳۹۴.‬‬
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
آپلود شده توسط: Moh83
۱۳۹۱/۰۵/۰۴
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
543
فرمت:
PDF
حق نشر:
جامی‏‫
ویرایش

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی سفر به انتهای شب

تعداد دیدگاه‌ها:
24
این کتاب محشر است و شاید یکی از بهترین آثار سلین باشد . این نویسنده را شخصا وقتی کتاب «نقد و تفسیر آثار جلال احمد» اثر «محمدرضا قربانی»را خواندم شناختم . در این کتاب نوشته شده که «سلین» همانطور که مردم عامه سخن می گند می نویسه و نثرش با آنکه روزمره است و هیچ پیچیدگی خاصی نداره اما در معنا آنچنان عمیق و تاثیر گذاره که نمی توان به سادگی از اهمیت آن عبور کرد و جلال آل احمد اولین نویسنده ایرانی بوده که متوجه اهمیت این نوع روایت شده و در کتاب «مدیر مدرسه» شدیدا تحت تاثیر آن قرار گرفته است . البته کتاب «نقد و تفسیر آثار جلال آل احمد» با تفصیل زیاد به تکنیکهایی که سلین در کتاب «سفر به انتهای شب» از آن استفاده کرده پرداخته و جزء به جزء آن را با مقاطعی از کتاب «مدیر مدرسه» مقایسه کرده است . کتاب «سفر به انتهای شب» آنقدر جالب و جذاب است که وقتی آن را برای مطالعه دست می گیرید نمی توانید به سادگی کنار بگذاریدش . موضوع اصلی کتاب «سفر به انتهای شب» ، جنگ است و بخاطر نثر ساده و روزمره ای که دارد جنگ و تاثیرات مخربی را که بر جامعه بشری می گذارد به خوبی نشان می دهد . به دوستان علاقه مند به رمان های خارجی توصیه می کنم در اولین فرصت حتما این کتاب را مطالعه کنند .
این سلین که می‌آشوبد و ویران می‌کند!
" ما کجاییم و خانه هامان کجاست, درست در آخر دشت. ولی وقتی که دنبال جزئیات بگردی, پیدا نمیکنی, حتی خانه خودت را هم پیدا نمیکنی, بسکه هرچیزی که میبینی زشت است, همه به اندازه هم زشت."
از متن کتاب
از زندگینامه نامه سلین اینطور برمی‌آید که کتاب سفر به انتهای شب یک رمان خودنگاشته است، یعنی سلین بیشتر اتفاقات رمان را به شخصه تجربه کرده است. سبکی که در کتاب های هالیوود و ساندویچ ژامبون چارلز بوکفسکی هم به چشم می خورد.

این کتاب اجازه چاپ نداره پس خواهشا لینک دانلودش رو قرار بدید !
دوستان کسی لینک دانلود این کتاب رو نداره؟
نقل قول از atoosakarimy:
با عرض سلام و سپاس به پاس زحمات بی دریقتان.
خواهشمندم باتوجه به اینکه این کتاب در کشور مجوز چاپ ندارد،‏ امکان دانلود آن را برای دوستداران کتاب میسر بفرمایید.
با تشکر


حق تکثیر: ت‍ه‍ران‌: ج‍ام‍ی‌، ۱۳۸۳
با عرض سلام و سپاس به پاس زحمات بی دریقتان.
خواهشمندم باتوجه به اینکه این کتاب در کشور مجوز چاپ ندارد،‏ امکان دانلود آن را برای دوستداران کتاب میسر بفرمایید.
با تشکر

داستان واژه های وارونه

این سرهنگ عجب جانوری بود! دیگر پاک مطمئن بودم هیچ تصوری از مرگ ندارد! در عین حال متوجه شدم یقینا توی ارتش ما آدم شجاع از قماش او فراوان است..مطمئنا همین قدر توی هم توی ارتش رو به رو یی ما..
کسی چه میداند چند نفر..یک..دو، شاید روی هم چند میلیون نفر........به خودم گفتم : « نکند من تنها آدم بزدل روی زمین باشم؟ ».. وسط 2 میلیون دیوانه قهرمان و زنجیری تا نوک مو مسلح گیر افتاده بودم!
از سرهنگ بدم نمی آمد ..با این وجود او هم مرده بود.. انفجار او را به پهلو انداخته بود و بغل سوار کار پرت کرده بود. حالا برای همیشه بغل هم افتاده بودند ، اما سوارکار دیگر سر نداشت ، فقط یک سوراخ بالای گردنش بود و خون قلقل زنان از وسط سوراخ می جوشید، درست مثل مربای توی دیگ......

..........

بعضی ها مثل بقیه نیستند...مثل بقیه فکر نمیکنند..مثل بقیه زندگی نمیکنند..فقط مثل خودشون هستن...راوی داستان سلین که «البته باید گفت او این داستان رو بر اساس تجربه های شخصی در جنگ جهانی اول نوشته شده و راوی در واقع سلین است ..مردی که همیشه تلخ بود و تند اما با طنزی ذاتی و برنده» یکی از همون آدم هاست..
فردی که جنگ را کاری بس بیهوده و باطل میداند و با جمله « نکند من تنها آدم بزدل روی زمین باشم؟» از « بزدلی » در فضایی به نظر او احمقانه و بیهوده یک ارزش میسازد ..

بخونید از دنیای متفاوت سلین لذت ببرید
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل