رسته‌ها
اربابهای آقچاساز (جلد 1)
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 31 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 31 رای
اربابهای آقچاساز (جلد 2): ی‍وس‍ف‍ج‍وق‌ ی‍وس‍ف‌ https://ketabnak.com/book/39027/ ✔️ رمان اربابهای آقچاساز بی‏ تردید نقطه عطفی‏ در کار نویسندگی یاشار کمال و نشانگر روند تکاملی‏ در خلاقیت اوست. این رمان نخستین رمان این‏ نویسنده است که در چارچوب بینشی واقع گرایانه‏ خلق شده است و گزارشی است شگرف و زنده از دگرگونی نظام اقتصادی محل وقوع خود: "درویش بیک خصلت‌های خوب و بد فراوان دارد و با این که تحصیل کرده نیز هست اما مانند یک آدم بسیار سنت‌گرا، ناچار می‌شود که انتقام خون برادر خود را از طایفه دشمن بگیرد و این مهم در حالی است که درویش بیک، از مرگ بسیار می‌ترسد و در ضمن می‌داند که بنا به سنت، حالا نوبت مرگ اوست و مصطفی بیک، او را خواهد کشت! به عبارتی در این رمان، یاشار کمال دنیای کهنه سنت‌های پوسیده را در برابر دنیای جدید قرار داده است. درویش بیک و مصطفی بیک هر دو خصم خونی همدیگر هستند و هر دو، نمایندگان سنت‌های چند هزار ساله قبیله‌ای به حساب می‌آیند، آن‌ها به خون و نژاد و نسب افتخار می‌کنند و به شدت وابسته به زمین‌داری محسوب می شوند."
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
khar tu khar
آپلود شده توسط: khar tu khar
۱۳۹۱/۱۱/۱۸
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
677
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی اربابهای آقچاساز (جلد 1)

تعداد دیدگاه‌ها:
4
بسیار کتاب زیبائیست توصیه میکنم حتما بخونید.
یاشار کمال بی تردید اثر گذارترین نویسنده ترکیه در نیمه اول قرن بیستم است. این نویسنده کرد سیاست را در قالب داستانهایی دلکش و غالبا تلخ بازگو میکند و به سرنوشت تلخ کردهای ترکیه در زیر یوغ پان ترکیسم آتاتورکی می پردازد. ولیکن اربابهای آقچاساز مقوله دیگریست که به بیان عرفهای حاکم بر جامعه کردان ترکیه پرداخته و حتی روشنفکری تحصیل کرده را نیز درگیر خود میکند و از آن گریزی نیست. ترجمه دلنشین رییس نیا جذابیت و سبک منحصر به فرد نویسنده را زنده نگاه داشته و تلخی این رمان را بیشتر در مذاق خواننده فارسی زبان القا میکند. با تشکر از بارگذار گرامی این کتاب.
رمان اربابهای آقچاساز بی‏تردید نقطه عطفی‏ در کار نویسندگی یاشار کمال و نشانگر روند تکاملی‏ در خلاقیت اوست. این رمان نخستین رمان این‏ نویسنده است که در چارچوب بینشی واقع گرایانه‏ خلق شده است. این رمان گزارشی است شگرف و زنده از دگرگونی نظام اقتصادی محل وقوع خود. درویش بیک خصلت‌های خوب و بد فراوان دارد و با این که تحصیل کرده نیز هست اما مانند یک آدم بسیار سنت‌گرا، ناچار می‌شود که انتقام خون برادر خود را از طایفه دشمن بگیرد و این مهم در حالی است که درویش بیک، از مرگ بسیار می‌ترسد و در ضمن می‌داند که بنا به سنت، حالا نوبت مرگ اوست و مصطفی بیک، او را خواهد کشت! به عبارتی در این رمان، یاشار کمال دنیای کهنه سنت‌های پوسیده را در برابر دنیای جدید قرار داده است. درویش بیک و مصطفی بیک هر دو خصم خونی همدیگر هستند و هر دو، نمایندگان سنت‌های چند هزار ساله قبیله‌ای به حساب می‌آیند، آن‌ها به خون و نژاد و نسب افتخار می‌کنند و به شدت وابسته به زمین‌داری محسوب می شوند. اطلاعات بیشتر درباره ی یاشار کمال و آثارش را می توانید در صفحه ی زیر بخوانید: http://www.iricap.com/magentry.asp?id=6537
رمان بسیار خوبی است نویسنده به خوبی توانسته است کذار جامعه ی خود را از یک مرحله به مرحله ی دیگر ترسیم کند. افضاسازی و شخصیت پردازی در کتاب هم بسیار عالی است. پیشنهاد می کنم بخونید. پشیمون نمی شید.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file