رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
اربابهای آقچاساز (جلد 1)
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 33 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 33 رای
اربابهای آقچاساز (جلد 2): ی‍وس‍ف‍ج‍وق‌ ی‍وس‍ف‌
https://ketabnak.com/book/39027/

✔️ رمان اربابهای آقچاساز بی‏ تردید نقطه عطفی‏ در کار نویسندگی یاشار کمال و نشانگر روند تکاملی‏ در خلاقیت اوست.
این رمان نخستین رمان این‏ نویسنده است که در چارچوب بینشی واقع گرایانه‏ خلق شده است و گزارشی است شگرف و زنده از دگرگونی نظام اقتصادی محل وقوع خود:
"درویش بیک خصلت‌های خوب و بد فراوان دارد و با این که تحصیل کرده نیز هست اما مانند یک آدم بسیار سنت‌گرا، ناچار می‌شود که انتقام خون برادر خود را از طایفه دشمن بگیرد و این مهم در حالی است که درویش بیک، از مرگ بسیار می‌ترسد و در ضمن می‌داند که بنا به سنت، حالا نوبت مرگ اوست و مصطفی بیک، او را خواهد کشت! به عبارتی در این رمان، یاشار کمال دنیای کهنه سنت‌های پوسیده را در برابر دنیای جدید قرار داده است. درویش بیک و مصطفی بیک هر دو خصم خونی همدیگر هستند و هر دو، نمایندگان سنت‌های چند هزار ساله قبیله‌ای به حساب می‌آیند، آن‌ها به خون و نژاد و نسب افتخار می‌کنند و به شدت وابسته به زمین‌داری محسوب می شوند."
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
khar tu khar
khar tu khar
1391/11/18

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی اربابهای آقچاساز (جلد 1)

تعداد دیدگاه‌ها:
4
بسیار کتاب زیبائیست توصیه میکنم حتما بخونید.
یاشار کمال بی تردید اثر گذارترین نویسنده ترکیه در نیمه اول قرن بیستم است. این نویسنده کرد سیاست را در قالب داستانهایی دلکش و غالبا تلخ بازگو میکند و به سرنوشت تلخ کردهای ترکیه در زیر یوغ پان ترکیسم آتاتورکی می پردازد. ولیکن اربابهای آقچاساز مقوله دیگریست که به بیان عرفهای حاکم بر جامعه کردان ترکیه پرداخته و حتی روشنفکری تحصیل کرده را نیز درگیر خود میکند و از آن گریزی نیست. ترجمه دلنشین رییس نیا جذابیت و سبک منحصر به فرد نویسنده را زنده نگاه داشته و تلخی این رمان را بیشتر در مذاق خواننده فارسی زبان القا میکند. با تشکر از بارگذار گرامی این کتاب.
رمان اربابهای آقچاساز بی‏تردید نقطه عطفی‏ در کار نویسندگی یاشار کمال و نشانگر روند تکاملی‏ در خلاقیت اوست.
این رمان نخستین رمان این‏ نویسنده است که در چارچوب بینشی واقع گرایانه‏ خلق شده است. این رمان گزارشی است شگرف و زنده از دگرگونی نظام اقتصادی محل وقوع خود.
درویش بیک خصلت‌های خوب و بد فراوان دارد و با این که تحصیل کرده نیز هست اما مانند یک آدم بسیار سنت‌گرا، ناچار می‌شود که انتقام خون برادر خود را از طایفه دشمن بگیرد و این مهم در حالی است که درویش بیک، از مرگ بسیار می‌ترسد و در ضمن می‌داند که بنا به سنت، حالا نوبت مرگ اوست و مصطفی بیک، او را خواهد کشت! به عبارتی در این رمان، یاشار کمال دنیای کهنه سنت‌های پوسیده را در برابر دنیای جدید قرار داده است.
درویش بیک و مصطفی بیک هر دو خصم خونی همدیگر هستند و هر دو، نمایندگان سنت‌های چند هزار ساله قبیله‌ای به حساب می‌آیند، آن‌ها به خون و نژاد و نسب افتخار می‌کنند و به شدت وابسته به زمین‌داری محسوب می شوند.
اطلاعات بیشتر درباره ی یاشار کمال و آثارش را می توانید در صفحه ی زیر بخوانید:
http://www.iricap.com/magentry.asp?id=6537
رمان بسیار خوبی است نویسنده به خوبی توانسته است کذار جامعه ی خود را از یک مرحله به مرحله ی دیگر ترسیم کند. افضاسازی و شخصیت پردازی در کتاب هم بسیار عالی است. پیشنهاد می کنم بخونید. پشیمون نمی شید.
اربابهای آقچاساز (جلد 1)
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک