رسته‌ها
رابعه - جلد 3
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 26 رای
نویسنده:
درباره:
رابعه بلخی
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 26 رای
رمان رابعه نوشته حسینقلی مستعان به توصیف زندگی امیری اختصاص یافته که در پی رقابت‌های عشقی و سیاسی دو پسر خود را به قتل می‌رساند.
"عمرو"، پسر "خلف بن احمد صفاری"، شکست خورده در جنگ با جانشینان "عضدالدوله"، به سیستان باز می‌گردد. "رابعه" دختر زیبای عضدالدوله همراه اوست. گفت و گوی آن دو خواننده را با گذشته و روحیات خلف آشنا می‌کند. او امیری است با ظاهری ملکوتی و باطنی شیطانی که برای رسیدن به مطامع شهوانی‌اش از هیچ شناختی روگردان نیست. خلف با دیدن رابعه دلباخته‌ی او می‌شود. عمرو را به سیاهچال می‌افکند و پس از بریدن سر او بر جنازه‌اش نماز می‌گزارد. رابعه تلاش‌های خلف برای کامجویی را خنثی می‌کند. از این پس، رمان گرد تعقیب و گریز این دو شکل می‌گیرد. و در پس زمینه‌ی درگیری‌های عاشقانه، تاریخ آن دوره ـ ضعف خلفا و درگیری‌های حکومت‌های منطقه‌ای با یکدیگر ـ بازگو می‌شود. رابعه، زیبارخِ شوربخت دچار بلایایی بسیار می‌شود. بارها دزدیده و محبوس می‌شود، اما همواره به نوعی از خطر می‌رهد؛ از شرف خود دفاع می‌کند و تن به اغوا و اجبار امیر نمی‌دهد. تمامی ماجراهای این رمان برای رسیدن به نتیجه‌ای اخلاقی ساخته و پرداخته شده است.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
491
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
khar tu khar
khar tu khar
۱۳۹۱/۱۱/۲۶

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی رابعه - جلد 3

تعداد دیدگاه‌ها:
2
رمان جذابی است
رابعه با انهمه سختی ها یی که از احمد ابن خلف میبیند ومکر وحیله ای که احمد ابن خلف بکارمیبرد بالاخره این احمد ابن خلف است که بدست یکی از هواداران رابعه وبرادرش عماره کشته میشود .
من نمیدانم با چه عبارت و کلامی میتوان از جناب خر تو خر گرامی سپاس به جای آورد. نیمه کاره ماندن یک داستان مثل استخوانی در حلق و کرم خورنده ای در ذهن آزاردهنده است . جلد اول رابعه را در 15 سالگی خواندم . ماند تا جلد دوم را در کتابخانه ی حرم رضوی در دوران دانشجویی دست گرفنم که ناگاه با تغییر مدیریت کتابخانه بسیاری از کتابها جمع آوری و به خرانه منتقل شدند و رابعه نیز. هر چند به مرور سلبقه ام در مطالعه تغییر کرد ولی رمان کماکان جزیی از علایقم ماند و حسرت خواندن رابعه و تعدادی کتاب دیگر با من ماند که به لطف خر تو خر عزیز به وصال انجامید . ضمن اظهار تاسف از رفتن ایشان جا دارد یادی هم از اسپارتاکوس عزیز بکنم . هردوی این بزرگواران جا هستند تندرست و پیروز و در پناه خداوند باشند . امیدوار و منتظر بازگشتشان هستیم.
PDF
رابعه - جلد 3
10 مگابایت
comment_comments_for_the_file
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک