رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
روزگار سخت
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 40 رای
نویسنده:
مترجم:
حسین اعرابی
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 40 رای
✔️ روزگار سخت [Hard Times]. رمانی از چارلز دیکنز، نویسنده انگلیسی، که در 1854 منتشر شد و حاصل مشاهدات نویسنده درباره وضع صنعت در شهر منچستر و پرستون‌و زندگی کارگران و روابطشان با کارفرمایان است. تامس گرادگریند ، نمونه صاحب صنعت تسلط‌جوی و اهل شهر کوکناون از مراکز صنعتی، «مردی است کاملاً اهل عمل» که به چیزی جز واقعیات و آمار عقیده ندارد و فرزندان خود لویز و تام جوان را با سرکوب کردن بی‌رحمانه جنبه‌های ذوقی و آرمانی طبیعتشان تربیت می‌کند. لویز را به زنی به کارخانه‌داری خسیس و حقه‌باز به نام جوسایا باندربی می‌دهد که سی سال از او بزرگتر است و خلق و خویی بس خشن دارد و از آن قماش آدمهایی است که تمدن صنعتی به وجود می‌آورد. لویز تا اندازه‌ای از آن جهت به این زناشویی تن در می‌دهد که تربیتی که پدرش به او داده، او را وقیح و بی‌اعتنا بار آورده است و تا اندازه‌ای هم به این جهت که می‌خواهد به برادرش، که تنها کسی است که دوست دارد و کارمند باندربی است، کمک کند. سیاست بازی بی‌رحم که به چیزی اعتقاد ندارد، به نام جیم هارتهاوس ، به کوکتاون می‌آید و با استفاده از زندگانی توأم با ناکامی لویز، سعی می‌کند که او را فریب دهد. ولی لویز، که در بدبختی نیک‌ترین عواطف خود را دوباره به دست آورده است، ‌به خانه پدرش می‌گریزد و از او درخواست حمایت می‌کند. گراد گریند تازه به دیوانگی زیان‌بخش اخلاق و رفتار خود پی می‌برد. در خلال این احوال، تام در بانک کارخانه‌دار دست به سرقت کوچکی می‌زند و گناه خود را به گردن بی‌گناهی به نام استیون بلکپول می‌اندازد. اما چون عاقبت جرمش برملا می‌شود، به خارج از کشور فرار می‌کند.
روزگار سخت، چه از لحاظ سبک و چه از لحاظ اندیشه، متأثر از کارلایل است و همانطور که راسکین به درستی گفته است، به ادبیاتی مشاجره‌آمیز که ظهور صنعت به وجود آورده است تعلق دارد. گیلبرت کیث چسترتون درباره این کتاب گفته است: «شاید این تنها باری باشد که دیکنز، در حال دفاع از خوشبختی فراموش کرده است خوشبخت باشد.» در واقع، موضوع اجتماعی کتاب به دیکنز اجازه نداده است که هنر خود را در تشریح جزئیات و ظریف‌کاریها به جلوه درآورد.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
khar tu khar
آپلود شده توسط: khar tu khar
۱۳۹۱/۱۰/۰۱
اطلاعات نسخه الکترونیکی

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی روزگار سخت

تعداد دیدگاه‌ها:
2
دیدگاه شما بابت نگارش فینگلیش حذف گردید. [edit=گیلدخت]1392/04/01[/edit]
داستان در شهری اتفاق می افته که مسئولینش معتقد به حقیقت هستند و اجازه هیچ گونه احساس یا تخیلی را به بچه های خود نمی دهند . لوییزا فرزند ارشد آقای گراندگریند هست که از کودکی چیزهای زیادی آموخته و با تمام وجود او را از احساسات دور نگه داشته اند . او با اقای باندربی پولدار ازدواج می کند و ... نقد این نوع تربیت فیزیکی و ماشینی هست نقد نبود احساسات و تخیل توی زندگی آدمها و همچنین اعتراضاتی هم به سخت بودن طلاق توی جامعه اون روز انگلیس داره . چیزی که توی ذهنش هست زیباست دید منتقدانه ای که داره و ضعفه هایی که خوب درک می کنه اما زیادی واضح بیانشون می کنه خیلی عامیانه اما با همه این ها من خوشم می یاد و به دلم می شینه هر چند زمان خوندن این کتاب ها گمونم توی سن های پایین تره و اون موقع پیوند بهتری با روح کتاب برقرار می شه . در این مورد انتقاداتی که به طلاق داشته در حقیقت خود آقای دیکنز هم از قربانیانش بوده اون و همسرش با هم توافق نداشتند و می خواستند از هم جدا شدند که در شرایط اون موقع اصلا خوشایند نبوده و در نتیجه اونا توی ملا عام با هم ظاهر می شدند و نمی ذاشتند کسی بفهمه که جدا شدند .
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file