Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

فرمانده شیپورچیان

فرمانده شیپورچیان

نویسنده:
هاردی (۱۹۲۸-۱۸۴۰) رمان‌نویس و شاعر جنبش طبیعت‌گرایی اهل انگلستان درحوالی دورچسترDorchester زاده شد. شخصیت‌های داستان‌های هاردی در برابر احساسات تند و شرایط اطراف خود به مبارزه می‌پردازند. ویژگی اصلی نوشته‌های او توصیفات شاعرانه و جبرگرایی است. محل اجرای بیشتر آثار هاردی شهرستان نیمه ‌افسانه‌ای وسکس Wessexاست.تا سن پانزده سالگی، او در مدارس محلی حضور یافت و در همین زمان به عنوان کارآموز یک معمار برگزیده شد و به مدت شش سال با وی همکاری نمود. در سال ۱۸٦١ برای ادامه ی تحصیل و نیز کارورزی در زمینه ی معماری به لندن رفت. در همین زمان، تحصیلات عمومی خود را به شکل غیر رسمی و از طریق مطالعه ای غیرمنظم که او را بیش از پیش هم به داستان و هم به شعر علاقه مند می کرد تکمیل می نمود.
توماس‌ پس از نخستین کوشش ها در راهِ نگاشتن داستان کوتاه و شعر، تصمیم گرفت به داستان نویسی بپردازد. بنا به توصیه ی جرج مردیث George Meredith، ناشران نخستین رمان وی را در سال ١۸٦۸ رد کردند، و خود مردیث، به هر تقدیر، به هاردی توصیه کرد که رمانی دیگر بنویسد. حاصل کار "علاج های نومیدانه" Desperate Remedies شد که در سال ۱٨٧۱ و بدون نام نویسنده منتشر گردید و سالی پس از آن نیز نخستین موفقیت راستین وی (که به همان صورت ناشناس منتشر شد) "به زیر درخت جنگل سبز" Under theGreenwood Treeپدیدار گشت. حرفه ی رمان نویسی برای هاردی دیگر به خوبی سر و شکل یافته بود؛ وی حرفه ی معماری را به کناری نهاد و به نوشتن سلسله ای از رمان ها پرداخت که به رمان "جودِ تاریک" Jude the Obscure در سال ١۸٩٦ انجامید.
در ایران بسیاری از رمان های هاردی همچون "یک جفت چشم آبی"(1873) A Pair of Blue Eyes ، "جود تاریک"، "به دور از مردم شوریده"، "تس دروبویل" ترجمه شده است. عموما ً وی را به عنوان رمان نویسی با گرایش ناتورالیستی بر می شمارند، با این حال، امروز که به شعرهای وی دقت می کنیم، جهان هنریِ حقیقتا ً ژرف و بدیعی را در می یابیم. در شعر، او زبان متداول زمان خود را با عناصر کهن گرایانه archaic به خوبی در می آمیزد و از این ره، به شیوه ی بیان دلخواه خود دست می یابد. هاردی امروزه نه فقط به سبب رمان های بی بدیلش که به خاطر شعرهایی هنرورانه و آکنده از ژرف بینی نیز از مهمترین میراث داران ادبیات انگلیسی محسوب می شود.

حق تکثیر:
ت‍ه‍ران‌: نشر ف‍ک‍ر روز‏‫‏، ۱۳۷۴.‬‬

» کتابناکهای مرتبط:
خرده جنایتهای زناشوهری
یک جفت چشم آبی
تس دوربرویل

نسخه ها
4.1 / 5
با 18 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 8
۱۳۹۲/۰۴/۱۰


پاسخنگارش دیدگاه
tamasha005
Member
بابا پس کی میخواد منتشر بشه شش ماه شد
نقل قول  
mojtaba1111
Publisher
من همیشه خدا تو پروفایل خرتوخر جان پلاسم اکثر کتابهام را از اونجا پیدا میکنم از قسمت آپلود کرده ها از اون موقعی که تعداد کتابهای ایشان 700خورده ای بود تا االا که به 1200خورده ای کتاب رسیده این کتاب را من پارسال حول و حوش برج 8 یعنی آبان ماه تو پروفایل ایشان دیدم که در حال بررسی بوده متاسفانه این روند تایید کتابها این شائبه را بوجود می آورد.. حتی من پیشنهاد کردم که وقتی من کتابی را میخوام آپ کنم سرچ دقیق به من بده نه فقط از تایید شده ها چون هر کس زودتر کتاب را آپ کنه کتاب مشابه را که بعد از اون کتاب گذاشته شده را کتابناک حذف میکنه اینجوری نوعی سوء تفاهم بوجود میاد
نقل قول  
sagaro
Publisher
دورازجان جناب بزرگ ، بیخیال پیرمرد
نقل قول  
khar tu khar
Publisher
بشکند دستی که نمک ندارد .
موفق باشید .
نقل قول  
sagaro
Publisher
به یقین همینطور است دوست من
درود بر شما
نقل قول  
ebne arabi
Pro Member
بابت لینک معذرت چون من چند وقتی نبودم و قبلا مشکلی نداشت تازه متوجه شدم که از تاریخ 23 /4 همچین اتفاقی افتاده.بابت فرمایش شما هم لینک رو گذاشتم که با سند باشه به هر حال بنده کتابناک رو خونه خودم میدونم و برای پیشرفتش ارزوی موفقیت میکنم و از عزیزانی مانند اقایان که زحمت زیادی برای آپلود کتابهای جدید میکشند سپاسگذاری میکنم.
نقل قول  
sagaro
Publisher
دوست عزیز ، این طرز بیان و برخورد صحیح نیست . پیشنهاد میکنم برای آگاهی از روال تایید کتاب ها به وبلاگ سایت مراجعه بفرمایید
ضمن اینکه قرار دادن لینک زیر کتاب ها خلاف قوانین سایت میباشد. با تشکر
نقل قول  
ebne arabi
Pro Member
این کتاب با چند کتاب دیگه جزء کتابهایی هستن که بنده 2 ماه قبل آپلود کردم.
تازه متوجه شدم که چرا جناب خر تو خر عزیز همیشه جزء آپلود کنندههای برترند.
عیب نداره چون هدف کمک به کسانی هست که مثل بنده دسترسی به این کتابها به هر دلیلی ندارند. انشاءالله در چند روز اینده چند تا کتاب خوب میزارم که آقای خر تو خر حالش رو ببره.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You