رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

زندگانی نادرشاه ، پسر شمشیر

زندگانی نادرشاه ، پسر شمشیر
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 42 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 42 رای
کتاب نادر پسر شمشیر اثر نورالله لارودی، روایت تاریخی و جنگی یکی از مقتدرترین پادشاهان ایران، نادر شاه افشار است، نادرشاه افشار به گواهی تاریخ یکی از بی‌باک‌ترین و کوشا‌ترین سرداران جهان بوده است.
کتاب نادر پسر شمشیر به زندگی کامل نادرشاه از بدو تولد، جنگ و فتوحات، سیر کامل زندگانی او تا به انتها به همراه نامه‌ها و اسناد و مدارکی که در طول زندگانیش از جاهای مختلف کسب کرده بود، می‌پردازد. از جامع بودن کتاب این بس، استاد رشید یاسمی از آن به عنوان "مبسو‌ط‌ترین شرح که از دوره پرافتخار آن جهان‌گشای بزرگ به زبان فارسی تألیف گشته" نام برده و استاد سعید نفیسی گفته "کتابی بدین روشنی و با این درجه از تحقیق و حق‌گوی و انصاف در این زمینه تاکنون در زبان پارسی نبوده است."
نادرشاه ۳۰ سال از عمر خود را در سواری، لشکرکشی، محاصره‌ی دژها و شهرها و کشورگشایی به سر برده است. وی در ۱۱ جنگ بزرگ و افزون بر ۲۱ جنگ دیگر شرکت داشته و در همه‌ی جنگ‌ها پیروز شده است.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
khar tu khar
آپلود شده توسط: khar tu khar
۱۳۹۱/۰۵/۰۴
اطلاعات نسخه الکترونیکی
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی زندگانی نادرشاه ، پسر شمشیر

تعداد دیدگاه‌ها:
16
واقعا نمیدونم به کسانی که ندونسته و مطالعه نکرده از تاریخ حرف میزنن و تاریخ کشورو تخریب میکنن چی بگم اخه عزیز شما که نادر نمیشناسی شرایط اون زمان ایران و جهانو نمی دونی وقایعی که بین ایرانو و هند اتفاق افتادو نمیدونی و فقط میدونی نادر به هند حمله کرده و اونجارو غارت کرده(که البته تقریبا نمیشه گفت غارت کرد) چرا ازش بد میگی... به اندازه بود باید نمود خجالت نبرد انکه بود و ننمود
متاسفانه دوستانی که نادرشاه و حملات وی به هند و هرات و ... را نقد میکنند، به این مسائل بصورت سطحی توجه دارند و دلیل این حملات را جویا نمی شوند. بنظر شما وقتی هرگوشه مملکت در اشغال بیگانگان است و از هرگونه ظلم وستم بر مردم گرفتار دریغ نمی دارند، پادشاه آن مملکت چه مسئولیت و وظیفه ای دارد؟ آیا باید مثل شاه سلطانحسین ورد بخواند و آش نذری بپزد و یا اینکه شمشیر همت بر کمر ببندد و متجاوزان را از خاک میهن دور ریزد؟ اگر نادرشاه جنگ طلب و خونریز بود، چرا هندوستان و پادشاهش را پس از فتح به حال خود گذاشت و به وطنش برگشت و مثل خونخواران تاریخ ( چنگیز و تیمور و ...) هند را اشغال و حکومت آنجا را به پسر و یا یکی از نزدیکانش نسپرد؟! چون متجاوز نبود و فقط می خواست محمدشاه گورکانی را که حق دیپلماسی ایران را نادیده گرفته و سفیر نادرشاه را کشته بود، سرجایش نشانده و ادب کند. نادرشاه بدنبال عظمت ایران و پاکسازی خاک آن از لوس متجاوزین بود. آیا رهانیدن مردم ایران از ستم افغانها، روسها، عثمانی ها و همچنین خودفروختگان خاندان صفوی که هنری به غیراز تن پروری و خودبینی نداشتند، خدمت نیست وباید جاده و کاروانسرا می ساخت تا خدمت به جامعه بحساب بیاوریم؟ شرایط هر زمان و دوره متفاوت از دیگری است و نباید باهم مخلوط شود. در دوره ای که کشور دچار اشغال و هرج و مرج است تنها گزینه ی ملی جنگ و بیرون راندن آنهاست.......
هی روزگااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااار:(( واقعا که "نادر"بودی:x اما افسووووووووووووس.ما از کشتن بدمون میاد (!)اما از کشته شدن نه.:Oاگه دو تا مثله تو داشتیم الان شرق کشورمون شب بود وغربش لنگ ظهر.
اول تاریخ را بخوان بعذ عزیزم نظر بده شما فتحلی شاه قاجار را دوست داری که باعث جدا شدن بهترین قسمت های ایران شد در زمان شاهپور چقدر اجداد ما کشته شدن اما این شهر ها را پس گرفتن اگر مثل شاهپور یا نادر بودن ایا عهد نامه ترکمنچای یا گلستان بسته می شد وروس می توانست کشور عزیزمان را جدا کنه کجا نادر کشور گشایی کرد سفیز اعزامی به هند را کشتن اونهم حمله کرد قربون خودش واون سپاه دلیرش .من که افتخار می کنم به نادر ودلیر مردان اونروز جناب nnn169
نادر یکی از افتخارات ملی ما ایرانیان است وهمیشه باید یادش را گرامی بداریم
نادرشاه هم از افتخارات ایران است نباید بهش خرده گرفت حتی اگه شخصیتش قابل انتقاد باشد
سلام چ:((:((را دانلود کتاب ها رو برداشتید؟
یادم میآد بچه که بودم پدر بزرگم خدا رحمتش کنه برام از تاریخ و شاهان ایران قصه میگفت .همیشه میگفت جهانگشا ترین شاه ایران نادر شاه بود . و اون بود که وسعت خاک ایران را تا هندوستان و غیره پیش برد;-(:-(:-):!
نفی خونریزی به این معنا نیست که از حق مردم هر سرزمینی برای داشتن یه حکومت منسجم بگذریم و واقعا هم اگه نادر نبود یا خیلی های دیگه ایران تکه پاره بدست ما میرسید و واصلا ایرانی شاید نبود ولی توقع اینه که ی حکومت به فکر رفاه مردم خودش ونه توسعه ی قلمروش باشه و انصافا حکومتها اینقدر دنبال غارت کردن نبودن اوضاع بهتر نبود؟ اگه از نظر خودمون به قضیه نگا کنیم مثلا لشکرکشی نادر به هند یه فتح بزرگه و برای احیای مثلا شکوه و عظمت ایران بوده ولی خوب اگه یکی از امپراطوریهای همسایه اینکار رو با ما میکردن خوب نبوده ما باید سرسختانه دفاع میکردیم و اگه کشورمون بدست بیگانه می افتاد سزاور ملامت بودیم حکومت نادر هم وقتی به مردمش کمک میکنه لایق ستایشه ولی ایا وقتی هم به مردم دیگه حمله میکنه سزاور ستایشه فقط چون اونا مردم یه کشوره دیگه ن؟این منصفانه س؟
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file