رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

روزگار سپری شده مردم سالخورده - جلد 3

روزگار سپری شده مردم سالخورده - جلد 3
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 35 رای
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 35 رای
داستان روایت سرگذشت‌های تلخی است که تحت تاثیر عوامل محیطی و خشکسالی و عوامل اجتماعی می‌گذرد. این زندگی به زندگی آدم‌های این دیار پیوند خورده است. رویدادهای مهم تاریخی ایران در رمان وجود دارد که در شکل‌گیری شخصیت‌های رمان بسیار تاثیر دارد. برای درک دقیق باید هریک از شخصیت‌ها تفسیر شوند. شروع بسیار قوی است. ماجرا از یک صبح نحس شروع می‌شود. پدر عبدوس قصد خروج از خانه دارد که صدای عرعر خر که نماد نحسی است بلند می‌شود. چنان با خواندن چندخط ابتدائی در داستان پرتاب می‌شوید که خیال بیرون آمدن ندارید. داستان از زبان چندین راوی گفته می‌شود. بهترین ویژگی تغییر ظریف و ماهرانه شخصیت اول داستان در طول ماجرا است. درمورد توصیفات و تشبیهات و نثر بی‌نظیر دولت آبادی قبلا سخن گفته‌ایم. کار دیگر محمود پراکنده‌گویی است که با مهارت از پس آن برآمده. شخصیت‌ها با لحن‌شان خودشان را به ما می‌شناسانند.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
khar tu khar
khar tu khar
۱۳۹۱/۰۸/۰۸

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی روزگار سپری شده مردم سالخورده - جلد 3

تعداد دیدگاه‌ها:
4
قبل از خوندن این سه جلد رمان نقدهای موجود در اینترنت رو مطالعه کردم و جالب اینکه بعد از اتمام کتاب متوجه شدم که یقیناهیچکدام کتاب رو کامل نخواندند چون حتی روایت داستان رو هم اشتباه نقد کرده بودند و جای تامل دارد برای این فرهنگ. و اما کتاب پر بود از نمایش ریشه های جامعه شناختی و فرهنگی و نشان دادن چگونگی دگردیسی های اجتماع و فرهنگ و آن چیزها که تغییر کردند و آنها که علی رغم پیشرفت همچنان ماندند و ما نیز ناگزیر آنها را به ارث بردیم مانند شغل سلمانی استاد ابا که گریزی از آن نیست و در جلد سوم این کتاب استاد دولت آبادی حرفه نویسندگی را و رنجی که میبرد برای ساختن کلمات و جملات را تشبیه میکند به سنگ تراشی . واقعا فشرده کردن اینهمه اندیشه در این رمان نیاز به خلاقیت خارق العاده ای دارد. 8-)
خر تو خر عزیز
با سلام
می بینم زحمات تو هم مشمول عنایت و لطف ویژه مسئولین کتابناک قرار گرفته است!
انچه تاسف دارد دیدن اولین بار چهره نویسنده ایرانی از برنامه بی بی سی انگلیسی است.چقدر تاسف خوردم که نویسنده خوب مان را نمی توانیم از برنامه تلویزیون خودمان ببینیم..!ولی چهره نوحه خوان حاج....با افتخار روی نمایش داده می شود.!
خر تو خر عزیز
با تشکر از زجمات شما و عرض خسته نباشید هم چنین درود بر تمامی برو بچه های خوب سایت کتابناک
از دولت ابادی کلیدر رو خوندم میشه گفت همان دون ارام شولوخوف هست با رنگ و بوی ایرانی وصف این کتاب را هم زیاد شنیدم.سر فرصت باید بشینم و بخوانم.مطمئن باش در هر لحظه یاد تو میکنم.میدونی دولت ابادی بتازگی کتاب کلنل را تموم کرده جون ارشاد بهش اجازه انتشار نداده در لندن چاپش کرده یکی دوهفته قبل هم در یک گرد همائی کتاب ذو به صورت شفاهی برای هم وطن های مقیم انگلیس خونده.یاد ایشان هم گرامی باد و خداوند این سرمایه های ملی رو از مردم نگیره انشاالله
comment_comments_for_the_file
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک