واقعیت چیست؟

واقعیت چیست؟

نویسنده:
گراهام گرین(1904 – 1991) مردِ پرتناقضی است و خودش هم قبول دارد: «من خودم را نمی‌شناسم، و نمی‌خواهم که بشناسم. من آدمی هستم که تغییر می‌کند، افکار و عقایدم سال به سال متفاوت است.» او خودش را دوست ندارد: «مگر چند نفر پیدا می‌شوند که وقتی بی‌هوا ازشان بپرسید خودشان را دوست دارند بله بگویند؟ من با خودم راحت نیستم، این درست- اما به نظرم این عیب نیست، به علاوه آدم چطور می‌تواند با خودش راحت باشد؟»
گرین نویسنده پرنویس و پرخواننده‌ای است و در ایران کتاب‌های او همه جور خواننده‌ای را جلب کرده؛ هم کتاب‌خوان عوام او را د‌وست دارد و هم خوانندگان آثارِ جدی از مشتری‌های پروپاقرص آثار او هستند.
در رمان"واقعیت چیست" که در غرب آفریقا می‌گذرد تناقضات درونی جاسوسی را که کاتولیک هم هست به خوبی نشان می‌دهد؛ یعنی خودش را. گفته می‌شود خواهرش – الیزابت – او را جذب ام- آی - سیکس کرده است و سفرهای گراهام گرین به عنوان جاسوس در جانِ آدم‌های داستانیِ بعد از جنگ دوم جهانی آثار او دیده می‌شود.

حق تکثیر:
ت‍ه‍ران‌: اوح‍دی‌‏‫، ۱۳۷۹

» کتابناکهای مرتبط:
وزارت ترس
باخت پنهان
بازیگران

نسخه ها
PDF
حجم: 4 مگابایت
تعداد صفحات: 400
4.2 / 5
با 25 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 2
۱۳۹۱/۱۰/۰۱


پاسخنگارش دیدگاه
tankamanee
Member
((واقعیت چیست؟)) یا ((The Heart of the Matter))عنوان داستانی است که ((گراهام گرین)) آن را در زمان جنگ نگاشته است .حوادث این داستان که در سه کتاب فراهم آمده، در افریقای غربی به وقوع می‌پیوندد .((سکوبی)) مسئول انتظامات و حمل و نقل کالا در بندر، از قهرمانان اصلی داستان به شمار می‌آید . محدوده کار او خلیج((کوفا)) تا ساحل((میدلی)) است .در این بندر کالاهای مهمی از جمله الماس به صورت قاچاق حمل می‌شود .بازرگانان با تطمیع و پیشنهاد رشوه سعی می‌کنند((سکوبی)) را با خود همراه سازند، اما او حاضر به همکاری با آنان نمی‌شود .مقاومت((سکوبی)) همچنان ادامه دارد .تا این که .....
نقل قول  
pyruzbamdad
Member VIP
گراهام گرین تجلی روح امروزی انسان غربی در قالب ادبیاته.مرسی از جناب خر تو خر برای این کتاب و اگه امکانش باشه از گرین بیشتر کتاب بذارید مثل کاری که برای چخوف کردید
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You